anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Jestem tu nowy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
kamisklep
#7 Wielbiciel#

Miałem błędną cenę na aukcji czyli 500 zamiast 6000 zł. Oczywiście znalazł się sprytny który kupił wszystkie. Allegro pobrało prowizję, ja oczywiście towaru nie mogę sprzedać w tej cenie więc transakcja nie dojdzie do skutku. Jak znam życie to allegro nie zwróci prowizji. Mieliście taką sytuację ? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

@kamisklep tak powołaj się na rażący błąd i odstąp od umowy, napisz do allegro jest szansa że zwrócą prowizję 🙂

art. 84 kodeksu cywilnego:

“§ 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jest to rażąca pomyłka więc sądzę ze Allegro zwróci prowizje, należy napisać o zwrot. AL?

oznacz moderatorów
kamisklep
#7 Wielbiciel#

Ok. Dziękuję. Spróbuję do nich napisać, zobaczymy co odpiszą ... Kupujący na moją wiadomośc że zaszła pomyłka oczywiście od razu odpisał że da negatyw więc to taki co poluje na okazje ...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne da sci negatywa niestety, ale przecież nie sprzedaż za taką cene.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Przecież tzw. "zasady" Allegro pozwalają wystawić negatyw nawet w sytuacji gdyby sprzedawca wysłał całość po 500zł.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kamisklep z tym musisz się liczyć, najwyżej stworzysz nowe konto, leprze to niż być w plecy ponad 5000 na towarze 🙂 zawsze możesz odpisać na negatywa opisując sytuację tylko spokojnie jak ochłoniesz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kamisklep
#7 Wielbiciel#

No pewnie tym bardziej że od razu kupił wszystkie 9 sztuk które miałem wystawione 🙂

 

oznacz moderatorów