anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane konto

kosmetoholik
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
"Dzień dobry, już pisałem w tej sprawie ale niestety nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Sprzedaję w modelu dropshipping. Dostałem plik z produktami bezpośrednio od hurtownii ok. 11k produktów. Gdy wystawiałem oferty nie było problemu z tytułem rzekomo wprowadzającym w błąd ani z substancjami, które znajdują się na liście substancji zakazanych. Na dzień dzisiejszy moje konto zostało zablokowane ale posiadam również 3 inne konta z tym samym asortymentem. Wczoraj na innym koncie spróbowałem za pomocą baselinkera zakończyć wszystkie aktywne aukcje i ponownie je wystawić żeby w logach pokazały mi się te, które są nie niezgodne z regulaminem. Niestety ale godzinę później przyszedł mi mail, że kolejna aukcja została zamknięta z powodu właśnie występowania w niej substancji zakazanej. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić ponieważ nie posiadam fizycznie produktu i nie jestem w stanie zweryfikować, który produkt posiada któryś z tych składników jak lidokaina, epinefrynę, tretynoinę, itd. W pierwszym mailu od Was dostałem listę produktów, które trzeba zamknąć i to zrobiłem. Od następnego dnia dostawałem od 5 do nawet 40 wiadomości od allegro że "Usunęliśmy Twoją ofertę sprzedaży - upomnienie od Allegro". Proszę bardzo o pomoc bo nie zrobiłem tego specjalnie, a coś czuję że prędzej czy później kolejne 3 konta również zostaną zablokowane z tego właśnie powodu i już nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. W dużym sklepie/hurtowni firma zleciłaby zewnętrznej firmie weryfikację całego asortymentu i było by po sprawie ale co właśnie z małą firmą, która nie może sobie pozwolić na takie wydatki."

Wysłałem takiego maila w dniu wczorajszym do allegro. Potrzebuję pomocy jak to ogarnąć bo dzisiaj zamknąłem aukcję na pozostałych 3 kontach bo już na każdym dostałem ostrzeżenie i zapewne w ciągu 1-2 dni pozostałe konta zostaną zablokowane.

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kosmetoholik prowadzisz już z nami korespondencję mailową w sprawie blokady, dlatego odpowiedz proszę na naszą ostatnią wiadomość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Witam,

Odpowiedzą Ci zapewne jak nam że rozważą odblokowanie konta.

Dziś już mnie zagotowała odpowiedź pracownika, ponieważ są w sprzedaży produkty na całym Allegro które i tak widnieją w SafetyGate.

Z tym całym SafetyGate jest taki problem że produkty nie posiadają już danego składnika ponieważ wszystkie produkty zostały zwrócone producentom do dnia 1 marca 2022 r.  i po tym terminie sprzedaż z zakazanymi składnikami była niedozwolona, ale producent nie zmienia kodu EAN i produkt ze zmienionym składem pozostaje pod tym samym kodem EAN i koło się zamyka.

W opisach musisz posiadać zakazany składnik dlatego masz te ostrzeżenia.

My tez mieliśmy stare opisy produktów i sukcesywnie je usuwaliśmy ale przy ilości ponad 30 000 pozycji trzeba mieć czas analizować wszystkie, ale mamy już to usunięte i czekamy na odblokowanie jeszcze jednego konta od łaskawego pracownika.

Dodam że zakaz z niektórymi składnikami jest od 1 marca 2022 r., a Allegro się budzi teraz że jest problem po ponad 1,5 roku?.

Dodatkowo to na sprzedawcy jest obowiązek poprawnego opisu, a w katalogu Allegro jeden wielki bu.... - bałagan, i tłumacz klientowi np. czemu produkt który ma wagę rzeczywista 400 GRAM w katalogu Allegro ma 400 KG i za dostawę kurierem DPD gdzie jest uwzględniana waga z usługą SMART jest np. 750 zł.

@_HolaOla_  sprawdź moja sprawę również bo czekamy na odblokowanie drugiego konta.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@anitaw40 Rozumiem, że to dla Ciebie trudna sytuacja, ale zdjąć blokadę może wyłącznie Dział Bezpieczeństwa Transakcji, dlatego kontynuuj korespondencję mejlową. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Trudna? - nie to nie jest trudna sytuacja, wszystko do zrobienia, ale zachowanie pracownika we wiadomościach do sprzedawcy to sprzedawca odbiera jak byłby najgorszym złem po wymianie kilku zdań.

Sukcesywnie było poprawiane ale mając tyle produktów trzeba sprawdzić co i gdzie i te kilka dni aby zlecić firmie zewnętrznej aby przejrzał produkty, później ktoś ten czas musie znaleźć  i wiadomo dodatkowe koszty i kolejny czas, a ktoś Ci napisze że rozważy odblokowanie, gdzie Allegro ma bardzo dobry dochód z prowizji od tego sprzedawcy?

