anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile wynosi prowizja dla danej kategorii?

Danielu0203
#9 Pomysłodawca#

Ile w końcu wynosi prowizja dla kategorii Dziecko>Odzież>Koszule? Sprzedałem taką koszulę za 99,99zł i otrzymałem prowizję od sprzedaży 15,02zł. Z tego co mi wiadomo było do tej pory prowizja wynosiła dla tej kategorii 12%.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@Danielu0203 teraz jest 13,54 % łącznie z kosztami dostawy o ile były + 1 zł opłaty transakcyjnej o ile się łapiesz więc by się zgadzało 🙂

Zrzut ekranu 2024-02-29 185125.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dankobutik
#7 Wielbiciel#

Czyli za kilka dni nie przyjdzie mi opłata za wysyłkę dodatkowa bo to juz jest zawarte w tej kwocie? (Opłaty 1zł nie robię bo place abonament 50zl)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dankobutik prowizja jest policzona za 99,99 zł + 10,95 zł i wychodzi Ci dokładnie 15,02 zł nie nic Ci nie przyjdzie bo za nadanie płacisz do InPosta czyli przekażesz dalej to co Ci zapłacił kupujący 10,95 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dankobutik
#7 Wielbiciel#

Czyli za sprzedaż samej koszuli wychodzi około 5zł? Bo już się pogubiłem 

oznacz moderatorów

dankobutik
#7 Wielbiciel#

Dobra ogarnąłem, niedawno jeszcze było 12% ale widzę że znowu podwyzki. Ciekawe kiedy będziemy sprzedawać charytatywnie żeby cały zysk oddac na prowizję. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dankobutik jakie charytatywnie jak podnosi prowizję allegro podnosisz ceny 😄 przecież za darmo nie pracujesz 😄

Źle liczysz nie odejmujesz przesyłki tylko allegro od dawna liczy prowizję od całości czyli łącznie z przesyłką i od całości jest 13,54 % czyli allegro skubie dodatkowo 1,50 zł od kosztów wysyłki które Ci płaci kupujący a Ty i tak musisz zapłacić za nadanie 10,95 zł 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dankobutik
#7 Wielbiciel#

Aa, wcześniej było 12.3% od transakcji a wysyłka swoją drogą, dlatego tak. Dziękuję za pomoc. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 podziwiam Tych sprzedawców co sprzedają w pełnej błogości, nie wiedząc jaki haracz trzeba płacić za tą zabawę 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

dankobutik
#7 Wielbiciel#

Wiedziałem, że się taki trafi, zmienili zasadę wiec pytam. Spokojnie nie dokładam do tego interesu 🙂 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@dankobutik Ty nie dokładasz, ale są tutaj tacy, co sprzedają produkt za 100zł, a prowizji płacą 50, i potem zdziwienie, czemu tak drogo. Ale jak ktoś promuje, wstawia np, do kategorii pozostałe (gdzie prowizja jest dwa razy taka jak w normalnej), to potem dokłada do biznesu. Wielu jest tutaj takich sprzedawców, więc moje przemyślenia kieruję bardziej do tej grupy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

dankobutik
#7 Wielbiciel#

Jasne, rozumiem. Właśnie spojrzalem w tabelę prowizje dla pozostałych i jestem w szoku. Na szczęście tam nie sprzedaję

oznacz moderatorów

patiallegroo
#7 Wielbiciel#

Można zmieniać kategorie z pozostałe do innych ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@patiallegroo oczywiście wchodzisz w edytuj i zmieniasz kategorię o ile nie masz ofert, jak są oferty zgłaszasz błąd na dole pisząc że prosisz o zamknięcie aukcji na czas zmiany kategorii, potem zmieniasz i wznawiasz ze sprzedażą jaka była wcześniej 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów