anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sumowanie przesyłek

MAMY ROZWIĄZANIE!
Brukowa_27
#8 Zapaleniec#

Witam,

mam pewien problem przy sprzedaży kilku szt. przedmiotów.

Otóż gdy klient zakupi u mnie powiedzmy 3 przedmioty to mimo iż mam ustawioną maksymalną ilość szt. w paczce właśnie na 3 to i tak przy kupnie tych przedmiotów Allegro wylicza każdą przesyłkę osobno i ją sumuje przez co dochodzi to absurdalnych cen za wysyłkę.

Dlaczego tak się dzieję mimo, że teoretycznie wszystko mam ustawione poprawnie?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mdrogeria
#21 Demiurg#

Ustawienia dostawy -sposób obliczania kosztów dostawy - tam sprawdź

oznacz moderatorów
Brukowa_27
#8 Zapaleniec#

Mam ustawione "zapłaci kwotę najdroższej dostawy" ale nie to jest problemem według mnie. Gdy klient zakupuje u mnie przedmioty które maja jeden cennik to wszystko powinno iść według tego cennika a mi liczy każdą ze szt. jako osobną wysyłkę a to i tak nie zawsze.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Masz ustawioną dopłatę do kolejnej sztuki?

oznacz moderatorów
Brukowa_27
#8 Zapaleniec#

Tak, wynosi ona tyle samo ile kolejna wysyłka bo wtedy muszę wysyłać drugą wysylkę

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Usuń dopłatę za kolejną sztukę. W takiej sytuacji dopiero po wybraniu 4 sztuk system policzy dwie paczki.

oznacz moderatorów
Brukowa_27
#8 Zapaleniec#

Teraz mam największy absurd gdy klient zamówił u mnie 7 przedmiotów z cennikiem w którym w paczce maksymalnie mogą być 3 szt. Czyli musi zapłacić za 3 wysyłki, wartość wysyłki to 13 zł czyli maksymalnie klient powinien zapłacić za te przesyłki 39 zł a zapłacił 91 zł za te 3 wysyłki. To oznacza, że gdy ustawiam cenę za kolejne szt. to mimo iż w drugiej wysyłce zmieściły by się kolejne 3 szt, to Allegro i tak liczy je pojedyńczo? Też dziwne, bo wtedy wysyłka nie powinna wynosić nawet tych 91 zł

oznacz moderatorów
Brukowa_27
#8 Zapaleniec#

Czyli z tego co teraz sam zrozumiałem to Allegro każdą sztuke policzyło osobno bo wpisałem kwotę przy zakupie kolejnej sztuki mysląc że to cena kolejnej przesyłki. Mało czytelne te sprawy na Allegro

oznacz moderatorów