Przecież powoli naprawdę to się robi dziwne, jeszcze te wiadomości abyśmy pomagali w ulepszaniu katalogu? - w imię czego?

Osoba powinna danym tematem się zainteresować jak to wygląda od strony sprzedawcy to uznaje że sprzedawca musi to mieć i już, teraz w tej chwili, nieważne że sprzedaż się kręciła z błędnym opisem, ważne aby było w kieszeni z prowizji.

Automat powyłapywał pracownikowi daną frazę, ale jak w asortymencie chcesz wyszukać po opisie na waszym portalu to po frazie w opisie nie wyszukuje nic i weź tu szukaj sam - obłęd.

Dziś takie produkty, jutro inne, a pojutrze blokada konta i masz babo placek i nie wiesz jak dalej szukać o czym pisze autor wątku.

Najlepsze to żądanie składania deklaracji że zapoznano się z regulaminem,  ze nie będzie się to powtarzało itd, jakieś obietnice ale tu ten regulamin nic się nie ma ponieważ to opis był z przed wprowadzenia zakazu i przez 1,5 roku się kręciło, najwidoczniej coś wam nakazało sprawdzanie opisów sprzedawców i zamiast współpracować to tylko aby ciągnąc sprzedawcę w dół.

Jak było dobrze przez parę lat, to było dobrze a teraz do piachu - tak to odbieramy.

Cała branża kosmetyczna w Europie tym żyła i nie było sprzedaży z tymi składnikami po tej dacie, a wy się obudziliście po takim czasie 😮

Wystarczyło napisać, z zapytaniem czy działamy w tym kierunku itd. ale nie, blokować, blokować i jeszcze raz blokować. 

Podaję przykład aby nie byś gołosłowną (sprzedaż na allegro - od pół roku): https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts/screen/webReport/alertDetail/10008674?lang=pl 

oznacz moderatorów

kosmetoholik
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedzi, faktycznie wychodzi na to że muszę teraz siedzieć i przebierać opisy aby usuwać skład, który niestety hurtownia udostępniła mi w pliku.

Największym problemem jest baselinker bo zdarzało się, że przy zakończonej aukcji przez allegro widniała informacja "zablokowane przez administratora" i wtedy nie wznawiała się automatycznie, a tutaj allegro zamykało aukcję a baselinker wznawiał ją. Byłem pewny że skoro produkt nie nadaję się do sprzedaży to wznawianie nie będzie działało. Moje niedopatrzenie niestety ale przynajmniej nauczka na przyszłość.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

To nie tylko opis już teraz, ponieważ chyba dodali z tego katalogu UE kody EAN i po nich jest weryfikowany produkt.

I teraz jest taki problem że my mamy usunięty produkt, inni go sprzedają, my zostajemy z produktem którego nie możemy sprzedać, ponieważ nie wznawia się automatycznie ani ręcznie.

Komunikat: Towar znajduje się na liście towarów zakazanych na Allegro lub jego sprzedaż narusza obowiązujące prawo, dlatego nie możesz opublikować oferty. Zgodnie z załącznikiem II do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 Butylphenyl Methylpropional (lilial) nie może być składnikiem produktów kosmetycznych.

@ko_alka @_HolaOla_ co poradzicie na ten przypadek?

Chcemy sprzedać przykładowy produkt EAN 5902169038830 który jest w sprzedaży u innych sprzedawców u nas nie może być sprzedany bo mamy zablokowany.

Czy tylko na podstawie tego raportu są blokowane produkty które z oficjalnych oświadczeń producentów tego składnika nie zawierają?

Czy mamy wam wysłać oficjalne pismo producenta jakich produktów to dotyczy wraz z oświadczeniem?

Czy nikt wam nie zgłaszał takich pism?

Czy to działa tylko automat, i człowiek nie ma nic do powiedzenia w tym przypadku?

Co w przypadku jeśli producent zgłosił zmianę, ale w tym raporcie pracownik UE zapomniał zmienić w katalogu?

Wszyscy sprzedawcy mają zostać z towarem który jest w pełni zgodny?

Czekam na konkretną odpowiedź.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kosmetoholik rozumiem że problem dotyczy substancji czynnych w produktach. Ponieważ w necie nie można sprzedawać leków tylko np suplementy, produkty higieniczne etc etc a ty masz listę po łacinie substancji zakazanych należałoby się udać do apteki lub hurtowni farmaceutycznej i zapytać czego oni używają obecnie by wyszukiwać preparaty na rynku po substancji aktywnej i wtedy wpisujesz substancje i dostajesz listę wszystkiego co zawiera tą substancję. Ewentualnie zostaje zdobyć aktualny farmindex 2023 czyli książkę z wszystkimi preparatami zawierającymi substancje lecznicze obecne na rynku polskim.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Tu bardziej chodzi o Pirytionian Cynku (Zinc Pyrithione) i Lilial (Butylphenyl Methylpropional, p-BMHCA, aldehyd 2-(4-tert-butylobenzylo)propionowy czy też Lily Aldehyde)

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@anitaw40 Podaj proszę numer przykładowej oferty, która nie może zostać wznowiona. Skonsultuję to z odpowiednim zespołem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Przykładowa oferta: 13930736998

Proszę dodatkowo o odpowiedź:

Kto w razie problemów odpowiada za sprzedaż takiego produktu na portalu: Allegro czy sprzedawca?

Jeśli sprzedawca - to dlaczego produkt jest blokowany?

Jeśli Allegro -  dlaczego przez prawie 1,5 roku nic z tym nie było zrobione aby zablokować takie produkty na danym kodzie EAN i dopiero to dzieje się od kilkunastu dni?

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Witam ponownie @w_kiwi 

I jak, odpowiedni zespół udzielił już informacji?

Dopytuje ponieważ kolejne konto jest zablokowane, i podejrzewam że w ciągu kilku dni sprzedaż się zakończy na amen.

Idąc dalej, nasuwa mi się kolejne pytanie:

Moderatoki @w_kiwi @ko_alka @_HolaOla_ Czy na statku Allegro płynie z nami jakiś kapitan, bo czuje że toniemy tu?

Bo absurdów ciąg dalszy.

Już wyjaśniam:

Dziś kolejne powiadomienie o naruszeniu i upomnienie od Allegro o znaku towarowym.

Sprawdzamy jaki produkt i uwaga:

według znaków zastrzeżonych używanie słowa PROSALON nadużywamy zastrzeżonego znaku towarowego.

OK, rozumiem wszystko, ale jak mamy nazwać produkt który na opakowaniu ma tą nazwę grubym drukiem?

OK możemy podać producenta i tego słowa nie używać, ale to co ma Allegro w tytule, to według Allegro jest OK i można przyklepać sprzedawcy?chantal.JPG

Zdjęcie produktu oczywiście pochodzi z produktyzacji Allegro.

aeaccaf44364b122bab29da633b3.jpg

Przekażcie proszę odpowiedniemu zespołowi specjalistów Allegro aby się zdecydowali co i jak.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Witam ponownie

@w_kiwi @ko_alka @_HolaOla_ wiadomo coś w tych sprawach?

Mamy zablokowane już 2 konta, odpowiedzi brak.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @_HolaOla_ ponawiam zapytanie.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@anitaw40 Przepraszam, że musiałeś tyle czekać na odpowiedź. Otrzymałam informację, że na koncie, z którego piszesz nie zostały usunięte oferty z opisywanym przez Ciebie powodem. 

Jeśli sprzedawany produkt nie zawiera zakazanego składnika to  możesz go wystawiać pod warunkiem, że nie doda informacji o tym składniku w opisie oferty, jeżeli oferta zawiera zdjęcia etykiety to również powinny zostać zaktualizowane.

Jeżeli skład produktu zawiera składnik zakazany to nie powinieneś go wystawiać w serwisie.

W przypadku, gdy pojawia Ci się jakiś komunikat podczas wystawienia oferty, prześlij proszę zrzuty z komunikatu, tytułu, zdjęć, parametrów i całego opisu, wówczas sprawdzimy co jest konkretnym naruszeniem. Ważne, aby to był widok z próby wystawienia wraz ze wspomnianym komunikatem.

Jeśli sprawa dotyczy konkretnych ofert proszę o podanie ich numerów. Jak wspomniałam, na tym koncie nie było takich naruszeń. Nie posiadasz również kont powiązanych z bieżącym, więc nasz zespół nie mógł zweryfikować tej kwestii. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Witaj ponownie @w_kiwi 

Nie zauważyliście do których kont mam jeszcze dostęp?

Na swoim prywatnym nie wystawiam ofert a na firmowym to po pierwsze oraz podałam numer oferty z błędem więc nie za bardzo rozumiem odpowiedzi.

Opis nie zawiera składu produktu, a nadal jest zablokowany po kodzie EAN.

Po drugie nie dostałam odpowiedzi za naruszenie / upomnienie o produkcie powyżej - dotyczy produktu 5900249011445.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@anitaw40 Przepraszam, faktycznie umknął mi podany numer oferty. Jak już wyjaśniłam, wskazane konto nie jest powiązane z żadnym innym. Muszę więc Cię poprosić, abyś napisał z konta, którego sprawa dotyczy. Możesz również napisać do nas w tej sprawie przez formularz

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów