anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witamy początkujących sprzedawców!

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Witaj na forum Początkujących sprzedawców!

Jeżeli Twoja przygoda ze sprzedażą na Allegro dopiero się zaczyna i masz w związku z tym mnóstwo pytań - dobrze trafiłeś. Znajdziesz tu specjalistów, doświadczonych sprzedawców, którzy rozwieją każdą Twoją wątpliwość.

Zanim zaczniesz, zapoznaj się z kilkoma tekstami, które pomogą Ci zrozumieć, jak dokładnie korzystać z Allegro Gadane. Tutaj przedstawiamy się i wyjaśniamy czym jest to miejsce, a tutaj znajdziesz kilka dobrych rad o porządkowym charakterze.

Owocnych dyskusji!

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

nicek86
#7 Wielbiciel#

Cześć

Jakie znacie miejsca w których można czerpać wiedzę i uczyć się o Allegro ? Zarządzanie sprzedażą, wystawianie aukcji, tworzenie kampanii ? Będę wdzięczny jak podzielicie się swoimi źródełkami, ja chętnie też coś dorzucę 🙂

oznacz moderatorów

Fabryka__Imprez
#7 Wielbiciel#

Mam pytania.

Wystawiłem przedmiot i dodałem do niego warunki sprzedaży (zwrot, reklamacje, ustawienia dostaw). Podczas konfigurowania konta sprzedażowego pokazuje jednak, że nie mam tych warunków. Zatrzymało mi się na 94%.

1. Co mogę zrobić by zobaczyło że mam te warunki. (a może jest różnica między warunkami sprzedaży produktu, a profilu?)

2. Czy jeżeli nie mam 100% to czy moje produkty są widoczne, lub są wyświetlane poprawnie?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Fabryka__Imprez prześlij proszę numery ofert, o których piszesz 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

hiphopshoppl
#11 Animator#

Witamy. Zbierajcie na własne sklepy i szukajcie innych kanałów sprzedaży, pamiętajcie że klient ma zawsze racje nawet jak jej nie ma. Kupcie sobie nerwosol na wszelki wypadek i powodzenia.

oznacz moderatorów

malmagkin
#7 Wielbiciel#

Witam,

dlaczego w zamówieniach nie znajduje mi sprzedanego przedmiotu?

 

Pozdrawiam, 

M.

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

malmagkin
#7 Wielbiciel#

dzięki, to widzę.

Pisząc o zakładce: "zamówienia" nie znajduję zamówień do wysłania, co nie daje mi możliwości nadania paczki przez Allegro Inpost. Nie wiem czemu?

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

malmagkin
#7 Wielbiciel#

dokładnie tak:)

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@malmagkin Nie widzisz, ponieważ jest to zakładka Allegro. Ty natomiast sprzedałeś na Allegro Lokalnie. 

A jak nadać paczkę przez ten szit to niestety nie pomogę omijam szerokim łukiem. Pewnie ktoś tu wklej co musisz zrobić albo poszukaj na forum. 

oznacz moderatorów

malmagkin
#7 Wielbiciel#

dziękuję:)

oznacz moderatorów

BognaI100
#2 Obserwator#

Dobry wieczór,

czy jest możliwość sprzedania laptopa  bez opakowania i papierów? Moje wylądowały w koszu na śmieci podczas przeprowadzki. Zapłaciłam za niego krocie, rzadko korzystałam. Nie chcę popełnić jakiegoś błędu i nie chcę zostać podejrzana o nieuczciwość. Proszę o pomoc jak sprzedać i nie zostać oszukaną. 
dziękuję bogna

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@BognaI100 Tak, tylko musisz go dobrze opisać i bezpiecznie spakować do wysyłki po sprzedaży. Polecam pomoc kogoś z bliskich, kto się orientuje jak taki sprzęt spakować 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@BognaI100 Opisać stan faktyczny, wystawić i sprzedać. Gwarancji na sukces nie ma.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@BognaI100  Zastanów się czy na pewno chcesz się z tym pchać na Allegro. żebyś nie dołączyła potem do grona zdziwionych. Jak nie sprzedawałaś nic wcześniej na Allegro to sobie odpuść.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

- tyle lat pracujesz w tym "kieracie" i takie rzeczy wypisujesz...

- Jak ktoś ma sprawnie działający biznes - to nikomu nie polecam pchanie się ze sprzedażą na Allegro. Określenie "przygoda" jest tutaj co najmniej niestosowne. Bardziej zgodnie z prawdą zabrzmiałoby określenie : zacznij sprzedawać na Allegro, a "Twoje problemy związane ze sprzedażą na Allegro" dopiero się zaczynają" .

W takich przypadkach odpowiedzi i wyjaśnień próbują udzielić inni sprzedawcy.

Jednak jest jeden problem - nie poinformował, że AG to praktycznie poletko dla jedynie 2-óch użytkowników - nie będę wskazywał nicków.

Ci dwaj użytkownicy posiadają całą wiedzę teoretyczną, ich wypowiedzi są jedyne najsłuszniejsze (z czym się to kojarzy?) i nie tolerują innych, często odmiennych stanowisk sprzedających z np. 20-letnim stażem sprzedaży na Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

romi_67
#7 Wielbiciel#

1.

Rozliczenia obejmują sprzedaż na Allegro Lokalnie i na Allegro.

Wpłaty od kupujących
Nie masz wpłat do rozliczenia.
Opłaty od sprzedaży
Nie masz zaległych opłat.
 
 
 

2.

Kupione: 05 Paź 2021 17:08

Liczba sztuk: 1

Płatność: Rozpoczęta

Dostawa:

Przesyłka elektroniczna (e-mail) - przedpłata

Dodatkowo informacje:

"Przelew bezpośredni payU - wpłata zakończona"

 

 

Czy w takim przypadku powinienem czekać na wpłatę na konto, czy wpłata jest zakończona. Do góry jest informacja, że płatność rozpoczęta i obawiam się gdyż jest to przesyłka elektroniczna.

Dodatkowo napisała do mnie osoba serwisant-darek, lecz jego konto nie wygląda na prawdziwe. Tłumaczy mi on tam, że pieniądze mam w chmurze w co nie do końca wierzę.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@romi_67 Otrzymałeś już odpowiedź w tym wątku. Proszę, żebyś w przyszłości nie zamieszczał  postów o tej samej treści w różnych miejscach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów