anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witamy, Pan próbuje od nas wyłudzić zadośuczynienie za brak produktu kupionego u nas.

JokerLombard24
#8 Zapaleniec#

Witamy, Pan próbuje od nas wyłudzić zadośuczynienie ponieważ kupił u nas produktu który nie był już dostępny, w ciągu 36h zwróciliśmy cała kwotę z dnia zakupu i próbowaliśmy załagodzić calą sytuację. Dodatkowo Pan sugerował mi pójsci do sklupu i kupienie tego przedmiotu i wysłanie mu potej kwocie zakupu bo w przeciwnym razie zaszkodzi nam na portalu allegro. W wiadomościach mamy dowód wyłudzeznia.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

A niby jak wam zaszkodzi? ale: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie kasa jest najważniejsza ale jedna złośliwa opinia może narobić duże szkody .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@JokerLombard24 na allegro poza negatywem nic Wam nie zrobi , ale umowa jest umową i na upatrego wymusi wydanie rzeczy ... w sądzie przegracie , skrajny to przypadek , ale możliwy bo nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie szybki .

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#
 

Raczej nie wymusi, bo ciężko wydać rzecz której się nie ma, a prawo własności wcześniej zostało przeniesione na kogoś innego.

drekenzes Prawdopodobnie chodzi o rzecz używaną, a więc nie da się iść gdzie indziej i kupić "taką samą".

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@JokerLombard24 Pewne nieprzyjemne sytuacje zaczynają się pojawiać nagminnie na portalu Allegro. Pewnie się wkurzył. Zasadniczo ma rację. Żądanie może się wydawać złośliwe, ale zawiera dobrą radę, jak takie sytuacje powinny być rozwiązywane - sprzedałeś towar którego nie masz? to lecisz do konkurencji kupić i wysyłasz nawet ze stratą.

Ja też jestem wyrozumiały, ale chyba już zacznę rozliczać wysyłanie niepełnych zamówień adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@JokerLombard24 Wyślij proszę zrzuty ekranu z korespondencji z kupującym na adres spolecznosc@allegro.pl. Przekażę odpowiednie zgłoszenie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

JokerLombard24
#8 Zapaleniec#

IMG-20231031-WA0040.jpgIMG-20231031-WA0039.jpg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@JokerLombard24 Dzięki! Przekazałam już zgłoszenie do odpowiedniego zespołu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@JokerLombard24  Chyba coś pomyliłeś,  właśnie wyłudzeniem pieniedzy jest oferowanie rzeczy której się nie posiada i przyjęcie wpłaty.  Zwrot w ciągu 36 godzin to pożyczka krótkoterminowa, ale jednak...

Czy klient domaga sie od was jakiegoś ekstra gratyfikacji ??  Domaga się tylko tego za co zapłacił.

Nie nadużywaj słów kłamliwych, nie oczerniaj bo może cię to w przyszłosci  drożej kosztować.

oznacz moderatorów

JokerLombard24
#8 Zapaleniec#

Tak, domagał się ekstra gratyfikacji, oczywistym jest to że całą kwotę zakupu oddaliśmy.Zresztą Pan od początku zanim doszło do zakupu był do nas negatywnie nastowiony.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

br. - Ja myślę, że nie masz racji.

Spójrz na komentarze OSA - https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro/oceny?recommend=false

Przecież tam jest mnóstwo takich sytuacji i Allegro jak najbardziej to toleruje.

Gdyby takie sytuacje nie byłyby dopuszczalne na Allegro - to OSA już dawno byłby  zamknięty. Podobnie jak i wiele innych bardzo dużych firm na Allegro. 

Nie masz towaru - przepraszasz i zwracasz kasę. Ja mam to samo - zakupy są, od 2 tyg. Czekam na dostawę od producenta, dostawy brak, brak kontaktu z producentem, nie wiem co się dzieje. Towar "wyszedł" - brak we wszelakich hurtowniach.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE  @JokerLombard24   Ok ja też obserwuję że Allegro toleruje sprzedaż nieistniejących przedmiotów,  no bo najważniejszy jest zysk, prowizja ze sprzedaży.

Ale to wcale nie znaczy ze wszyscy powinniśmy traktować to jako normę, jako dobry obyczaj, a oszukanych klientów opluwać, oczerniać.

Zawsze  wydawało mi się ze w procesie sprzedaży najważniejszy jest klient, ale  ostatnio coraz częściej czytam że najważniejsza jest sama sprzedaż, niezadowoleni klienci tylko sprzedaż utrudniają.

Po prostu trzeba takich sprzedawców umieszczać na własnej prywatnej czarnej liście, a najlepiej zakupy na całym Allegro tratować jako skrajnie  niebezpieczne.

Życzę wysokiej sprzedaży fikcyjnych, niedostarczonych  przedmiotów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. A cóż to Cię tak zdenerwowało? lombardy należy omijać szerokim lukiem w sprzedaży internetowej, jak się czyta ich oferty to mają towar lepszy od nowego, tylko lekko używany a faktycznie "złom". Oczywiście kupujacy nie może "wyłudzać" gratisów.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Zirytował mnie język,  opluwanie kupującego.  Dzisiaj czytam całkiem inny tekst,  Wiki musiała nieco popracować żeby treść posta nie była tak obraźliwa.

Poza tym obserwuję dziwną niekonsekwencję: sprzedający może "negocjować" czyli  obiecywać gruszki na wierzbie albo ciężkie kary za komentarz i gwiazdki, a dlaczego kupujący nie może negocjować i domagać się gratyfikacji  za przemilczenie kłamstwa z fikcyjnej sprzedaży ?

ps. o lombardach sie nie wypowiadam, nie kupowałem, nie znam się.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie może- bo to wyłudzanie?🤔

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@br. od 20 lat kupje na allegro i ani razu nie miałem takiej sytuacji - że czegoś nie ma. Może te obserwowane przez ciebie wątki poprostu nie istnieją, albo na tak ogronmą ilość transakcji są na tyle marginalne, że nie zauważalne, ani warte uwagi, skąd taka przeczulica?, nie wiem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A może zależy co się kupuje, rzeczy popularne  czy marginalne?😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Halfrunt    może nie istnieją....?

No to popatrz co napisał AGD-SERVICE :  "Spójrz na komentarze OSA - https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro/oceny?recommend=false"

Wykluczonych 10%  ocen. To fikcja?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

a tam jakieś osa, ja mam na myśli profesjonalnych sprzedających, a nie kopistów i lobrdochłamy. 

oznacz moderatorów