anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tworzenie zestawu - widoczny w jednej ofercie

MAMY ROZWIĄZANIE!
janeana
#11 Animator#

Dzień dobry,

Stworzyłam zestaw składający się z trzech produktów, aczkolwiek możliwość kliknięcia (wyboru) pojawia się tylko w jednym przedmiocie z trzech. Klient musi przeprowadzić śledztwo, gdzie ten zestaw jest.

Instrukcja allegro pokazuje zupełnie inną możliwość tworzenia zestawu niż jest w rzeczywistości:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/zestawy-produktow-jak-dzialaj...

W rzeczywistości allegro z góry narzuca, w której ofercie pokaże zestaw, natomiast instrukcja wskazuje, że przy każdym produkcie zestaw może być wstawiony (są w instrukcji takie kwadraty do odfajkowania - w rzeczywistości ich nie ma).

Według mnie powinna być możliwość, aby zestaw wyświetlał się w ofertach trzech produktów , tych trzech, które tworzą zestaw tzn w ofercie szalika, czapki, rękawic a nie tylko np rękawic i każdej innej dowolnej ofercie.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@janeana masz rację tak powinno to działać. Rozumiem, że w  tej zakładce nie widzisz opcji "pokaż zestaw w ofercie" przy każdej z ofert tworzących zestaw? Podaj proszę numer ofert, z których stworzyłaś zestawy i prześlij proszę widok z tej zakładki, zweryfikujemy to dla Ciebie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Dziękuję, zestaw został szczęśliwie sprzedany 🙂 Będę jednak wystawiać kolejny i gdyby problem się powtórzył, napiszę.

Pozdrawiam serdecznie

 

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Niestety podczas wystawiania drugiego zestawu problem się powtórzył. Dotyczy to ofert:

Numer oferty: 11306027443 (tu jest widoczny zestaw) czapka

Numer oferty: 11305997831 (tu nie jest widoczny zestaw) szalik

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeana, dziękuję za Twoje zgłoszenie. Czy tak, jak wskazała @la_nika, mogę Cię prosić o zrzut ekranu z tej zakładki?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

janeana_0-1634478572789.png

 

Powyżej wszystkie aktywne oferty (113), natomiast poniżej te, które widzą kupujący (99):

janeana_1-1634478703460.png

 

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Przepraszam, powyższe zrzuty ekranu dotyczą innego problemu, który opisałam w innym wątku.

 

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

janeana_2-1634478788453.png

Powyżej numer oferty Numer oferty: 11306027443

Poniżej produkt, który wchodzi w skład zestawu, aczkolwiek w karcie produktu nie ma możliwości wybrania zestawu:

janeana_3-1634478914409.png

Numer oferty: 11305997831

 

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

janeana_0-1634479534230.png

 

Jak widać powyżej, allegro narzuca, w karcie którego produktu będzie się wyświetlać zestaw. Sprzedający nie ma możliwości wyboru.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeana, zweryfikuję to, dziękuję za zrzuty. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeana, na wskazanym zrzucie widać już stworzony zestaw, którego nie można edytować. Opcja wybrania ofert, w których wyświetli się zestaw, pojawi się wyłącznie przy tworzeniu zestawu. Teraz możesz jedynie usunąć zestawy i utworzyć nowe - tym razem zaznaczając każdą z ofert przy ich tworzeniu. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Przepraszam, ale czy ktoś może mi to wytłumaczyć prostszym językiem? Nic z tego nie rozumiem 🙂

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Na wskazanym zrzucie widać już stworzony zestaw, którego nie można edytować - zgadzam się

Opcja wybrania ofert, w których wyświetli się zestaw, pojawi się wyłącznie przy tworzeniu zestawu - tak też było, wybrałam czapkę i szalik do zestawu

Teraz możesz jedynie usunąć zestawy i utworzyć nowe - tym razem zaznaczając każdą z ofert przy ich tworzeniu - ???

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeanaAllegro nie narzuca, w której ofercie pokaże zestaw. Ustalasz to samodzielnie na etapie tworzenia zestawu. 🙂

Jeśli nie wybrałaś ofert, w których pokaże się zestaw podczas tworzenia tego właśnie zestawu, możesz jedynie powtórzyć cały proces. Powinnaś utworzyć nowy zestaw i tym razem zaznaczyć przy każdej z dodawanych ofert opcję "pokaż zestaw w ofercie", jak tutaj:
 

unnamed (2).png

Dodanie oferty do zestawu nie znaczy, że w ofercie będzie widoczny zestaw - musi być też zaznaczona ta opcja "pokaż zestaw w ofercie".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Dziękuję, ale podczas tworzenia zestawu po raz pierwszy nie miałam możliwości zaznaczenia, w której ofercie zestaw ma się pojawić - jak zaznaczyłam powyżej, nie było kwadratów do odfajkowania - allegro samo odfajkowało pierwszą ofertę, którą stworzyłam. Gdyby była taka możliwość, nie zgłosiłabym problemu na forum. Być może jest to jakiś błąd po stronie allegro.

Po usunięciu zestawu i ponownej próbie założenia - już te kwadraty do odfajkowania pojawiły się przy każdej założonej przeze mnie ofercie.

Usunięcie zestawu i założenie ponowne zestawu pomogło.

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Ok, poradziłam sobie z tematem. Dziękuję

oznacz moderatorów