anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upomnienie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:36796922
#8 Zapaleniec#
  • Dzień dobry. Pewien Pan Najpierw wysłał do mnie zapytanie. Odpowiedziałem. Dziś zgłosił 5 moich ogłoszeń. Wystawiłem monety, które kiedyś kupiłem na allegro. A że już nie zbieram i sytuacja wymusiła to wyprzedaje. Monety zostały wystawione w odpowiedniej kategorii i w odpowiedniej cenie. Chodzi o kopie. Różnią się od oryginału. Więc są legalne. Nie wystawiłem w cenie oryginału, ani w nie odpowiedniej kategorii. Odpisałem uczciwie dając podpowiedź czym się różnią. A ten Pan zgłasza mojej oferty i dostaje dwa upomnienia. Proszę o pomoc. Czy coś zrobiłem nie tak?
oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
mwmonety
#21 Demiurg#

A czy czasem nie były to kopie monet obecnego obiegu ? Wprowadzanie takich pozycji do obiegu jest nielegalne 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tego nie wiemy, ale kupił wcześniej na Allegro.

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Nie, to były stare monety mające ponad 20 lat. Sam je kupiłem na allegro i od i tego Pana te ogłoszenia były w porządku. A ten Pan co zgłosił. To najpierw po 13 kilka monet, a później po 14. Tak jakby celowo chciał zaszkodzić. Mógł odrazy wszystkie zgłosić. A czekał godzinę bym dostał dwa upomnienia.

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Odrazu zdjęli mi te ogłoszenia, bez wcześniejszego poinformowania,że coś jest nie tak z ogłoszeniem. Nie dano mi szansy na wytłumaczenie i zareagowanie. Jeżeli naprawdę cos źle zrobiłem nieświadomie, to bez problemu zdjąłbym te ogłoszenia. Nie nadano mi szansy bym mógł coś z tym zrobić. Wiadomo,że wszystko jest rejestrowane i udokumentowane. To tym bardziej nie chce łamać prawa. 

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Wystawiłem 39 zł za monetę w przybliżonej cenie, w jakiej kupiłem. Myślę,że cena i kategoria mówią same za siebie.

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Te monety były bez problemu sprzedawane na allegro przez innych sprzedawców. Chodzi o monety 20 zł (na przykład: jelonek z 1997) Może jestem nie do informowany i takich monet nie można sprzedawać. Ale inni jakoś mogli sprzedawać. 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Monety 20 -to złotowe mimo że nie są na ogół w obiegu są obecnym środkiem płatniczym w naszym kraju i wprowadzanie do obiegu jest karalne . To działanie nie tylko na szkodę państwa ale niszczenie rynku kolekcjonerskiego i nie ważne czy ktoś to wystawi za 5 ,10 czy inną wartość musi się liczyć z karą. 

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

A co do niszczenia rynku kolekcjonerskiego to mennicę i sklepy numizmatyczne same sprzedają kopie monet i banknotów różnego rodzaju i to za spore kwoty.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:36796922 Zgodnie z regulaminem (załącznik nr 1, część I, punkt 36) na Allegro Lokalnie nie możesz oferować falsyfikatów pieniędzy, które są aktualnie prawnym środkiem płatniczym.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałem. Teraz już rozumiem. Źle myślałem,że jak inni takie sprzedają, to znaczy,że wszytko w porządku. To jednak byłem w błędzie. Celowo tego nie zrobiłem ,ale można było normalnie mnie poinformować,że coś nie tak wystawiłem. To bym zdjął te ogłoszenia. Ten Pan też mógł mi napisać, że tak nie można. A tu odrazu po złości zgłasza i czeka godzinę by znów zgłosić. Allegro nie lepsze też, odrazu kasuje ogłoszenia, zamiast upomnieć,że coś jest nie tak. Cóż życie.  Życzę Wszystkiego Dobrego. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Konkurencja 

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Też tak myślę. Wszystko na to wskazuje. 

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Tylko te osoby chyba zapominają, że czyny złej woli wracają pomnożone.

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Tak w ogóle, takie podejrzane zgłoszenia ,powinny być wnikliwiej sprawdzane przez allegro. 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Wprowadzanie do obiegu fałszywych monet i banknotów obiegowych (a monety kolekcjonerskie mające 20 lat, są też monetami obiegowymi), to poważne przestępstwo. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast podrabianie pieniędzy to jedna z najcięższych zbrodni w kodeksie karnym (cięższe jest tylko zabójstwo). Grozi za to do 25 lat pozbawienia wolności.

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Bardzo Dziękuję za informację. Miałem błędne przekonanie,że jak nie były w obiegu, to nie są aktualnym środkiem płatniczym. Teraz wiem, że nie muszą. Wystarczy, że mają taki sam nominał, jak obowiązujący pieniądz i takich nie można. Posiadałem niekompletną wiedzę na ten temat. Jeszcze raz Dziękuję. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Client:36796922
#8 Zapaleniec#

Bardzo Dziękuję dla Allegro za szybkie zdjęcie ogłoszeń i uratowanie mnie przed nieprzyjemnościami. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów