anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka kurierem z ubezpieczeniem

32343234
#9 Pomysłodawca#

IMG_20230324_114557.jpg

Witam, nigdy przez allegro nie wysyłałam kurierem, zawsze paczkomatem. I w ogóle nie wiem jak to zrobić. Jestem osoba prywatną.

Do paczkomatu trzeba wygenerować etykietę, a jak nadać przesyłkę kurierem (opcja wybrana przez kupującego pokazana w załączniku) tak, żeby było to powiązane z serwisem allegro? Nie widzę opcji wydruku etykiety, ani nawet nie wiem jakim kurierem mam to wysłać do, InPost DHL? Bo w tej opcji jest ogólnie "kurier" bez wskazania firmy. Transakcja jest świeża i nie widzę instrukcji wysłania paczki, może się pojawi po zaksięgowaniu wpłaty?

2. Z racji na dużą wartość umówiłam się ze sprzedającym na ubezpieczenie przesyłki, chciałam o to podpytać tutaj na gadane zanim kupi, ale nie zdążyłam bo już kupił.
Dzwoniłam do inPostu w międzyczasie i żeby ubezpieczyć przesyłkę po zakupie kazali się zalogować do menadżera przesylek. Zalogowałam się do menadżera przesyłek inpostu i powiazalam tego menadżera z kontem na allegro. Ale nie widzę w menadżerze po zaimportowaniu allegro żadnych przesyłek. Czyli menadżer przesyłek opcji wybranej przez kupującego nie widzi jako opcje inPostu.

Czy doradzicie co mam zrobić żeby ubezpieczyć przesyłkę? Nawet jak będę musiała dopłacić z własnej kieszeni to nieważne dopłacę. No i pytanie jak i którym to kurierem mam wysłać (jak w pytaniu nr1)?

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0