anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Twoje konto zostanie wkrótce zablokowane

MAMY ROZWIĄZANIE!
mati_antek
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

Dostałem dzisiaj maila od Allegro (chyba) że moje konto zostanie niedługo zablokowane i prosimy wpłacić 1,98zł. Jednak jeśli klikam w link - strona jakaś kotovpix.club, pokazuje się ostrzeżenie przeglądarki internetowej. Natomiast w saldzie konta mam -0,20zł ze względu na kupno kuponu z monet. Czy wszystko gra i nie powinienem przejmować się linkiem tylko wchodzić i zapłacić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Absolutnie nie płać przez ten link - to próba oszustwa. Poniżej informacja, jak postępować:

 

Czym jest phishing i jak się przed nim bronić?

Phishing to podszywanie się pod wiarygodną dla użytkownika osobę lub instytucję w celu kradzieży danych osobistych.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, której nadawca nalega na zalogowanie się do Allegro przez wskazany w tej wiadomości odnośnik (link), uważaj – może to być wiadomość phishingowa.

Link w takiej wiadomości nie kieruje do prawdziwej strony Allegro, ale do fałszywej strony, której zadaniem jest przechwycenie wpisanych przez Ciebie danych potrzebnych do logowania.

Zachowaj czujność zwłaszcza wtedy, gdy e-mail oprócz odnośnika do logowania zawiera:
  • groźbę zablokowania konta,
  • prośbę o potwierdzenie swoich danych,
  • groźbę usunięcia konta,
  • informację o podejrzanych transakcjach na Twoim koncie,
  • informację o prywatnej wiadomości,
  • zapytanie o niewystawianą przez Ciebie ofertę.

Groźby i informacje tego typu mają zaniepokoić odbiorcę i uśpić jego czujność, by nie zwrócił uwagi na to, że loguje się na fałszywej stronie, służącej do wyłudzania danych.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, przekaż ją do nas - przy użyciu opcji [prześlij dalej jako załącznik] lub [prześlij dalej] na adres phishing@allegro.pl - zajmiemy się sprawą niezwłocznie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
jaro250479
#7 Wielbiciel#

Witam. Wczoraj o 18 44 dostałem takiego samego maila i zaraz wam wyśle tego maila jak podajecie w informacji. Dzięki pozdrawiam.

oznacz moderatorów
VonDarek
#1 Nowicjusz#

Hejka. Ja też dostałem podobnego maila i wysłałem na podany adres phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Do kubła z tym. Ja od dawna dostaję takie maile, nawet odnośnie serwisów, na których w ogóle nie mam konta 😋

oznacz moderatorów
jasiorki
#1 Nowicjusz#

Dziś otrzymałąm taki sam email.Od razu widać że to próba oszustwa:)Dziś otrzymałąm taki sam email.Od razu widać że to próba oszustwa:)

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mati_antekZanim zadasz pytanie - sprawdź czy nie ma p tym wątków. Są ? to nie śmieć.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów