anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SPADEK SPRZEDAŻY KATEGORIA KOMPUTEROWE PC

DOMA-IT
#7 Wielbiciel#

Cześć, też zauważyliście mniejszą sprzedaż w Lutym kategoria Komputerowe PC? 

Może ma na to wpływ jakieś zmiany wprowadzone na allegro o których jakimś cudem nie wiem. Dodam że na innych kanałach sprzedaży ilość zamówień bez zmian więc coś mi tu nie pasuje. 

 

Pozdrawiam serdecznie! 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@DOMA-IT Ten spadek sprzedaży ma większy zakres.U mnie w dziale Elektronika, kategoria fotografia, nigdy takiej padaczki nie było jaka zaczęła się po pierwszej dekadzie stycznia.Z tego co pisali inni, u nich też nastąpiły jakieś tąpnięcia sprzedaży.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ile lat działasz w tej branży?

dla tej kategorii sprzedaż jest falowa i uzależniona od pory roku

nie pomaga też allegro - produktyzacja sprawia, że np: 5% sprzedawców generuje 95% obrotu w danej kategorii - inne oferty się dla serwisu nie liczą

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W antykach u mnie styczeń był najgorszym miesiącem od lat i póki co poprawy nie widać . Sprzedaż stacjonarna za to idzie coraz lepiej ale nie ma się co dziwić klienci już zaczęli przeglądać na oczy dotychczas zaćmione reklamami i widzą gdzie jest taniej ,na pewno nie tam gdzie pali w oczy "gwarancja najniższej ceny".

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kolekcjoner608 Zastanawiało mnie ostatnio skąd taki spadek sprzedaży.Zerknij na poniższe zrzuty.To samo wyszukiwanie, jednak w jednym przypadku "z połączonymi tymi samymi ofertami", w drugim "z rozłączonymi".Po lewej ilość ofert znalezionych przez wyszukiwarkę w jednym i drugim przypadku taka sama.Natomiast ilość wyświetlanych przedmiotów już nie (co niby powinno być logiczne po połączeniu tych samych aukcji).Tyle, że w pierwszym przypadku nie widziałem swoich ofert w ogóle, natomiast przy rozłączonych ofertach są widoczne obie z Canonem AE-1.Wiele zatem zależy od ustawień przeglądarki Allegro.Pytanie, jak przeglądarkę mają ustawioną kupujący, bo ja do wczoraj miałem aktywne połączenie ofert, a od wczoraj rozłączenie i widzę dużo więcej.Nadmieniam że nigdy w przeglądarce nie grzebałem zatem Allegro wprowadzając te wszystkie "innowacje" samo tak ustawiło.

Zrzut ekranu (53).pngZrzut ekranu (54).png

oznacz moderatorów

plastkar
#7 Wielbiciel#

Ja handluje artykułami hand made w kategorii meble dom i ogród , i jak do 7-8 lutego była bardzo dobrze , wręcz lepiej niż w analogicznym okresie rok temu , a nagle dół i to masakryczny . 

Obrót tygodniowy z ponad 5 tysięcy ( co tydzień od dłuższego czasu ) i ferie nie mają do tego nic wspólnego bo w pierwszych dwóch  torach sprzedaż nie zwolniła .  To teraz ledwo do tysiaka dochodzi . Coś się stało , podobny problem był w okolicach lipca sierpnia 2023 gdzie allegro pozmieniało algorytm .  

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Coś się u Was zmieniło? U mnie luty jeszcze gorszy niż styczeń.Spadek sprzedaży w stosunku do np. grudnia około 80%.W styczniu było jakieś 75%.

oznacz moderatorów

plastkar
#7 Wielbiciel#

Luty tragedia , myślałem że ferie się kończa i populacja bez kasy , że walentynki to trochę inny kierunek zakupów ale rok temu nic takiego nie miało miejsca , bardzo dobrze się sprzedawało . Koniec lutego i z dnia na dzień spada ilość odwiedzin jak i sprzedaż . 

oznacz moderatorów

DOMA-IT
#7 Wielbiciel#

U mnie dokładnie tak samo, nagły spadek zwyczajnie bez powodu mimo ciągłych poprawek aukcji oraz dodawania nowych ofert..... 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

No cóż.Algorytm Allegro załatwia sprawę, tylko tajemnicą dla mnie jest jak on działa.Moja jakość sprzedaży super+, 100% poleceń, wysyłka natychmiast.Gość z 66% poleceń (słownie sześćdziesiąt sześć procent, pominę tych z 98% poleceń, ten sam przedmiot, wyższa cena, bez promowania, a w pozycjonowaniu stoi wyżej niż ja.O co kaman? To jakaś parodia.Wpływ jakości sprzedaży na pozycjonowanie jest mitem, a skopana wyszukiwarka porażką.

oznacz moderatorów