anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłanie przez Allegro InPost

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mamma_Terra
#8 Zapaleniec#

Hej dopiero założyłam konto firmowe na Allegro i mam wielki mętlik w głowie jak to zrobić abym mogła wysyłać paczki z Allegro InPost, kontaktowałam się z InPost w sprawie umowy, ale nadal mam wątpliwości - moje pytania brzmią:

czy chcąc wysyłać z Allegro InPost paczkomaty, muszę mieć podpisaną umowę z InPost?

czy będąc smart, nadal muszę mieć podpisaną umowę z InPost, czy wtedy Allegro wystawia rozliczenie?

Wiem, że istnieje sposób rozliczania Allegro Mix i że można działać na stawkach wynegocjowanych przez Allegro, ale nie wiem jak technicznie do tego dojść. 

 

Mam jeszcze jedno pytanie - wystawiłam już pierwszy przedmiot na sprzedaż i wybrałam między innymi sposób dostawy paczkomaty Allegro InPost (była taka możliwość) - widzę, że aukcja z tym sposobem dostawy się wyświetla, czy jeżeli ktoś kupi przedmiot, a ja jeszcze nie mam podpisanej umowy z InPostem, to będę mogła ją nadać przez wysyłam z Allegro?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
LEW433
#21 Demiurg#

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-rozliczac-koszty-dostaw-na-allegro-m0jYAdk54Sr

musisz dodać umowę własną:Aby nadać przesyłkę Allegro Paczkomaty InPost musisz dodać umowę własną. Po dodaniu umowy nadasz przesyłki wprost z Allegro według swoich indywidualnych stawek cenowych.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/w-jaki-sposob-rozliczamy-prz...

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych

oznacz moderatorów
Mamma_Terra
#8 Zapaleniec#

A gdzie tą umowę się dodaje?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mamma_Terra aby wysyłać zamówienia InPost i generować etykiety w Wysyłam z Allegro konieczne jest podpisanie umowy z przewoźnikiem (InPost).
Po podpisaniu otrzymasz dane, które należy wprowadzić tutaj w części "Umowy własne - Wysyłam z Allegro".  
Jeśli w Twojej ofercie ktoś złoży zamówienie z dostawą InPost zanim dodasz umowę z przewoźnikiem do Wysyłam z Allegro, możesz nadać przesyłkę korzystając z Managera przesyłek InPost.
Aby to zrobić należy powiązać koto InPost i konto Allegro. Aby to zrobić wejdź proszę tutaj, utwórz konto, następnie (upewnij się, że jesteś zalogowana na koncie Allegro, które chcesz połączyć oraz sprawdź proszę czy nie masz włączonej blokady wyskakujących okienek (pop-up)).
W Managerze przesyłek wybierz Allegro >  Import Allegro InPost. Na ekranie pojawi się przycisk "zarządzanie kontami", kliknij "dodaj nowe" określ dowolną nazwę dla konta i potwierdź klikając "powiąż". InPost przekieruje Cię na Allegro, gdzie dokończysz proces.
Na kolejnym ekranie wpisz kod autoryzacyjny (zostanie podany automatycznie) i wybierz "dalej", możliwe, że konieczne będzie ponowne zalogowanie do konta Allegro. Pojawi się komunikat "Udało się!", a gdy zamkniesz okno z kontem Allegro, powrócisz do Managera przesyłek. Kliknij tam proszę "gotowe". Powiązanie może potrwać kilka minut. W tej zakładce będziesz miała informację o wszystkich powiązanych aplikacjach. 
Tutaj znajdziesz szczegółową instrukcję nadawania przesyłek.
Aby zamówienie zostało rozliczone na stawkach Smart! (przed podpięciem umowy do Wysyłam z Allegro) zaimportuj je do Managera przesyłek i pamiętaj, aby upewnić się, że podany jest prawidłowy i pełny allegro mail kupującego
Tak, nawet jeśli Twoje oferty mają oznaczenie Smart! to aby w Wysyłam z Allegro nadawać przesyłki InPost konieczne jest podpisanie umowy z przewoźnikiem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów