anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szycie na miarę. Brak właściwego Parametru przy wystawianiu towaru

SPodimexGK
#7 Wielbiciel#

Witam, nie mogę we właściwy sposób wystawić oferty ,,Szycie na miarę spodni" w kategoriach (322517)(87842) gdyż przy wystawianiu aukcji muszę wybrać parametr Rozmiar a przy szyciu na miarę dopiero klient podaje swoje wymiary/ rozmiar. Może właściwym wyjściem byłoby dodanie do Parametru Rozmiar ,,Szycie na miarę" wtedy taka aukcja byłaby możliwa i prawidłowo opisana. GK @RaBarbar_ka 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SPodimexGK w kategorii nr 322517 podawanie tego parametru nie jest obowiązkowe. W przypadku kategorii nr 87842 zgłoszę potrzebę dodania takiej wartości do wybrania, ale czy możesz napisać, czy to jedyna kategoria, w której taka wartość jest potrzebna? Czy wystawiasz też ubrania szyte na miarę w innych kategoriach? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

SPodimexGK
#7 Wielbiciel#

la_nika Szyję głównie spodnie więc nie mam potrzeby wystawiać aukcji w innych niż podane kategorie. Dobrze by było wstawić taką wartość ,,Szycie na miarę" w Parametrach i upraszczać, nam sprzedającym proces wystawiania. 

Dzięki sl-aw-ek

Jednak myślę że samo ,,szycie na miarę" nie jest czymś niestandardowym i powinno byś to w głównych parametrach. Bo takie inny/niestandardowy to w zasadzie bez określenia, jakby coś nie wiadomo co. A każdy sprzedający sprzedaje towar który chce sprzedać na własnych warunkach i pomysłem a nie jak mu popadnie. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@SPodimexGK "A każdy sprzedający sprzedaje towar który chce sprzedać na własnych warunkach i pomysłem a nie jak mu popadnie" - jeżeli chcesz coś sprzedawać na własnych warunkach to nie rozumiem czego szukasz na allegro. 

oznacz moderatorów

SPodimexGK
#7 Wielbiciel#

Właściwie praktycznie masz rację, bo mam np. swoje spodnie w 6 wzrostach i 13 obwodach pasa. I od prawie 2 muesięcy nie umiem się doprosić Allegro żeby wstawiło moją rozmiarówkę do tych dwóch kategorii. I jak spaeametryzuję pod kątem 13 obwodów pasa to klient nie widzi że ma do wyboru 6 wzrostów. Lub odwrotnie. I w moim przypadku to jest ,,z własnym pomysłem".

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@SPodimexGK ten parametr wykorzystywany jest w bardzo wielu kategoriach, jeżeli każdy doda takie rozmiary jak mu pasuje będzie miał z 10000 wartości. Wyszukiwanie przy jego użyciu już jest i tak bez sensu bo ten sam przedmiot zazwyczaj i tak można opisać przynajmniej 3 różnymi wartościami. 

Może z obwodem pasa jest faktycznie problem, ale w tych samych kategoriach masz parametr szerokość pasa gdzie możesz umieścić interesującą Cię informację. 

Co do wielowariantów to być może rozwiązaniem (częściowym) było by rozbicie rozmiaru szerokości i długości/wzrostu, coś na kształt Ilości Pamięci RAM i Pamięci wewnętrznej w kategoriach z komputerami(przykładowa oferta - amso zupełnie przypadkowo, po prostu kojarzę, że mają dobrze porobione warianty): 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t550-i5-5300u-8gb-240gb-ssd-1920x1080-windows-10-home-1499...

Oczywiście takie rozbicie nie rozwiązuje problemu przedmiotów personalizowanych (szytych na miarę), trzeba pamiętać, że allegro jest zbudowane pod sensowną prezentację ofert we wszystkich kategoriach stąd sporo ograniczeń 😉 

oznacz moderatorów

SPodimexGK
#7 Wielbiciel#

sl-aw-ek

..@SPodimexGK ten parametr wykorzystywany jest w bardzo wielu kategoriach, jeżeli każdy doda takie rozmiary jak mu pasuje będzie miał z 10000 wartości. Wyszukiwanie przy jego użyciu już jest i tak bez sensu bo ten sam przedmiot zazwyczaj i tak można opisać przynajmniej 3 różnymi wartościami. 

- Mnie nie interesują INNE parametry tylko moje. A dodana do Parametrów prócz ,,szycia na miarę", moja tabela rozmiarów, będzie dla mnie Pomocna i skuteczna przy wyszukiwaniu przez klienta. 

...Może z obwodem pasa jest faktycznie problem, ale w tych samych kategoriach masz parametr szerokość pasa gdzie możesz umieścić interesującą Cię informację. 

- Potwierdzasz że jest problem po czym temu stwierdzeniu Zaprzeczasz!

...Co do wielowariantów to być może rozwiązaniem (częściowym) było by rozbicie rozmiaru szerokości i długości/wzrostu, coś na kształt Ilości Pamięci RAM i Pamięci wewnętrznej w kategoriach z komputerami(przykładowa oferta - amso zupełnie przypadkowo, po prostu kojarzę, że mają dobrze porobione warianty): 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t550-i5-5300u-8gb-240gb-ssd-1920x1080-windows-10-home-1499...

- To co piszesz to wyobrażanie sobie że tak może być, ja mówię o tabeli rozmiarów która załatwia mój problem. Sześć wzrostów, cztery kolory i 13 obwodów pasa zapisane w odpowiedniej sekwencji. Basta.

...Oczywiście takie rozbicie nie rozwiązuje problemu przedmiotów personalizowanych (szytych na miarę),

- To jest tylko dodanie jednego wpisu do Parametrów. Szumnie nazwana Parsonalizacją.

...trzeba pamiętać, że allegro jest zbudowane pod sensowną prezentację ofert we wszystkich kategoriach stąd sporo ograniczeń 

 

SPodimexGK_0-1719217862572.png

- Kolego. Allegro chce usystematyzować swoje katalogi. Bardzo się z tym zgadzam!!!! Ale ja robię TO SAMO. A oczko możesz sobie mrugać do swojej dz-ie-wc-zy-ny. Masz nick nie wskazujący na  firmowe konto i udzielasz się gdzie tylko możesz. Z szacunkiem sl-aw-ek proszę się nie wtrącać/ mądrzyć w moich wątkach bo prosiłem o pomoc Moderatorkę.  

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@SPodimexGK Zgłosiłam prośbę o dodanie takiej wartości dla parametru rozmiar. Wrócę do Ciebie z informacją zwrotną. 🙂

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@SPodimexGK w parametrze Rozmiar (54) masz do wyboru "inny" oraz "niestandardowy". 

oznacz moderatorów