anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrał licytację i nie kupuje - zwykle Allegro prywatnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sir_Michalot
#7 Wielbiciel#

Witam. Użytkownik  wygrał u mnie aukcję 13121091537 na "zwykłym" Allegro i oświadczył w wiadomości prywatnej SMS , że nie zamierza finalizować transakcji tj. kupić przedmiotu. Proszę o wyciągnięcie konsekwencji, ponieważ straciłem jako sprzedający czas oraz 19zł za promocję aukcji. Czy mogę wystawić przedmiot ponownie? Czy muszę jeszcze czekać i jeśli tak to ile? Aukcja zakończyła się 15.01.2023

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Powinien odstąpić od umowy zakupu, a tak ma 30dni na opłacenie na zwykłym Allegro.

oznacz moderatorów
Sir_Michalot
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób może odstąpić od umowy? Dlaczego taki zachowanie jest bezkarne? Powaznie mam czekać cały miesiąc teraz i nie mogę sprzedać przedmiotu?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wystarczy że Ci napisał że nie kupi. A Ty takiego delikwenta wpisz na CL.

oznacz moderatorów
Sir_Michalot
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, dzięki. Czy taki dowcipniś poniesie jakieś konsekwencje czy nie? 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@Sir_Michalot 

Raczej nie. Musiałby to robić bardzo często. Możesz napisać do Allegro w tej sprawie. Sprawdzą to.

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Sir_Michalot Jeśli napisał, że nie zamierza finalizować transakcji to masz dowód odstąpienia.
Zgodnie z regulaminem na 'zwykłym' allegro kupujący w przypadku licytacji ma 30 dni na opłacenie zakupu.

Jednak zgodnie z tym samym regulaminem masz prawo ten czas skrócić.
Wystarczy, że w treści oferty zamieścisz zapis np. taki:

"ZGODNIE Z PUNKTEM 7.5 REGULAMINU ALLEGRO CZAS NA OPŁACENIE ZAKUPU PO WYGRANEJ LICYTACJI OKREŚLAM NA X DNI KALENDARZOWYCH"

oznacz moderatorów
Sir_Michalot
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję. To wystawiam to ponownie, ale mi nerwów napsuł! Jeszcze straciłem pieniądze na promocję aukcji. Chyba zrezygnuję z licytacji i wystawię ponownie jako kup teraz, bo pewnie jest więcej takich dzieci bezkarnie bawiących się na licytacjach.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Sir_Michalot Cały czas się takie gagatki trafiają ,których bawi tylko licytacja a o płaceniu ani myślą i lepiej dla swojej kieszeni ostrożnie podchodzić do promowań czy wyróżnień bo utraconych w ten sposób już nam allegro nie odda. 

oznacz moderatorów