anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka powyżej 10 kg allegro dpd smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
Domingo_sklep
#8 Zapaleniec#

Witam otrzymałem zamówienie na produkt o wadze 14kg , a klient wybrał metodę allegro dpd smart do 10kg.

Jak mogę nadać taką paczkę? Czy jest możliwość dopłaty za gabaryt i wysyłkę przez allegro? Podczas uzupełniania danych wyskakuje powiadomienie o przekroczeniu wagi i nie mogę nic więcej zrobić.  Proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Domingo_sklep Tak, możesz bez problemu nadać taką przesyłkę dokładnie w taki sam sposób jak zawsze. Gdy DPD zweryfikuje przesyłkę, zostanie Ci naliczona opłata w wysokości 1,49 zł za przesyłkę od 10 kg do 15 kg. Pełen cennik usług znajdziesz tutaj. Warto skorzystać ze skrótu klawiszowego ctrl+f i wyszukać po konkretnej frazie, np. "DPD". 😉

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Domingo_sklep
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź natomiast gdy chcę zrobić to przez nadaj z allegro i wpisuje gabaryt paczki wyskakuje :  " Błąd przetwarzania Pole "Waga" zawiera błędne dane: Podane wymiary przesyłki przekraczają maksymalną wagę gabarytową. " . Co mam zrobić żeby zamówienie przeszło  ? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Domingo_sklep Podaj proszę jakie dane wprowadzasz dla wymiarów paczki oraz wagi. Numer zamówienia też się przyda. 😉

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Domingo_sklep
#8 Zapaleniec#

 numer zamówienia 23f8cbc0-7646-11ee-b479-77d9e9f94ff0 wymiary 110 50 57 13.5 kg

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Domingo_sklep Waga gabarytowa takiej przesyłki to 52,25 kg. Wzór to, jak już wskazał @LEW433 , waga gabarytowa DPD [kg]= [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000

Jeśli chcesz nadać tę przesyłkę, możesz zaniżyć wymiary w formularzu. Kurier po weryfikacji gabarytu naliczy opłatę dodatkową. Natomiast zaznaczę, że dla przesyłek o wadze rzeczywistej lub gabarytowej większej niż 50 kg opłata wynosi 159 zł.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Domingo_sklep
#8 Zapaleniec#

Rozumiem opłaciłem już kuriera, przez którego wysyła hurtownia oraz zmieniłem cennik dostaw. Dziekuję za pomoc pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
Domingo_sklep
#8 Zapaleniec#

 numer zamówienia 23f8cbc0-7646-11ee-b479-77d9e9f94ff0 wymiary 110 50 57 13.5 kg pozdrawiam

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Domingo_sklep a jaki masz wymiar paczki? Allegro DPD, UPS i DHL maja oprócz rzeczywistej wagi przeliczniki tzw. wagi gabarytowej.

oznacz moderatorów
Domingo_sklep
#8 Zapaleniec#

Wymiar 110cm 50 cm 57cm waga 13.5 kg 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

waga gabarytowa DPD [kg]= [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000*

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Domingo_sklep na Allegro takie paczki najlepiej wysyłać Kurierem Pocztex. Nie masz tam gabarytówki. Limit to 30 kg, maksymalna suma wymiarów (wys.+dług.+szer.), to 250 cm i najdłuższy bok 120 cm. Stawka jest jedna za wszystkie paczki w limicie.

oznacz moderatorów
Domingo_sklep
#8 Zapaleniec#

Tak, również takiem kurierem wysłałem z hurtowni. Dziękuję za informację. 

oznacz moderatorów