anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wielowariantowość nie działa dla konkretnego modelu butów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

Mam wystawione buty motocyklowe REBELHORN PISTON II, wszystkie rozmiary które mam dostępne są połączone w wielowariantowość. Problemem jest to, że dla kupującego wybór rozmiaru nie wyświetla się poprawnie. Oferuję rozmiary 39, 40, 41, 42, 43, 45, 46 a mimo to pokazuje na jednej stronie rozmiary tylko 39 42 43 46 a na drugiej 41 45 a rozmiar 40 totalnie został ominięty. Próbowałem edytować aukcje jak i łączyć w wielowariantowość od nowa. Jak ten problem rozwiązać?

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@moto-planet wracam z odpowiedzią. 
We wskazanych ofertach widoczne są warianty produktowe. Łączymy je w inny sposób niż warianty ofertowe, dlatego mogą się różnić. 
Aby wszystkie rozmiary się wyświetlały, powinny mieć taką samą miniaturę i parametry: 
- Typ,
- Marka,
- Rodzaj.


Ważne, aby zarówno miniatura, jak i parametry zgadzały się w produktach. Możesz zgłosić zmiany w formularzu "Zgłoś błąd w produkcie", jeśli któreś parametry lub miniatury są niepoprawne. W tym formularzu możesz też sprawdzać poprawność tych danych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

moto-planet
#8 Zapaleniec#

W przypadku jak mam dwie pary butów tego samego modelu ale w innym kolorze to z pomocą narzędzia wielowariantowość, klient widział dostępne rozmiary w obu kolorach. Dlaczego więc używając narzędzia wielowariantowość zamiast tworzyć warianty ofertowe, tworzą się warianty produktowe? Przez te warianty produktowe we wszystkich wystawionych obuwiach mam teraz bałagan.

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@la_nika ,powiesz mi jak mam połączyć warianty wg koloru?

Tutaj mam identyczny but,różni się tylko kolorem i materiałem (jeden skóra zamszowa,drugi skóra licowa) 

https://allegro.pl/oferta/czolenka-skora-zloty-kordel-2501-r-36-gratis-13204039435

https://allegro.pl/oferta/czolenka-skora-czarny-zamsz-kordel-2501-r36-gratis-13200183934

Dlaczego w widoku Wielowariantowość jest to połączone poprawnie

warianty kordel.png

 

a w widoku oferty kolory nie są połączone

widok kordel.png

 

Przecież to ręce opadają.Powinienem wystawić 100 ofert,a bujam się w tym samym czasie z dwoma

Gdzieś tu czytałem,że żeby się to poprawnie połączyło,miniaturki z katalogu powinny być takie same

Powaga? 

Przecież przy wystawianiu czarnego buta,nie podłączę się do produktu z katalogu ze złotym butem.Dodatkowo w tytule artykułu z katalogu jest kolor złoty.

Czyli co,żeby moje oferty połączyły się poprawnie wg koloru,mam wybierać czarnego buta z katalogu,gdzie wystawiam złoty but?

Dlaczego w zakładce wielowariantowość oferty są połączone poprawnie wg rozmiaru i koloru,a na stronie oferty widoku koloru już nie ma

Możesz mi to łopatologicznie wyjaśnić?

Takich kwiatków mam dzisiatki i machnąłem już na to ręką,bo stare,ale przy wystawianiu nowych ofert koszmar powraca

A może inne moderatorki mógłbym zaprosić do dyskusji  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ,a najlepiej jakiegoś administratora,bo nie wiadomo co z tym dalej robić

edycja:

Jest jeszcze jeden kwiatek.Te złote buty rozmiary 36-39 połączyły się poprawnie,a 40 już nie.Możecie mi powiedzieć dlaczego?

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach w tej kategorii bierzemy pod uwagę warianty produktowe. To oznacza, że warianty produktowe zastępują warianty ofertowe. W takich kategoriach pokazujemy warianty produktów we wszystkich ofertach – pod warunkiem że mamy je w Katalogu. Jeśli wystawiasz w tych kategoriach oferty wielowariantowe, również zastępujemy je wariantami produktowymi. 
Sprawdziłam warianty produktowe dla tych dwóch ofert, które przesłałeś i łączymy je na podstawie parametrów: Rodzaj obcasa, Marka, Nosek, Wysokość obcasa/platformy, Materiał platformy, Materiał zewnętrzny oraz na podstawie miniatury. 
Dopytuję czy jest możliwość połączenia tych produktów, tak aby wielowariantowość była oparta również na kolorze, jednak są to osobne produkty i dlatego takie połączenie może nie być możliwe. Niemniej, poproszę Cię jeszcze o cierpliwość, dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@la_nika ,nie wiem jak się nawet do tego odnieść,bo ręce opadają.Dla was ważniejsze jest połączenie produktów po rodzaju obcasa? Widywałem takie "kwiatki" że łączyliście obuwie typu glan,z botkiem do kostki,tylko dlatego ,że ma taki sam obcas.Łączyliście szpilki z obcasem słupek,bo to była podobna wysokość obcasa.Łączyliście czółenka z kozakami,bo miały taki sam materiał podeszwy i materiał zewnętrzny

Ludzie,czy na tym to polega?

