anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wielowariantowość

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Hej,

powiedzcie mi po chłopcu - to dziadostwo działa czy nie ?

Tz. wiem ,że nie i głupie pytanie - ale czy można oferty łączyć ręcznie w zakładce obłsuga ofert - wielowariantowośc i zrobić grupę produktów czy allegro to ma i tak w d.... potem ?

Jeśli się da - to jakie parametry muszą być zgodne prócz marki aby się to połączyło  ?  Czy takie parametry dodatkowe jak skład surowcowy , obwód w biodrach - muszą być w oby akacjach wypełnione ? ( widzę ,że je dodał katalog produktów - ja ich nie wpisywałem - zatem na jednej aukcji może być jakiś parametr - na innej - nie  )

 

 

 

Podam przykład 

https://allegro.pl/oferta/rajstopy-noviti-blanka-3d-mikrofibra-grafit-100den-roz-152-158-14388984572

https://allegro.pl/oferta/rajstopy-noviti-blanka-3d-mikrofibra-granat-100den-roz-152-158-14389038866

Do tego w tym drugim ogłoszeniu mam super swój opis to mi połączyliście z jakimś syfem : 

Noviti rajstopy dziecięce niebieski kolor mikrofibra r 152"

co to ma być ? ja tego nie wpisywałem ani nie łączyłem z takim produktem - czemu wprowadzacie w błąd moich Kllientów ? Jakie niebieskie ???

Niech się jakiś admin wypowie. 

 

próbuję to połaczyć w wariant i się nie da.

 

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla różne produkty mają różne parametry identyfikujące, nie ma tutaj jednego klucza pasującego do wszystkich kategorii. Jeśli zauważyłeś błąd w łączeniu, zgłoś go proszę za pomocą opcji "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z produktem", która jest dostępna na dole strony. A jeśli chodzi o prawidłowe warianty, możemy połączyć je ręcznie w odpowiednią grupę, ale potrzebuję dokładnej rozpiski od Ciebie jakie to mają być grupy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

niestety nie będę nic zgłaszał bo problem jest na 90% moich aukcjach.

Produkty są łączone z katalogiem z innymi produktami - potem zostają rozłączone z wariantowości -  totalny bałagan - nic się nei zgadza.

Gdzie mam zgłosić numery ofert - z  których będę prosił o zrobienie wariantów ?

Będzie tego dużo bo obecnie allegro rozwaliło prawie wszystkie moje warianty

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla w tym artykule znajdziesz szablon w Excelu, więc uzupełnij go proszę i odeślij przez formularz kontaktowy

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dziękuje za pomoc - wyśle

miłej pracy 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dzięki - wysłałem plik - na część produktów. Ale  to żadne rozwiązanie na przyszłość. 

Odpowiedz zatem proszę na moje pytanie bo mnie nurtuje.

Allegro posiada narzędzie -- > obsługa ofert ---> Wielowariantowość.

Wyjasnij mi - do czego ono jest ?  Albo - jak z niego korzystać - aby to działało ?

Podam Ci przykład.

Mam dwie aukcje skarpet - posiadają te same parametry w tym rozmiar. 

Różnią sie tylko fasonem.

Co mam zrobić - albo jaki jest problem - iż robię z nich grupę wariantową - a na aukcji jej nie widać.

Co Allegro bierze pod uwagę aby to się połączyło w warianty ? Rozmiary z automatu łączy - tu jest zwykle OK.

Ale fasony - nie - nawet jak taki wariant robię sam.

Czy może problemem jest właśnie to ,że obie aukcje mają te same parametry w tym - WIELOKOLOROWY ? 

 

https://allegro.pl/oferta/stopki-dziewczece-zakostki-panda-noviti-bawelna-roz-35-38-14358650983

https://allegro.pl/oferta/stopki-dziewczece-zakostki-avocado-noviti-bawelna-roz-35-38-14358677797

 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Narzędzie do wielowariantowości służy do ustawiania wielowariantów ofertowych. Natomiast w kategorii, w której wystawiłeś powyższe oferty obowiązują wielowarianty produktowe, czyli tworzone na podstawie katalogu produktów Allegro. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

no to pokazuje idealnei jak działa katalog. Coś co działało kiedyś super - teraz nie działa wcale.

Wytłumacz mi zatem - czy produkty jakie podałem - nadają się jako warianty ?

Wytłumacz mi czemu nie zostały połączone automatycznie ? I co zrobić aby na przyszłość takie produkty były łączone automatycznie. 

Jeśli nie zostały automatycznie - bo nie zostały - co mam zrobić - aby się nimi stały ?

Mam całość oferty wklejać do pliku i wysłać do Was z nadzieją ,że ktoś to kiedyś połączy ?

Bezsens 

 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Nie jestem w stanie rozwiązać tych kwestii na forum. W tym celu Ola wskazała Ci wyżej plik do wypełnienia. Tam możesz też doprecyzować te kwestie z doradcą. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dobrze dopytam. Nie czepiam się - wiem iż nie wszystko jesteś w stanie rozwiązać na forum.

Generalnie widzę iż katalog w tej kwestii "rozsadził" allegro od środka - coś co działało dobrze - zostało rozwalone. Wielowarinatość juz nie istnieje tak naprawdę 0  nie pomaga w sprzedaży  - częściej przeszkadza.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

aha a pokazywanie wariantów innych sprzedawców już jest total super głupotą - w moim dziale : ) 

kupujący chca sobie dobrać do smarta lub po prostu zrobić jedno większe zamówienie i obecnie "skaczą" jak debile od sprzedawcy do sprzedawcy.

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Na tym właśnie polegają warianty produktowe. Jeśli nie posiadasz produktu w danym rozmiarze, pokażemy ofertę innego sprzedawcy. 

Kupujący w każdej chwili może to wyłączyć:

w_kiwi_0-1705062140508.png

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

oczywiście - i potem kupujący się wk.... bo ma w koszyku 15 produktów od 5 sprzedawców  z czterema kosztami dostawy.

Pewnie iż ma to sens jak szukam konkretnego jednego produktu - więcej wartego - wtedy wchodzę na aukcję czerwonego - ale bardziej mi się podoba niebieski - klikam - wrzucam w kosz - płace - do widzenia.

A co jak Klient wrzuca skarpetki po 5zł albo rajtki po 9zł ? 

Oczywiście ,że może to wyłączyć - wiem o tym - ale czy Klienci o tym wiedzą ?:D 

Z doświdczenia wiem - dużo nieeee 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Dziękuję Ci, każda opinia jest dla nas ważna. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

hej - czy możesz sprawdzić jak tam mój "plik" ? Plik z wariantami wg. Twoich wskazówek wysłany w połowie stycznia przez formularz - cisza. Strasznie na tym tracę gdyż Klienci chętnie dokupują inne wzory z moich aukcji - tak mieliby pod nosem. Plik wypełniony wzorowo - warianty wg. producenta - a ja dalej "leże"

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla Odpisz ponownie na wiadomość nr 39411978. To w tej korespondencji konsultant informował o przekazaniu pliku do odpowiedniego działu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dzięki - napisałem 

oznacz moderatorów