anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysokie prowizje od sprzedaży

ZiPi-Home
#2 Obserwator#

Czy ktoś ma podobny problem? Sprzedałem ostatnio lampę za 450zł, allegro pobrało sobie prowizję 58zł i oprócz tego następną 100zł. Czyli 158zł w efekcie czego mój zysk wynosi 0zł. Następnego dnia sprzedałem taką samą lampę tym samym przewoźnikiem i naliczyli mi najpierw 37zł a później jeszcze 100zł. Gdzie zarobiłem na lampie całe 13zł. ZA LAMPE, KTÓRA KOSZTUJE 459ZŁ!!! Szukam osób w podobnej sytuacji bo to jest sprawa dla UOKiK

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ZiPi-Home ile masz prowizji w swojej kategorii i ile prowizji za wyróżnienie bo wszystkie Twoje przedmioty są wyróżnione.

oznacz moderatorów

ZiPi-Home
#2 Obserwator#

Otrzymałem dodatkowy pakiet wyróżnień dlatego wykorzystałem. Ale jak widać coś co jest darmowe to później za to płaci się z wielokrotnością. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ZiPi-Home darmowe wyróżnienie jest bezplatne przez pierwsze 10 dni od włączenia  ,po tym cyklu naliczane są normalne opłaty 

oznacz moderatorów

ZiPi-Home
#2 Obserwator#

Tak to wiem. Skończył mi się pierwszy darmowy pakiet i później otrzymałem kolejny dla 10 ofert. Prowizje od sprzedaży też były naliczane normalnie, ale nie tak wysokie jak teraz. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ZiPi-Home piszę jeszcze raz , zweryfikuj za co masz naliczane  , to co opisujesz jest za dużo na podstawowe opłaty nawet z wyróżnieniem 

oznacz moderatorów

ZiPi-Home
#2 Obserwator#

Prowizja wynosi 12,92% brutto

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ZiPi-Home zobacz tu - https://salescenter.allegro.com/settlements-with-allegro? po rozwinięciu pozycji masz opisane za co jest opłata  ,zastanawiają mnie opłaty w wys, 100 zyla , to nie są podstawowe prowizje 

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

@ZiPi-Home Wyróżnienia są darmowe, ale prowizje od sprzedaży ofert wyróżnionych już nie. W tym przypadku łączna prowizja to ponad 23%

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@ZiPi-Home  "Prowizja wynosi 12,92% brutto" - plus 75% od sprzedaży wyróżnionej daje 22,61%

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@ZiPi-Home "Otrzymałem dodatkowy pakiet wyróżnień dlatego wykorzystałem" - za samo wyróżnienie nie płacisz, ale dodatkową prowizję od sprzedaży wyróżnionej (+75% prowizji podstawowej) jak najbardziej. To taka prymitywna pułapka na niezbyt uważnych  

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ZiPi-Home tak , Masz rację zgłoś do UOKiK , pamiętaj jednak ,że wystawiając ofertę zaakceptowałeś regulamin oraz cennik opłat , dostępny jest również kalkulator opłat , z którego warto czasami skorzystać . Sprawdź sobie w rozliczeniach za co naliczyli dopłatę 100zyla , podejrzewam przesyłkę nadgabarytową lub niestandardową .

oznacz moderatorów

ZiPi-Home
#2 Obserwator#

W moim przypadku zabrali mi 35,5% przychodu (a gdzie koszty zakupu towarów i inne opłaty?) Tak więc cały mój zysk zabiera sobie allegro. Dlatego szukam osób, które mają podobną sytuację bo żeby zgłosić sprawę w UOKIK musi być min. 10 osób

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Takich osób jest zapewne mnóstwo a wielu nawet nie jest świadomych że są tak "dojeni " przez allegro i ich dostawców.

oznacz moderatorów

ZiPi-Home
#2 Obserwator#

Właśnie dlatego mam nadzieję, że takie osoby się znajdą i trzeba to zgłosić do UOKIK bo rozumiem prowizje itp. Ale tutaj zarabia tylko allegro. Ja nie mam zysków żadnych. Tyle będzie dobrego jeżeli odzyskam kasę za towar

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ZiPi-Home nic nie zrobisz , cenniki są ogólnie dostępne , a korzystanie z usług allegro nie jest obowiązkowe .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ZiPi-Home tą ofertę masz wyróżnioną czyli dodatkowa prowizja oraz jest oznaczenie ze strefy okazji czyli dodatkowa opłata , ni mniej ni więcej wyjdzie te 35 %

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Czyli nie tylko kupujący nie czytają 😉 Sprzedający również 🤣

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów