anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata środków z Allegro Finanse poprzez PayU

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:44711750
#2 Obserwator#

Witam,

Pierwszy raz sprzedałam coś poprzez Allegro , także jestem zielona w tym i szukam pomocy.

Po zaksięgowaniu wpłaty od kupującego na moim Allegro Finanse , chciałam wypłacić środki poprzez opcje PayU która była aktywna na moim koncie mimo że wcześniej nic nie wypłacałam a tylko płaciłam za rzeczy podczas zakupów tą metodą płatności. W "Pomocy" przeczytałam że aby użyć wypłacania środków przez PayU , pierw należy je aktywować przelewem z własnego konta bankowego , w moim przypadku jak wyżej napisałam było już aktywne, więc wykonałam przelew , środki zostały odjęte od salda na Allegro Finanse ale nie przeszły na moje konto bankowe w banku Santander. Cała operacja została wykonana wczoraj o godzinie 15:02 , dane mojego konta bankowego są poprawnie ustawione w Allegro Finanse , moje pytanie brzmi następująco , jak długo idzie taki przelew i czy ktoś miał podobny problem? W Allegro Finanse pisze że transakcja może potrwać do 1 dnia roboczego , nie wiem czy nie za szybko zaczynam panikować bo faktycznie to do dzisiejszego wieczora jest na to czas , ale kwota nie jest mała i nie chciała bym żeby to gdzieś przepadło znając realia internetu i bankowości 🙂 

Proszę o pomoc jakiegoś znawcy tematu.

Życzę miłego dnia,

Pozdrawiam, Joanna.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
xyz96
#21 Demiurg#

Pieniądze są wypłacane do końca następnego dnia roboczego po zleceniu wypłaty, czyli wypłata zostanie zrealizowana najpóźniej dziś do północy.

oznacz moderatorów
Client:44711750
#2 Obserwator#

Witam, 

Dziękuję za pomoc 🙂

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jutro po pierwszej sesji w Twoim banku pieniądze będą na koncie.

oznacz moderatorów
atexim
#9 Pomysłodawca#

Nie pisz Demirug głupstw i nie wprowadzaj w bład. Po jakiej pierwszej sesji. Mogą być nawet po ostatniej albo jeszcze na następny dzień.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Odrobina cierpliwości , środki pewnie dzisiaj pokażą się na Twoim koncie .

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Raczej max do ok. 18:30 (biorąc pod uwagę dodatkowy czas potrzebny na zaksięgowanie operacji na koncie), bo ostatnia sesja przychodząca elixir w Santander jest o 18:00.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Beniamin0808
#7 Wielbiciel#

Tylko że to są wypłaty Payu czyli największe gow...  prawie każdy normalny przelew z banku idzie normalnie czyli maksymalnie jeden dzień zawsze jak się wysyła przed II sesja to one dojdą w tym samym dniu. A zobaczcie co te payu robi .... dostaje przelew np na konto ing czy mbank to dostaje od nich z tego samego banku ! A przelewy przychodzą albo na drugi dzień albo całkiem w innych godzinach późno!  Mimo że powinny być odrazu!  Oni pomiędzy sobą jeszcze księguja dlatego tak długo to trwa . Allegro jest żałosne pod tym względem 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Beniamin0808 Też mnie to drażni, ale zauważ, że konto mBank z jakiego przychodzą przelewy z allegro, to oddział korporacyjny tego banku (a w takich przelewy być może wychodzą grupowo o z góry ustalonych godzinach - nie wiem, nie znam się, tylko przypuszczam).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kamil0804
#7 Wielbiciel#

żałosne to mało powiedziane. wiecznie jakieś problemy mają a prowizję drą ile się da. niestety nie mają konkurencji

oznacz moderatorów
basmag1507
#7 Wielbiciel#

Mam to samo, 2 dni temu wypłacałam środki z allegro przez payu, e-mail o wypłacie środków przyszedł, ale pieniędzy na koncie nie ma nadal. 

oznacz moderatorów
Client:93462136
#8 Zapaleniec#

Wypłacałam srodki z payu przedwczoraj i nadal nie otrzymałam maila o wypłacie ani pieniędzy mimo iż status jest wypłacone i saldo równe 0...jak długo czekać na przelew bo nigdy nie wypłacałam tym sposobem. Zazwyczaj przez przelewy24 i kasa była tego samego dnia...

oznacz moderatorów
Client:57002278
#1 Nowicjusz#

Mam ten sam problem. 5-tego rano kliknięte wypłać -  i do dziś ani widu ani słychu

oznacz moderatorów
Client:93462136
#8 Zapaleniec#

Z przelewy24 nigdy nie ma problemów, pieniądze wypłacone są zazwyczaj tego samego dnia na koncie...

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:93462136 @Client:57002278 Wypłaty są realizowane do końca następnego dnia roboczego po zleceniu. Te, które zleciliscie we wtorek, powinny być dostępne na Waszych rachunkach dzisiaj do końca dnia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:93462136
#8 Zapaleniec#

Przelew przyszedł dzis o 15.00 

oznacz moderatorów
gamingtop
#8 Zapaleniec#

Do jakiego banku zleciłes przelew? Bo mam taki sam problem

oznacz moderatorów
zygasenior
#7 Wielbiciel#

O ile przeleją przed ostatnią sesją przychodzącą w danym banku. Na moje oni wiedząc o sesjach w konkretnym banku czekają do ostatniej sesji dlatego ludzie są zdezorientowani. Ktoś powinien to uregulować i w chwili klikniecia "przelej środki" faktyczne powinno te zlecenie pójść ale to się nie dzieje. 

oznacz moderatorów
atexim
#9 Pomysłodawca#

Bo te pieniądze w tym czasie pracują na nich czyli PAYU a nie na Ciebie - dla tego je przetrzymują. Tylko w Polsce jest to możliwe.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@atexim nie wiem jak wygląda to u ciebie, ale u mnie wypłata zlecona przez Allegro, zwykle między godz. 3 a 4 rano, jest księgowana na koncie bankowym miedzy 9 a 10, tego samego dnia. Nie sadzę, żeby te pieniądze jakoś specjalnie przepracowały się w PayU czy Przelewach24. 🙂

oznacz moderatorów