anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaż na licytacji uszkodzonego towaru ,a zwrot

SPREAD-COM
#8 Zapaleniec#

witam sprzedałam dla klienta  poprzez licytacje uszkodzony sprzęt ,w opisie napisałem ze jest uszkodzony ze parę rzeczy nie działa i ze może cos jeszcze być uszkodzone  ,jak tez w stanie przedmiotu uszkodzony .teraz klient chce ode mnie pieniędzy za jakieś konsultacje z radcami prawnymi itp. dodam że zgłosił zwrot przedmiotu ,a wcześniej się przyznał ze potrzebował tego sprzętu dla paru części .napisałem mu ze jak zwróci to oddam kasę ,ale on właśnie chce jeszcze jakieś dodatkowe pieniądze co mogę zrobić w takiej sytuacji ?

dzięki z góry za podpowiedzi

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli klient odstąpił od umowy, należy mu się zwrot ceny towaru + kosztu wysyłki. Towary uszkodzone można zwracać. Dodatkowa kasa mu się nie należy.

oznacz moderatorów

SPREAD-COM
#8 Zapaleniec#

tak wiem o tym tak napisałem dla niego ze zwrócę mu pieniądze ale on chce jeszcze jakieś dodatkowe pieniądze 120 zł ,moim zdaniem to jest jakieś wyłudzenie ,jeszcze namawiał mnie na to ze jak zgłosi zwrot to odzyskam prowizje i sprzęt zostanie u niego a ja mu kasę oddam wtedy pisał o 80 zł ,napisałem mu ze nie ma takiej możliwości jedyne rozwiązanie to zwrot a mam podejrzenia ze on ten sprzęt już rozebrał i potrzebne części sobie wziął , a teraz chce zwrócić resztę i jeszcze jakaś kasę ode mnie wyrwać

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli on zgłosi zwrot, musi odesłać towar, nic nie może zostać u niego. Jeśli odeśle, oddasz mu wpłatę - tyle w temacie. Nic więcej nie ugra.

oznacz moderatorów

SPREAD-COM
#8 Zapaleniec#

a co jeżeli odda niekompletny sprzęt ? ,i tak sobie mydle czy  nie zgłosić do allegro ze namawiał mnie do wyłudzenia od allegro zwrotu prowizji

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jakiego wyłudzenia zwrotu prowizji? Po odstąpieniu od umowy zwrot prowizji się należy i nie jest to żadne wyłudzenie. Jeśli odda sprzęt niekompletny, masz prawo odpowiednio zmniejszyć zwracaną kwotę. Chyba, że on zgłosił reklamację, a nie zwrot bez podania przyczyny, czyli określił wady, których nie było w opisie. Wtedy może powołać rzeczoznawcę i domagać się zwrotu kosztów ekspertyzy, nawet sądownie.

oznacz moderatorów

SPREAD-COM
#8 Zapaleniec#

witam zgłosił zwrot bez podania przyczyny  ,a w opisie było sformułowane ,ze może być jeszcze coś zepsute oprócz tych rzeczy co wymieniłem 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Czyli niby zwrot bez podania przyczyny, a jednak podał przyczynę. Jeśli jest to odstąpienie od umowy, należy mu się zwrot ceny towaru + kosztu wysyłki, nic więcej. Jeśli nigdzie nie napisał, że jest to reklamacja, odstąpił od umowy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SPREAD-COM może być czy jest coś jeszcze uszkodzone, trafiłeś na kupującego cwaniaka których tu coraz więcej, niech odeśle, sprawdzisz czy otrzymałeś wszystko i oddaj kasę oraz wystąp o prowizje, jak coś podmienił uszkodził pomniejsz zwrot o tę cześć, wszystko na piśmie i w odpowiednich ustawowych czasach wtedy nikt Ci nic nie zrobi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Pod warunkiem, że to nie jest reklamacja z powodu wad ukrytych, tylko odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. Sprzedawcy to też cwaniacy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@SPREAD-COM  Jak odeśle to zobaczysz i zwrócisz kasę, jeżeli rozebrał i coś zabrał to oddasz mu mniej o tyle ile uznasz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

😄 Nie o tyle, ile uzna, tylko trzeba przestawić konkretne wyliczenie, trzeba mieć podkładkę 🙂

oznacz moderatorów

SPREAD-COM
#8 Zapaleniec#

sprawdziłem . zgłosił zwrot (rezygnuje bez podania przyczyny) ,napisałem mu ze czekam na zwrot  jak przyjdzie to oddam kase

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@SPREAD-COM Nauczka na przyszłość - gdy sprzedajesz uszkodzone przedmioty, to oprócz zaznaczenia tego w parametrze "stan", w opisie największym fontem jakim tylko się da, dodaj informację o treści np. "w związku z tym, że przedmiot wystawiony jest jako uszkodzony, nie przyjmuję zwrotów i reklamacji" (czym skutecznie pozbawisz kupującego m.in. rękojmi).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Fhu-Miguel
#7 Wielbiciel#

witam  ,kiedyś  nawet  pisałem  w tej  sprawie  do  allegro  ,gdyż  sprzedając uszkodzone  przedmioty zdarzały  się  zwroty (oczywiście po próbie  naprawy przez kupującego).W związku z  czym ciężko było stwierdzić  czy  jakaś cześć nie została podmieniona czy urządzenie  nie zostało  jeszcze bardziej  uszkodzone. Dlatego  tez  chciałem  się  chronić klauzula  "nie przyjmuje  zwrotów "  chcąc upewnić  się  iż mogę tak robić  zapytałem allegro o ich  stanowisko i czy  zabieg  ten  jest  zgodny z  prawem .

Odpowiedz allegro:

"Jest Pan Przedsiębiorcą, dlatego Kupującemu przysługuje prawo do odstąpienia od zawartej umowy - w ciągu 14 dni dni od otrzymania towaru. Ograniczenie tego jest niezgodne z prawem konsumenta.

Oczywiście proszę pamiętać, że Kontrahent ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy. W związku z tym, jeśli otrzyma Pan zwracaną ofertę uszkodzoną, to może Pan wówczas obniżyć kwotę zwrotu."

 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Fhu-Miguel i poprawnie Ci odpisali 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere sprzedawca jest firmą i taki zapis "w związku z tym, że przedmiot wystawiony jest jako uszkodzony, nie przyjmuję zwrotów i reklamacji"  jest niezgodny z prawem 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Fhu-Miguel
#7 Wielbiciel#

Tak ,wiem .

Dlatego  tez  postanowiłem o tym  napisać  ,bo widzę  w  tym wątku porady o złotym  środku którym jest  zapis

" "w związku z tym, że przedmiot wystawiony jest jako uszkodzony, nie przyjmuję zwrotów i reklamacji" (czym skutecznie pozbawisz kupującego m.in. rękojmi)."

Który tak naprawdę guzik daje . A za sprawą odpowiedni życzliwej osoby  być  może mógłby przysporzyć jeszcze kłopotów.

Nie zmienia to faktu , że w  roli kupującego  zdarza  mi  się  trafiać na  takie  informacje w opisach aukcji.

oznacz moderatorów

SPREAD-COM
#8 Zapaleniec#

sprawa się prawie rozwiązała kupujący wystawił komentarz i obsmarował mnie, część rzeczy jest nieprawdą  co napisał ,mimo zgłoszenia zwrotu w komentarzu napisał ze nie odeśle i tak sobie myślę ze na cwaniaków nie podziałają żadne chwyty typu ze nie przyjmuje zwrotu itp

ps. dzięki za podpowiedzi

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Fhu-Miguel dodam że osoba prywatna może zaznaczyć że zwrotów nie przyjmuje ale już reklamację musi rozpatrzyć nawet jak był sprzedawany uszkodzony towar a było to inna wada niż w opisie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów