anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek oceny za brak odpowiedzi podczas nieobecności.

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-tomar
#8 Zapaleniec#

Witam.

Czy ktoś mi wytłumaczy taką sprawę. 
Zawiesiłem sprzedaż na 7 dni na czas urlopu. Wszystkie oferty zostały oznaczone jako zakończone. W między czasie jak byłem na urlopie otrzymałem po jednej wiadomości na dwa konta jakie posiadam i na obu kontach spadła mi ocena za brak odpowiedzi w ciągu 24H. Dodam, że zawieszenie zleciłem 2 tygodnie przed urlopem. 

Dlaczego tak to działa i co można z tym zrobić?? 
Kiedyś był URLOP i wszystko było jasne dla potencjalnego kupującego a teraz?? 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
Client:44052296
#21 Demiurg#

@e-tomar tak to działa. Mimo przerwy musisz brać udział w dyskusjach lub odpowiadać na pytania w ciągu 24 h

oznacz moderatorów
e-tomar
#8 Zapaleniec#

To jest chore. Nie po to 51 tygodni pracuję i na jeden tydzień człowiek chcę odpocząć a zostaje zmuszany do pracy. Ale zapewne wiele osób ma ten sam problem lub będzie go miało. Ale jak to w naszym kraju jest - sprzedawca ma przerąbane i trzeba go gnębić czym się da i ile się da. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
Przerwa w sprzedaży nie zwalnia Cię z obowiązku
  • realizacji wcześniej złożonych zamówień
  • odpowiadania na wiadomości i otwarte Dyskusje.

Jeśli nie wypełnisz tych obowiązków, Twój poziom jakości sprzedaży może się obniżyć.

oznacz moderatorów
e-tomar
#8 Zapaleniec#

Wszystko było zrealizowane a inne sprawy pozamykane aby spokojnie wybrać się na urlop. 

Dzięki za odpowiedź

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Odpowiadanie na pytania czy w dyskusjach jak i zwroty czy rozpatrywanie reklamacji nie jest uważane przez allegro jako praca tylko relaks dla sprzedawcy . Niestety ale sprzedawca jest zmuszony do zaglądania na swoją pocztę nawet jak jest gdzieś gdzie nie ma zasięgu.

oznacz moderatorów
e-tomar
#8 Zapaleniec#

Otóż to. Jeszcze raz dziękuję. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@e-tomar  hmm zdaje sie że jestes firmą. Firmy nie mają urlopów. Mogą nie sprzedawać lecz mają pewne prawne obowiązki wobec klientów.

A swoją drogą ciekawy jestem co byś powiedział jakbys nagle zobaczył komunikat " Przez dwa tygodnie allegro nieczynne z powodu urlopu "  🙂 Oczywiście wówczas wszyscy by podnieśli lament jakie to poniosa straty.

Wiec super by było zachowywac sie profesjonalnie. Oczywiscie masz prawo do urlopu jak kazdy lecz wówczas trzeba albo poswiecic 10 minut dziennie na sprawdzenie poczty albo zapłacić komus za zastepstwo aby to zrobił

W ostateczności można wykupic autoresponder do odpowiadania na wiadomości,  lecz tego nie polecam bo w razie dyskusji będzie nieprzydatny.

Najlepiej codziennie na chwilke zajrzeć i jeśłi z tygodniowego urlopu 1 godzine na to poświecimy to nie jeste znowu jakiś wielki wysiłek.

oznacz moderatorów
e-tomar
#8 Zapaleniec#

Każdy ma swój sposób na urlop. Nie porównuj firmy jednoosobowej do molocha. Oni mają kim zastąpić. Nie każdy tak ma. Ale dzięki za odpowiedź. Nauka na przyszłość i będę miła na uwadze Twoje sugestie. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@e-tomar  " Nie porównuj firmy jednoosobowej do molocha" - Wybacz ale nie zgodze sie.

Kiedy kupuje jako konsument mam swoje prawa a sprzedawca  firma swoje obowiązki. I nie interesuje mnie czy kupuje w firmie jednoosobowej czy tez u molocha.

Jeśli choćby wystąpil problem z przesyłką - chce mieć gdzie zgłosić reklamacje i nie czekać na kontakt tydzień czy dwa - bo firma jest na urlopie.

I dla jasności także sprzedaje jako firma i także mam te obowiązki.

Wiec jeśłi codzi o mnie to tak , jest to w porządku że są takie zasady jesli miałbym z nimi problem musiałbym póśc do pracy na etat , wówczas bylbym chroniony kodeksem pracy.

 

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Osoby prowadzące jednoosobową działalność, czyli JDG, mają prawo do urlopów, bo to gwarantują człowiekowi wprost przepisy nadrzędne, czyli Konstytucja i Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Inne obowiązki określone przepisami niższego rzędu ustają podczas urlopu. Oczywiście należy je wykonać po zakończeniu urlopu. Allegro nie może stosować żadnych kar za przebywanie na urlopie, lub za przerwę chorobową. Nie może też stosować żadnych represji ani nacisków, aby człowiek musiał pracować podczas choroby lub urlopu. Oczywiście praktyka jest inna niż zasady prawa.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@e-tomar a masz sklep internetowy ? tam też olewasz klientów ? zwroty czy reklamacje wysłane są nieodbierane i wracają ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
e-tomar
#8 Zapaleniec#

Nie mam. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@e-tomar przedsiębiorca nie ma urlopów, na przyszłość zerkaj raz dziennie na pocztę i odpisuj jak coś jest ( jestem na urlopie odpiszemy po powrocie ..... ) i to wystarczy, jak byś miał dyskusję to po powrocie mógł byS mieć zablokowane konta 😞 

Tu nie ma znaczenia czy to allegro czy inny portal, masz ramy czasowe na reklamację czy zwroty, więc albo sam tyrasz albo masz zastępstwo na czas wyjazdu i osobę która zrobi to za Ciebie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ @kostas11 powiem tak niby macie rację ale w zeszlym roku czytałem o pewnej sytuacji która w PL miała miejsce i się zdziwicie. Kupujący rozpoczął realizację recepty w prywatnej aptece ( polega to na tym że wykupujesz 1 opakowanie z recepty a potem przez pół roku możesz dokupić resztę na raty oraz raz zaczętej recepty w 1miejscu nie można realizować już gdzie indziej). Wykupił sobie część leków i git, przychodzi kolejny raz a tam na drzwiach apteki urlop 2tygodnie apteka nie czynna. Skończyło się wezwaniem policji, wezwaniem na miejsce właściciela apteki i nic. Dlaczego ponieważ prawo polskie pozwala wydać leki tylko farmaceucie, a jedyny jaki u przedsiębiorcy pracował wziął sobie 2 tygodnie urlopu i wyjechał na wakacje. Kupujący leków nie dokupił mimo, że był na ogryzku mimo interwencji policji, a możliwości ściągnięcia pracownika z urlopu nie było... konsekwencji na właściciela też nie było ale jak widać allegro może więcej 😉

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  aż musze poszukać tej historii. Bo akurat jeśłi chodzi o apteke to w gre wchodzi jeszcze jeden czynnik a mianowicie zagrożenie zdrowia/ życia . W tej sytuacji zastanawiam sie czy jednak własciciel nie był zobligowany do zapewnienia zastępstwa.

Ale musiąłbym to sprawdzić

Natomist sprawdzałem juz fakt że nawe po zakonczeniu działalności JDG były przedisebiorca nadal odpowiada za podjęte zobowiązania . Typu reklamacje itp

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ no takie mamy prawo jeden pracownik ci się zwolni a drugi ma prawo do urlopu a ty jako właściciel nie masz skąd wytrzasnąć zastepstwa bo szukasz pracownika. Lekarz ogólny na podstawie karty informacyjnej od specjalisty lub wypisu ze szpitala machnie ci receptę od ręki w tej sytuacji w poz lub na nocnej opiece więc kupujący zrobił drame 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@e-tomar pisze z poziomy osoby która sprzedaje od czasu do czasu niepotrzebne mi rzeczy.

Uważam też, że 5min dziennie na sprawdzenie poczty czy po prostu zalogowanie się na konto z lapka lub pewnie bardziej z telefonu w celu zobaczenia "co się dzieje" każdy sprzedawca powinien być w stanie ten czas wygenerować, nawet podczas urlopu.

Nikt nie każe ci w tym czasie przecież pakować paczek itp.

oznacz moderatorów
e-tomar
#8 Zapaleniec#

Nie każdy zabiera laptopa na urlop. 
Kiedyś była opcja URLOP na allegro i wszystko grało. Ktoś pisał do sprzedawcy i dostawał zwrotkę o urlopie i wszystko było jasne. Oferty były z oznaczeniem urlop i info o wysyłce po urlopie i nikt problemów nie robił a teraz allegro zakończy ci wszystkie oferty i zaczynają się cyrki bo ktoś pisze po dwóch dniach od zakończenia, że nie zdążył czegoś kupić i czy będzie to znowu dostępne. I kula zaczyna się toczyć. 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Urlop jest dla zarządu i pracowników Allegro. Sprzedawca na Allegro może co najwyżej pospać godzinę dłużej, jak będzie zmiana czasu.

oznacz moderatorów