anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

stracone 45zł za przesyłkę pobraniową - kilka przesyłek

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

Witam

Sprzedaję na allegro na koncie firmowym, i mam podpisaną umowę z Pocztą Polską. Po zmianach od czerwca koszty wysyłek Poczty Polskiej są doliczane do rachunku na Allegro.

Ale dzisiaj dostałem fakturę od Poczty Polskiej z pozycją

Zwrot - Pobranie,gab. XXL 2 szt - 59,80zł netto

 

Z tego co udało mi się zorientować to 2 kupujących kupiło ode mnie towar za pobraniem w maju ale go nie odebrali. i teraz mam do zaplacenia 59,80 plus koszty wysylek wcześniejszych

 

co powoduje że straciłem ok 90zl tylko za 2 nie odebrane przesyłki za pobraniem.

 

Orientuje się ktoś w jaki sposób mogę odzyskać te pieniądze? czy mogę jakoś zmusić kupujących do zwrócenia mi kosztów za wysyłki.

 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz, sądownie. Najlepiej nie udostępniaj pobrań.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Hard_Style2000  udostępniasz pobrania = musisz straty wkalkulować w cenę. Nie udostępniaj. Nie zmusisz kupujących inaczej jak sądownie. Możesz spróbować e-sąd i przetestować. Ktoś tutaj pisał chyba że wygrał ( nawet ze zwrotem innych kosztów).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak ,nieuczciwość kupujących , ciężko będzie Ci odzyskać środki aczkolwiek jest to możliwe na drodze sądowej , a czasem wystarczy wysylka przedsądowegoe wezwania do zaplaty  . Ja już zrezygnowałem z formy za pobraniem i spadek obrotów jest nieznaczny . Jesteem HAPPY 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Hard_Style2000  zapytam, czemu gabaryt XXL, wysyłałeś w takim gabarycie paczki ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

W EN przed modyfikacją nie bylo możliwości zmiany dla przesylek allegro gabarytu na inny niż XXL / aktualnie można / Zwrot liczyli zgodnie z cennikem ogólnym. Miałem to samo prawie 30zł netto i ol..łem pobrania .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria  jeśli to była paczka allegro to jest liczony ryczałt. Z automatu wskakuje M i po co zmieniać na XXL ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza teraz tak , ale na starych zasadach było tylko XXL

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria  ja pobrania wysyłam na zwykłą umowę z pocztą i ustawiam sobie gabaryt samemu, jak jest zwrot to przynajmniej w gabarycie XS, wyjdzie netto z 9zł więc nie ma takiego bólu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Teraz po zmianach też można 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria  tylko, że ja tak robiłem od zawsze - pobrania nadawałem poza systemem allegro. jak miałem zwroty to w takim samym gabarycie jak wysłałem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

@mikezatak jak wspomniał @mdrogeria  wcześniej przez zmianami na Allegro z wysylkami majac umowę z Pocztą Polską każda przesylka byla oznaczona gabarytem XXL

a faktycznie przesyłki wysylałem z wagą max do 0,5Kg i wymiarami 30x40x5

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Hard_Style2000  nie do końca tak to działało. tylko odbiory z punktu miałem z takim gabarytem bo były importowane bespośrednio z allegro na inne konto w EN. W przypadku zwrotu takiej paczki była ona darmowa. Przesyłki za pobraniam, bo o takich mowa i tak nie wchodziły do smartu, więc wysyłało się je normalnie. Różnica może polegać na tym, że ja miałem dwa konta EN i dwie osobne umowy, pobrania wysyłałem po imporcie z normalnego konta, a nie konta allegro. Na normalnym koncie ustawiałem gabaryt dowolnie i nigdy nie wysyłałem XXL, tylko zawsze XS. Jak był zwrot to był on zgodny z wielkością paczki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Hard_Style2000, tutaj masz pomoc: [ KLIK ] 🙂

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@bpatryk1 To jest odpowiedź. Taki odpowiedzi życzmy sobie na Gadane jak najwięcej😀

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte jest dokładnie jak w artykule ale brak pewnej informacji po wysłaniu pisma przedsądowego i braku zapłaty, przed złożeniem pozwu do e-sądu trzeba uzyskać pesel pozwanego, trzeba wystąpić z Wnioskiem o udostępnienie numeru PESEL

Tu pomocne strony:

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11, a to ja nie wiedział, nie zna się na takich sprawach 😞

@BURZYNSKID, @bpatryk1'a tu nie ma 😄

oznacz moderatorów

Hard_Style2000
#8 Zapaleniec#

@konto zamknięte  dzięki za linka i wygląda to obiecująco, że jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy z nie odebranych przesyłek za pobraniem bo płacą 45zł za same koszty wysyłek przy zakupie towaru o wartości 20zl to jest jakieś nie porozumienie

 

Próbował ktoś zakladać sprawy w sądach o zwrot kosztow wysylek za pobraniem ktore nie zostały odebrane?

Czy to w ogóle jest możliwe na odzyskanie pieniędzy?

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Hard_Style2000 Sporo na ten temat wie bodaj @konto zamknięte ale ostatnio coś go tutaj nie widać zbyt często.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, nadmiar lajków na AG go przytłoczył 😄

oznacz moderatorów