anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Trafność - 2 pytania do pracowników allegro.

Kowalenko91
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

@_HolaOla_ 

@nat_not 

@cloudcloud 

 

Mam 2 pytania odnosnie trafnosci.

1) czy aktualna trafnosc to juz chwilowo ostateczna (trwały jakies testy od 10 marca) i widze, ze to co bylo testowne od jakiegos czasu jest juz widoczne dla 100% ruchu

2) glowne czynniki, o ktorych wielokrotnie mowicie przy sortowaniu po trafnosci to:

- jakosc panelu sprzedazy

- ilosc zakupow, wizyt, obserwacji, koszyków

- biała minaiturka 

Dlaczego wiec wpisujac w allegro "zegarek męski" na pierwszych stronach sa:

- albo oferty Chinczyka: 9259129932, 9269293679, 9269466075. Ma lacznie 3 oceny, w panelu jakosci sprzedazy moze miec z 300pkt max, aukcje nie maja duzej popularnosci, wiec na pewno i obserwacji, koszyków, wizyt, jakim cudem wyprzedzaja oferty, ktore maja popualrnosc z 30 dni na poziomie 100-150 zakupow (i tak samo proporcjonalnie wiecej wizyt, obserwacji itd) od super sprzedawcow, ktorzy maja poziom jakosci sprzedazy 850-950 (zakres tylko w super+).

- albo na pierwsze 10 ofert z 8 jest od sprzedawcy, ktory ma na wszystkich kontach 95-96% polecen (8869857047, 8894429811, 8872467465, 8288319562, 9011072784), bez super sprzedawcy, pelno negatywow, wiec i jaksoc sprzedazy pewnie slaba (Z rezta na pnwo nie tylo chyba) i tez sa to aukcje z popularnoscia 20-60szt z 30 dni, wyprzedzaja super sprzedawcow z auckjami z popularnoscia 3x krotnie wieksza.

 

Co powoduje takie sytuacje? To jakis blad niezawuazony przez Was czy naturalne zachowanie algorytmu i w rzeczywistosci jakosc panelu sprzedazy nie ma zadnego znaczenia. Co konkretnie powoduje, ze te wymienione wyzej aukcje sa na szczycie trafnosci (przed aukcjami super sprzedawcow z wieksza popularnoscia na aukcjach).

 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

konto zamknięte
Nie dotyczy

Naprawdę szukasz czegokolwiek po "trafności" ??? Dla mnie gdy jestem kupującym to totalnie nieużyteczne i wręcz mega poronione wyszukiwanie. Najzabawniejsze, że tą samą rzecz inaczej wyszukuje np. na telefonie a inaczej na kompie. Podejrzewam, że jakieś cookies mogą mieć tu znaczenie oraz to czy jesteś zalogowany czy nie. To chyba bardziej działa jak google ads. Ja tam nigdy nie sugeruję się tym i zawsze zmieniam rodzaj sortowania. Tym bardziej, że czasami wpisując coś w wyszukiwarce wywalało wyniki w ogóle nie związane z danym przedmiotem.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte nie sądzę by autor tematu był kupującym i szukał dla siebie produktów poprzez trafność jak sugerujesz. Prędzej jest sprzedającym który chce poznać mechanizm trafności i dopasować swoje oferty do tego.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@dawal50 jeżeli autor jest sprzedającym to i tak nie pozna tych mechanizmów. Allegro NIGDY otwarcie i DOKŁADNIE nie powiedziało co i w jakim stopniu wpływa na tą nieszczęsną "trafność". Sam ich o to kiedyś pytałem. Zawsze odpowiedź była lakoniczna, że niby to, to i to, ale żadnych konkretów na zasadzie np. 30% komentarze, 30% obrót czy jakieś słowa kluczowe itp.itd.

Więc albo sami się w tym zamotali (w co wątpię bo w końcu jakieś algorytmy zadali), albo nie ujawnią tego nigdy bo np. zagroziłoby to pozycji ich sklepu, jako Allegro.

oznacz moderatorów

geniusm
#9 Pomysłodawca#

To już popularność była lepsza, chociaż to trochę taka mentalność tłumu.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeżeli potrzebujesz szczegółów, przejrzyj jeszcze https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/trafnosc-xGmVjoPwOTo

 

Ja nie polecam narzuconego sortowania po trafności przez allegro, bo często wprowadza mnie to błąd. Nie korzystam z tego, bo i tak ręcznie znajduję lepsze oferty tego samego produktu. Przepraszam allegro, ale człowieka nie zastąpicie tutaj, każdy wie czego i gdzie szukać 😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kowalenko91 Na pierwsze pytanie odpowiadałam już jakiś czas temu w tym wątku. Natomiast jeśli chodzi o drugie pytanie to, jak doskonale wiesz, na trafność wpływa obecnie kilkadziesiąt cech. Algorytm działa poprawnie i jest na bieżąco udoskonalany pod kątem jego optymalizacji w zakresie cech, które są wymienione w naszych artykułach. Jeśli chcesz, aby Twoja oferta była wyżej w wynikach wyszukiwania, polecam skupić się na aspektach, które są dokładnie opisane tutaj

 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kowalenko91
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ moze sprecyzuje pytanie.

Aukcja 9207604208:

- 50 zakupow

- sprzedajacy ocena 96,3%

- brak super sprzedawcy

- brak dostawy smart

- poziom jakosci sprzedazy maxymalnie okolica 600 (mozliwe, ze mniej)

 

Po frazie "zegarek męski" jest w top 3.

 

Aukcja 6620587805:

- 100 zakupów

- sprzedajacy 99,8%

- super sprzedawca nieustannie od 2017

- poziom jakosci miedzy 800-950

 

Po frazie "zegarek męski" jest na pozycji okolo 90-100.

Owszem wplywa paredziesiat rzeczy na trafnosc. Okolo 23 rzeczy sa zawarte w Panelu jakosci i sprzedawca nr 2 oczywiscie wygrywa ze sprzedawcą nr 1. W tej ofercie nr 1 nie ma nawet dostawy Smart. W ofercie nr 2 jest 2x wiecej zakupów, analogicznie wiec wiecej wizyt, wiecej obserwacji i koszyków. Obie aukcje maja biała miniaturke. Czytajac wszystkie parametry wplywajace na trafnosc niestety zaden nie pokazuje co powoduje, ze slaba oferta slabego sprzedawcy jest na samym szczyscie listingu, a mocna oferta super sprzedawcy jest 100 pozycji dalej. Czy jest Pani w stanie to wskazac co moze na to wplywac? 

oznacz moderatorów

irek1993
#8 Zapaleniec#

Na przykład promowanie Strefa Okazji, AdsAllegro.

Jeśli Allegro dostaje pieniądze od klienta, to się odwdzięcza.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kowalenko91 Nie, ponieważ takie informacje złamałyby zasady uczciwej konkurencji. Nie mogę wskazać co robi Sprzedawca A, a czego nie robi i co powinien zmienić Sprzedawca B. Informacje dotyczące trafności są opisane na naszych stronach i są dostępne dla wszystkich w równym stopniu. Zwróć proszę jednak uwagę, że oferta numer 6620587805, którą wskazałeś, jest propozycją sponsorowaną, a co za tym idzie znajduje się na pierwszej stronie wyszukiwania, a nie tak jak twierdzisz na pozycji 90 - 100. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kowalenko91
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_  Aukcje pokazywane jako oferty sponsorowane nie maja nic wspolnego z trafnoscia. Ta aukcja ma pozycje 77 (Zalacznik). A procz rego jest na kazdej stronie jako oferta sponsorowana. Gdzies w glebi duszy sie łudzilem na odpowiedz, ale jak zwykle. JAkbym wyslal screeny z paneli sprzedazy obu sprzedawcow i kazda jedna wartosc u sprzedawcy nr 2 bylaby wyzej niz u sprzedawcy nr 1 oraz wyslalbym screeny z widoku ilosci zakupow, wizyt, obserwacji i znow oferta nr 2 mialaby o wiele wiecej niz oferta nr 1 to jaka byłaby odpowiedz, ze co wplywa na sporo wyzsza pozycje foerty nr1 nad oferta nr 2?104388292_316940782655357_1491884314919459537_n.jpg

oznacz moderatorów