anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzony przedmiot

wojtas8855
#2 Obserwator#

Witam sprzedałem ostatnio blender , który był sprawny . Wysłany w paczkomacie Inpost. Kupujący odebrał i przedmiot jest uszkodzony. Przyznam, ze zabezpieczyłem go słabo bo tylko styropianem.Od dołu jest dziura w obudowie. Zapewne go uszkodzili co jest częste u nich. Co w takiej sytuacji? Jestem osobą prywatną. Mam przyjąć zwrot? Kupujący powinien najpierw odesłać przedmiot? A dopiero powinienem oddać pieniądze ? Przyznam, ze nie miałem jeszcze takiej sytuacji z kupującym.Podejrzewam, że na odszkodowanie z InPost nie mam co liczyć.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

To nie będzie zwrot, tylko reklamacja. Kupujący odsyła Ci przedmiot, a Ty zwracasz mu wszystkie koszty, w tym koszt odesłania. Możesz wystąpić do InPost o odszkodowanie, ale jeśli sam piszesz, że paczka była słabo zabezpieczona, to szanse na zwrot kosztów od przewoźnika masz niewielkie.

oznacz moderatorów

wojtas8855
#2 Obserwator#

Okej dziękuję za odpowiedź .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

raz w życiu nie odebrałem przesyłki

kupiłem kolumny/głośniki  tak 10kg każda a Sprzedawca spakował je w worki na śmieci które w kilku miejscach pokleił taśmą klejącą biurową 1cm szerkości

przyjechał kurier się pytał czy chcę odebrać kupkę desek bo się w transporcie kolumny rozsypały

oznacz moderatorów