anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

tytuł autor wydawnictwo

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

mam pytanie po co są te podkategorie obowiązkowe . wystawiam na przykład plan Warszawy  po co drugi raz to wpisywać w tytule , autora nie ma , wydawnictwa takiego też zwykle na liście waszej nie ma . Tracę niepotrzebnie czas a i to pewnie zapycha allegro że potem zdjęcia nie można załadować. nie lepiej je dać nieobowiązkowe jak ktoś nie zmieści się z tytułem  to niżej uzupełni

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Agataff04 

To jest wygodne dla kupujących - wszystkie najważniejsze dane w nagłówku aukcji. 

Tytuł możesz kopiuj/wklej z tytułu aukcji, w "Autor" wpisać "Brak informacji" albo po prostu "Brak" i będzie szybko.

Z wydawnictwem podobnie: wiesz, że go nie ma na liście, robisz "Rozwiń listę-End-Enter" i masz "Wydawnictwo: Inne". Wszystko zajmuje pięć-dziesięć sekund.

Problem jest wtedy, kiedy wydawnictwo jest na liście - obejmującej ponad 3000 wierszy. Mało, że trzeba pamiętać, że "Wydawnictwo Iskry" to "Iskry", a "Wydawnictwo Literackie" to "Wydawnictwo Literackie". Pierwsze wyszukasz wpisując trzy litery "i-es-ka", drugiego już nie. Przydałoby się jakieś ułatwienie w wyszukiwaniu: na przykład wpisuję "Literackie" i lista zawęża się do odpowiednich pozycji.

Korci mnie czasem, żeby sobie ustawić jak wielu sprzedawców "Wydawnictwo: Inne" na stałe. Ale to chyba przeczy idei parametru obowiązkowego, no nie?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Niestety wylali dziecko z kąpielą. Czasem tak się nie da. Nie można wszystkiego "wystandardtyzować". Sport-Kolekcje-Proporczyki - wystawiąjąc proporczyk musisz wpisać płeć - po kiego grzyba??? Oczywiście wszyscy wpisują : nie dotyczy, albo zaznaczają wszystkie - tylko po co?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Ale czego płeć? Proporczyka? Znaczy albo mu zwisa u dołu jak zasłonom z "Pani Bovary", albo mu nie zwisa?

Sorry za grubiaństwo, ale czasem wyłącza mi się kultura osobista, a włącza rechot w stylu Zagłoby.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nie no, raczej żeby było wiadomo, czy proporczyk nadaje się dla chłopca, czy może bardziej dla dziewczynki😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Przepraszam, nie odpowiem - bo mnie zawieszą.

Buuuuuuuuhahahahaha!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Zawieszą, odwieszą - wielkie mi mecyje😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Nie lubię wisieć, bo mi się nogi majtają i w szyję uwiera🤣

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 To wiś do góry nogami, jak Batman😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

dzięki za odpowiedź 

oznacz moderatorów

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

tak wszyscy szukają po nagłówku przy aukcji a ten obowiązkowy tytuł poniżej jest zdublowany i całkowicie zbędny

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Agataff04 

Nie do końca. Jeśli tytuł jest dłuższy niż te 50 znaków na całość, które oferuje tytuł aukcji, a Ty wpiszesz cały, wyszukiwarka znajdzie tylko te aukcje, gdzie w polu "tytuł" też jest cały (a przynajmniej to, co wpisałaś). A tam jest 250 znaków na sam tytuł...

Przy planach miast najważniejszy jest rok wydania. Albo bardzo nowy, albo (zwłaszcza) bardzo stary.

Są książki, gdzie najważniejszy jest tłumacz. Albo ilustrator. Albo wydawca.

A w proporczykach najważniejsza jest płeć🤣

Przepraszam, to ostatnie to żart oczywiście. Ale reszta jest na serio.

oznacz moderatorów

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź przy planach mapach mi się nie zdarza że nie zmieszczę się w nagłówku, przy książkach może kilka razy  miałam problem zmieścić się w nagłówku a wystawiłam dobre kilka tysięcy książek

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Agataff04 

A to dziwne... Dla mnie w naukowych to norma - trzy linijki tytułu i pięciu autorów na dokładkę. Ale i w literaturze pięknej się zdarza. Tylko romanse Da Capo mają takie fajne, jednowyrazowe tytuły😀

Dużo miejsca to także błogosławieństwo dla wystawiających zestawy. Wystawiasz pięć książek w jednej aukcji, wpisujesz pięć tytułów, a wyszukiwarka wyświetli Twoją aukcję każdemu, kto szuka choć jednego z nich. Może się zdecyduje, kto wie?

oznacz moderatorów

Agataff04
#9 Pomysłodawca#

naukowych książek wystawiam bardzo mało bo większość turystycznych i  map częściej mi się zdarza że nie zmienię tytułu tego niżej  i przy wystawianiu planów i są różne i potem zamiast wystawiać dalej muszę poprawiać 

oznacz moderatorów