anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

System ocen Allegro

GayaCafe
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Pragnę zwrócić uwagę na istotną kwestię i przy okazji się pożegnać.

System ocen allegro jest po prostu krzywdzący. 

- Sprzedaż od lipca do sierpnia - prawie 30 zamówień. 

- 4 oceny wystawione (3 pozytywne i 1 negatywna) 

Negatywna ocena wystawiona przez kupującą w ramach działań odwetowych. Powód dyskusji - "zły" stopień wypalenia kawy w parametrach aukcji mimo, że w opisie aukcji 3x podkreślonylo stopień palenia. Pragnę nadmienić, iż kupującej zaproponowano zwrot otwartej żywności!!! Oczywiście kupująca zapewne liczyła na produkt oraz zwrot pieniędzy. 

Było miło, działalność będzie kontynuowana poza allegro. 

Bez pozdrowień!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

masz rację , jeszcze kilka genialnych udogodnień i pomysłów grzejących stołeczki , a funkcjonowanie przy współpracy allegro będzie nadto stresujące , aby tu pozostać .

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@GayaCafe również końcem miesiąca rezygnujemy ze sprzedaży na Allegro, już zaczynam się czuć jak niewolnik na tym portalu

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Chyba każdy sprzedający się zgodzi, ze system ocen i ich wplyw na jakość sprzedaży jest po prostu chory. 90% kupujących nie wystawia ocen, a jak ktoś wstanie lewa noga to wystawia negatywa i nic mu nie zrobisz. 

ja dostałam w ostatnich dniach 2 negatywy bez uzasadnienia - kupujący nie zgłaszali żadnych problemów z zamówieniem, paczki były wysłane natychmiast po zakupie, produkty dokładnie takie jak w opisie. Nie dość ze negatywy za nic to jeszcze nawet nie raczą odpisać na wiadomości za co te oceny. I jak nie ma żadnego opisu do oceny to nic im nie zrobisz, bo wg Allegro maja prawo do subiektywnej oceny. I pewnie gdyby ci wszyscy zadowoleni kupujący wystawiali komentarze to nie miałoby to takiego znaczenia a tak - przez głupie subiektywne oceny jakość sprzedaży leci. 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Health___Beauty w tym miesiącu dostałem pierwszego negatywa od ponad roku czasu, ten jeden negatyw na ponad 400 pozytywów sprawił że jak sprzedaż była marna to tak już nagle całkiem padła. 

Tak jak piszesz też mam nie uzasadniony komentarz wręcz trochę nie pokrywający się z prawdą, Allegro umywa ręce, Kupujący nawet nie odpisuje na wiadomości i koniec. 

 

Jak też pisałem zaczynam się czuć jak niewolnik systemu Allegro, ciągły stres, opłaty w górę, coraz to głupsze pomysły, od rana do wieczora ciągle sprawdzam jak uzależniony czy coś się na Allegro nie odwaliło... 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Oceny negatywne bez uzasadnienia powinny być automatycznie usuwane a najlepiej jakby takiej oceny bez uzasadnienia nie było możliwości wystawienia . Niektórzy celowo coś kupują by konkurencji zje....ć reputację i przejąć klientów. Szkoda że portal widząc takie działania nie zajęło się tym problemem.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Nie jestem pewna ale wydaje mi się, ze lata temu chcąc wystawić negatywny komentarz trzeba było napisać uzasadnienie. Nie było opcji wystawienia negatywa bez opisu. Dobrze pamietam? 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Powodzenia :).

 

oznacz moderatorów