anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upomnienie

ODDO_store
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Prosiłbym o pomoc dostałem upomnienie za to, że wystawiłem AGD SZYBKOWAR do kuchni . Został zgłoszony jakoś niebezpieczny i usunięty, czy można anulować takie upomnienie ? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ODDO_store Upomnieie to tylko delikatny "klaps ostrzegawczy" Jedno upomnienie czy 2 nic nie oznacza. Napisz do Allegro konkretne pytanie dlaczego Twój szybkowar jesz niebezpieczny ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ODDO_store Cześć. Skonsultuję tę sprawę z odpowiednim zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ODDO_store
#8 Zapaleniec#

Dzięki w takim razie czekam 🤝

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ODDO_store Cześć. Ten produkt znajduje się na liście produktów niebezpiecznych opublikowanej przez Komisję Europejską: https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts/screen/webReport/alertDetail/10000937. Niestety, nie możemy wyrazić zgody na wznowienie ofert ani "cofnąć" upomnienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ODDO_store
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  Dziękuje za odpowiedź, i mam pytanie dlaczego SZYBKOWAR to produkt niebezpieczny ? 

oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

ODDO_store Prawdopodobnie nie ma jakiś atestów na PL/UE.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ODDO_store "The product does not comply with the requirements of the Pressure Equipment Directive and the relevant European Standard EN 12778"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ODDO_store Czyli tłumacząc na nasze > 

Produkt nie spełnia wymagań Dyrektywy Ciśnieniowej oraz odpowiedniej Normy Europejskiej EN 12778"

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ODDO_store To nie Allegro podjęło taką decyzję. W uzasadnieniu Komisji Europejskiej można przeczytać, że ten produkt nie ma odpowiedniego certyfikatu i nie spełnia wymagań Pressure Equipment Directive, a także standardów europejskich. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ODDO_store
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  Dzięki za informacje 🤝 pozdrawiam 😁

oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

ko_alka Hipotetycznie gdyby ktoś taki produkt wystawił jako produkt kolekcjonerski? Zaznaczając oczywiście że nie służy do gotowania.
To naruszałoby to przepisy?

Oczywiście nie zachęcam do tego typu praktyk ale jestem ciekaw jak to ma się do przepisów.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@denim-outlet O tę całkowicie hipotetyczną sytuację dopytam zespół, który zajmuje się takimi tematami i dam Ci znać 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ODDO_store
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  Dzięki za mega zaangażowanie. W takim razie czekam 🤝😁

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@denim-outlet @ODDO_store Wracam z odpowiedzią. Ten produkt jest uznany za niebezpieczny i jako platforma jesteśmy zobligowani do jego usunięcia. Oznacza to, że jeśli pojawi się na Allegro (nawet jako produkt kolekcjonerski bądź z informacją o nieprzystosowaniu do gotowania), to zostanie usunięty.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@denim-outlet A jeżeli ktoś uzyje "produktu kolecjonerskiego" do gotowania i wybuchnie, bo nie wytrzyma ciśnienia ?. Na dopalaczach też jest napis "produkt kolekcjonerski" i jakie są efekty ?

oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

Ziolko39 ok może szybciej napisałem niż pomyślałem pisząc o tym na forum.

..ale generalnie każdy odpowiada za swoje czyny jeśli jest stosowna informacja i ktoś pomimo tego decyduje się użyć go do gotowania to jego decyzja.
Nie jestem zwolennikiem myślenia na siłę na każdym kroku za innych.

Osobiście mnie interesowało to jak aktualnie funkcjonują przepisy m.in ze względu na historię dopalaczy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@denim-outlet To trochę nie tak. Przedmiot zakazany nie powinien być wystawiony przy jakimkolwiek uzasadnieniu. Weźmy skrajną sytuację > wystawiam pistolet + pudełko naboi > w opisie zaznaczam "przedmiot kolekcjonerski " nie strzelać > to będzie ok.

oznacz moderatorów

denim-outlet
#10 Popularyzator#

Ziolko39 Z całym szacunkiem nie porównywałbym broni do szybkowaru który nie ma jakiegoś atestu.

 

Atestu European Standard EN 12778 nie musi oznaczać ze towar jest niebezpieczny, może nie był zgłoszony a ma atesty na inne regiony.
Przedmiot bez atestu czasami można używać do innej funkcji, nikt kupującemu nie kazałby używać go jako szybkowaru (nie wiem jak wygląda ten szybkowar być może jeśli nie spełnia warunków utrzymania ciśnienia mógłby stosować go jako zwykły garnek)

Generalnie nie byłbym tak kategoryczny ale nie zamierzam kruszyć o to kopii.

Pewnie sam bym większości przedmiotów bez atestu nie kupił, nie chcąc ryzykować.

 

Pytanie zostało zadane i przynajmniej dzięki ko_alka wiemy jak wygląda sytuacja prawna na portalu.

Pytać zawsze warto, wiedza nie boli 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ODDO_store nie , tego się nie anuluje . Musosz się przyzwyczaić , albo głęboko weryfikować każdy przedmiot zanim go wystawisz do sprzedaży .

@Ziolko39 autor wątku początkuje , nie ma ocen i zapewne upomnienie przyglebiło mu jakość .

oznacz moderatorów