anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłki DPD, pobierane dodatkowe opłaty

Fasap
#7 Wielbiciel#

Współpracuje z pewną hurtownią w modelu dropshippingowym, przy dostawach DPD rozliczam się z hurtownią ale również dodatkowo na allegro jest pobierana kwota od przesyłki DPD. Łącznie to kwota przekracza ponad 20zł więc tutaj pytanie, gdzie leży błąd, po stronie hurtowni czy allegro?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ares_
#12 Orędownik#

@Fasap 

Jeżeli przesyłki nadawane są z adresem email klienta (adres z zamówienia) to z takich przesyłek będziesz się rozliczał z Allegro i hurtownia nie powinna pobierać za to opłat. Chyba, że pobierają opłaty np. za pakowanie. 

Napisz jak dokładnie wygląda proces wysyłki w Twoim przypadku. Czy sam nadajesz przesyłki i wysyłasz do hurtowni listy czy to hurtownia nadaje przesyłki i Ty podajesz dane klienta? Jakie dokładnie kwoty i opłaty masz w Allegro za te przesyłki?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Fasap Błąd chyba leży po Twojej stronie. Allegro obciąża Cię kosztami wysyłki, zgodnie z opcjami dostawy, które udostępniasz. Niepotrzebnie dodatkowo płacisz hurtowni.

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderator
Moderator

@Fasap, jeśli nadajesz paczki metodą np. Allegro Kurier DPD, rozliczasz je bezpośrednio z nami. W zamówieniu jest mejl transakcyjny na podstawie którego DPD wie, że za to rozlicza się z nami, a nie z Tobą. Hurtownia nie powinna pobierać od Ciebie pieniędzy za tę przesyłkę (chyba że chodzi o doliczenie za coś innego niż etykieta).

   Maja
   Moderator


   _____________
   Jeśli zdanie kogoś innego trafia w Twój punkt widzenia,
   nie czekaj i przyznaj tej osobie W punkt!
oznacz moderatorów