Klient szuka czółenek typu szpilka,a wy wciskacie mu buty z obcasem słupek

Klient szuka glany,a wy wciskacie mu botki do kostki,bo marka jest taka sama

Klient szuka czółenka z odkrytą piętą,a wy wciskacie mu pełne buty,bo mają taki sam nosek.

Nie muszę Ci tego chyba dobitniej tłumaczyć,bo jesteś kobietą i szczerze wątpię że nie widzisz tej paranoi

Oferty które wyżej wkleiłem mają identyczne parametry.Różnią się tylko kolorem.Czy nie uważasz że w tym przypadku,kobieta która chce kupić buty i ma określone preferencje,wolałaby porównać identyczne buty,ale w różnych kolorach,czy nawet materiale zewnętrznym (skóra zamszowa/skóra licowa) niż porównywać ze szpilkami koturny,tylko dlatego że mają taką samą wysokość obcasa?

Przecież to może doprowadzić klienta do szału,szuka kozaka do kolana,a wy wciskacie mu botka,bo ma podobny obcas,markę,nosek,wysokość obcasa,materiał podeszwy,czy materiał zewnętrzny

Ale gdyby te kozaki chciał kupić w innym kolorze,to już tego nie zobaczy,bo od nowego roku pozbawiliście go tego wyboru.Musi na nowo ganiać po ofertach,a nóż coś znajdzie

W związku z tym jeszcze raz dopytuję,dlaczego te dwie oferty które zamieściłem w poprzednim poście,nie są połączone kolorystycznie.Mają identyczne parametry poza kolorem i materiałem zewnętrznym,jedna jest skóra licowa,a druga skóra zamszowa.Żeby nie było,nawet oferty które wrzucałem,które miały taki sam materiał zewnętrzny,np obydwie skóra licowa,a różniące się wyłacznie kolorem,też nie zostały połaczone

Po co w związku z tym jest zakładka Wielowariantowość.Zlikwidujcie ją,bo pomimo że tam oferty połączone wyświetlają się prawidłowo,to w widoku oferty już tego nie widać.

Po co denerwować i wprowadzać w błąd użytkowników,oraz generować u nich syzyfową pracę,skoro ta zakładka wisi teraz w próżni,nie jest do niczego przydatna

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach wracam z informacją. Zmieniliśmy zdjęcie na taką samą perspektywę i teraz są połączone w wariancie produktowym przez rozmiar i kolor/wzór. 
Rozumiem Twoje zastrzeżenia, to co mogę zaproponować to, żebyś zgłaszał do nas takie problemy i będziemy je wyjaśniać. Nam również zależy, żeby kupujący łatwo dokonywali zakupów i odnajdywali przedmioty, które ich interesują. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@la_nika  Dziękuję za wzięcie pod uwagę moich sugestii.Sama przyznasz że od razu lepiej to wygląda 🙂 

Jednak jeśli dobrze zrozumiałem Twoje wyjaśnienie,nanieśliście poprawki tylko w tych dwóch ofertach które zgłosiłem? Nie może to być robione z automatu dla każdej wystawionej oferty w wariancie produktowym? Przecież kiedyś w wielowariantowości ładnie się to wszystko łączyło w rozmiary i kolory.

Trochę bez sensu zgłaszać się do was z prośbą o naniesienie poprawek dla każdej oferty,bo obecnie łączy wszystko źle,a dokładniej mówiąc nie łączy.

Myślę że powinno to być zaaplikowane jakoś odgórnie dla wszystkich podobnych ofert

No ale póki co,dobre i to,na razie nie mam tysiące ofert,więc będę zgłaszał jak coś będzie kulało

Może kiedyś wprowadzicie jakieś zmiany systemowe,żeby robione to było z automatu,albo przynajmniej żeby system nie rozwalał połączonych ofert,które użytkownik sam stworzy 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach to poprzednie łączenie dotyczyło ofert, a nie produktów, stąd te różnice. Tak, musimy mieć konkretne przykłady - produkty i oferty, żeby działać. Żeby te łączenia działy się automatycznie, produkty są łączone na podstawie takich samych parametrów oraz miniatur, więc bez konkretnych produktów nie mamy jak tego zweryfikować, stąd prośba o zgłaszanie takich przypadków.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@la_nika la-nika ,dalej nie pojmuję dlaczego identyczne oferty nie są łączone kolorami.Mało tego,nie mogę tego nawet ręcznie połączyć.Przecież nie będę zgłaszał każdej oferty,bo dzieje się tak za każdym razem.Poprzednio w wielowariantowości można było łączyć kolory.Dlaczego teraz za każdym razem trzeba was prosić o połączenie tego.To jest jakiś absurd.Możesz powiedzieć dlaczego tych dwóch ofert nie można połączyć kolorami?

Może dasz radę jak to wystawiać,żeby oferty połączyły się i nie trzeba było was prosić za każdym razem o interwencję

13220492180 ,13220284138 i inne rozmiary z nimi powiązane

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@la_nika ,przypominam się

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach Zgłosiłam już prośbę połączenia grup produktów. Przepraszam, że tyle to trwa, wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka, nie mam do Ciebie pretensji,raczej do Twoich pracodawców.Nie ma sensu zgłaszania tego,bo to nie są odosobnione przypadki.Trzeba poruszyć górę,bo może nie wiedzą że to tak działa,no chyba że to celowe działanie.

Dodam tylko,że jak na moje młode konto,sprzedaż do końca ubiegłego roku była jak dla mnie zadowalająca.Od nowego roku po wprowadzeniu tego bałaganu 3 czy 4 stycznia,sprzedaż padła.

Przypadek? nie sądzę

Jak tak dalej pójdzie,trzeba będzie się zwijać,bo nawet adsy niewiele wnoszą

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach Buty są już w jednej grupie

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka  dzięki,ale wolałbym żebyście dali mi wędkę,a nie rybę.Nie da się tego połączyć samodzielnie?

Te oferty były identyczne,różniły się tylko kolorem.Miały te same zdjęcia,wystawione z produktu w katalogu produktów,który sam utworzyłem.Dlaczego więc nie połączyły się automatycznie.

Co tam było źle.Przyznam że proszenie was za każdym razem o interwencję jest irytujące.Dlaczego nie można połączyć tego samodzielnie,w sytuacji kiedy nie połączą się automatycznie

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach Chodziło o zdjęcie, buty były pokazane z nieco innej perspektywy. Produkty połączyły się po zmianie zdjęcia głównego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka Aukcje były wystawione z "wystaw podobną" ,więc jakby zdublowane z tej samej aukcji.Nie wiem skąd ta różnica w zdjęciach,ale ok,będę miał to na uwadze przy wystawianiu następnych.Dziękuję za naprowadzenie 

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka ,pomęczę Ciebie jeszcze troszeczkę 🙂 Myślałem że warianty łączą się wg zdjęcia głównego,a tutaj widzę,że są one połączone wg drugich zdjęć.Tak to działa?

Trochę tego nie rozumiem,bo przecież w katalogu produktów mamy główne (pierwsze) zdjęcie

Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało,ale zauważyłem,że w widoku oferty wielowariantowej pokazane są drugie zdjęcia

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach Jako zdjęcie główne ustawiliśmy to zdjęcie, które na froncie wyświetla się jako drugie. Musieliśmy to zrobić, żeby buty na zdjęciach były pokazane z identycznej perspektywy (inaczej algorytm nie połączyłby ich w jedną grupę). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka ,wybacz że wiercę Ci dziurę w brzuchu,ale chciałbym to zrozumieć,a ni jak nie mogę

Gdzie to drugie zdjęcie ustawiliście jako główne.W widoku oferty tak dla mnie jak i klienta,dalej zdjęciem głównym jest to które ja ustawiłem,a przynajmniej tak się wyświetla,czyli jest tak jak wystawiłem aukcję

Czyż zdjęciem głównym nie jest to pierwsze z galerii? a jeśli nie,to jak mogę samodzielnie ustawić zdjęcie główne

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach Do grupowania przy wariantach produktowych algorytm łączy w grupy po zdjęciu w produkcie, a nie w ofertach.

Możesz zgłaszać sugestię poprawy parametrów, dodania/podmiany miniaturki czy zmiany kategorii w produkcie na spójne z innymi produktami, które są dla siebie wariantami. Rozumiem, że nie jest to rozwiązanie idealne, dlaczego możesz nam przesłać całą paczkę z odpowiednimi danymi — spójnych ze sobą zdjęć na miniaturki, odpowiednich wartości parametrów oraz poprawnej kategorii produktu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów