anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż nieoryginalnej ładowarki

MAMY ROZWIĄZANIE!
marcinek360
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Kupiłem i otrzymałem ładowarkę SAMSUNG EP-TA845 45V. Od samego momentu rozpakowania paczki miałem podejrzenia co do jej oryginalności, bowiem na zdjęciach, czy wideo z rozpakowywania tego akcesorium nie widziałem nigdy takiego opakowania Samsunga. W środku kartoniku sama ładowarka, żadnego papierku. Znajduje się na niej kod QR, który ledwo dało się zeskanować, z powodu jego fatalnej jakości. Po zeskanowaniu otrzymałem informację o kodzie ładowarki, gdzie jak postanowiłem go wygooglować przenosiło mnie na inne ładowarki Samsunga ze słabszą mocą. W zaistniałej sytuacji jestem przekonany, że została mi przesłana jakąś podróbka z **piiip**s i zostałem nabity w butelkę. Co powinienem zrobić? Otworzyłem kartonik, zerwałem folie, więc obawiam się, że sprzedawca może się wszystkiego wyprzeć, zwłaszcza jak pozbędę się urządzenia i mu je odeślę, tracąc jakiekolwiek dowody na jego nieuczciwość.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
marcinek360
#7 Wielbiciel#

16485678049483890390817096461484.jpg

16485678322248833065377077225454.jpg

  

16485678711731489541992513164934.jpg

oznacz moderatorów
marcinek360
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

W takiej sytuacji, otwierasz dyskusję, zrób zdjęcia, tam wszystko opisz: https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system

na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@marcinek360 Podaj link do oferty.

oznacz moderatorów
marcinek360
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/oferta/oryginalna-szybka-ladowarka-samsung-ep-ta845-11454966835

Proszę. Zastanawia mnie, że przeglądając ten produkt na innych aukcjach, czy wideo jak ktoś otwiera paczkę to kartonik z ładowarką jest większy, bo zawiera jeszcze dodatkowo kabel. Nie znalazłem, aby Samsung sprzedawał je same bez kabla usb-c. Dodatkowo, żadnych papierów od Samsunga. A kod QR pokazuje coś takiego: GH4403085A+R37PBWB9AP1DK3. Po całej frazie nic nie znajduję (z innymi oryginalnymi ładowarkami Samsunga nie ma takiego problemu, cała fraza jest wyszukiwana i zwracane są odpowiedzi z dokładnie tym modelem). Po wyszukiwaniu połowy frazy pokazują się modele 25w.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@marcinek360 Co ty się przepychasz ze sprzedającym, chcesz odzyskać kasę więc zakładaj dyskusję. Jeżeli jest niezgodność z opisem, składasz reklamację i odsyłasz.

oznacz moderatorów
marcinek360
#7 Wielbiciel#

Tak też chcę zrobić, ale zastanawiam się czy Sprzedający nie może mi robić problemów przy zwrocie ze względu na to, że otworzyłem opakowanie i zerwałem folie, aby wyciągnąć ładowarkę. Równie dobrze Sprzedający może mnie oskarżyć, że ją podmieniłem.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@marcinek360 
Sprzedający mógłby  "robić problemy" gdybyś nieopatrznie złożył oświadczenie o odstąpieniu od Umowy zamiast reklamować niezgodność towaru z opisem (gdybyś wybrał opcję ODSTĄPIENIE zamiast REKLAMACJA).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów