anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zarobki kurierów InPost

zbikowski-m
#7 Wielbiciel#

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jakie zarobki od paczki ma kurier który odbiera paczkę z punktu.

-czy dostaje stałą kwotę bez względu ile paczek z danego punktu (adresu) odbierze?

- czy ma płacone od każdej sztuki paczki odbieranej z danej lokalizacji?

- czy jest różnica czy paczka była w ramach usługi paczkomat\kurier inpost\allegro smart?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zbikowski-m Nie sądzę, żeby @InPost udostępniał takie informacje, ale może się mylę 🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

zbikowski-m
#7 Wielbiciel#

Oficjalnie prawdopodobnie nie ma takich informacji, ale z drugiej strony mnie nie interesuje konkretna kwota tylko sam sposób rozliczania więc może ktoś posiada takie informacje

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nadając przesyłki w paczkomacie, trafiłem na kuriera który poinformował mnie że ma płacone od każdej wyciągniętej paczki. 

oznacz moderatorów

zbikowski-m
#7 Wielbiciel#

Tylko to dotyczy maszyny, a zwykly adres czy ma tak samo?

oznacz moderatorów

malwa_17
#9 Pomysłodawca#

Tak jak przy odbiorze od sprzedawcy obojętnie czy to jest z punktu nadania czy bezpośredni odbiór od jak i doręczenie przesyłki i też nie ważne czy do odbiorcy bezpośrednio czy do punktu odbioru zawsze kurier ma płatne od paczki obojętnie jaka to firma kurierska.

oznacz moderatorów

zbikowski-m
#7 Wielbiciel#

No nie do końca, kurier może też mieć płacone od adresu jako sztuki (nie ważne ile paczek ma dostarczyć bądź też od odbiorcy)

Tak więc nadal niewiadomo

oznacz moderatorów

malwa_17
#9 Pomysłodawca#

Człowieku co ty bredzisz, nie od adresu tylko od nadawcy, co nie oznacza , że to nadawca płaci kurierowi. Tak  może mieć płacone tylko i wyłącznie kurier, który odbiera ładunki paletowe, bo tam nikt nie siedzi i nie zlicza czy paczek na palecie było100 czy 300. Poza tym zdajesz sobie sprawę coś ty palnął , od adresu płacone, ha ha ha. A jak tak bardzo ciekawi cię ile kurier ma od paczki to nie jestem upoważniona żeby to rozgłaszać wszem i wobec ale powiem ci tylko jedno, że rzeczywiście sporo zarabiają w okresie przedświątecznym / mikołajkowym tylko weź też pod uwagę, że żeby dobrze zarobić kurier musi minimum dziennie dostarczyć i odebrać po 300 paczek, a paczkami nie są tylko małe rzeczy, bo paczka dla kuriera może mieć wagę do 31,5 kg i niech ci się trafi taka przesyłka do doręczenia na IV piętro bez windy, a w lokalu jest tylko starsza osoba , która żadną miarą ci nie pomoże wnieść to gwarantuję, że odechce ci się i pytań o zarobki kuriera i chęci nim pozostania

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@zbikowski-m 
Nie jesteśmy w stanie udzielić szczegółowych informacji na ten temat. Sposób rozliczania i wysokość wynagrodzenia Kuriera są ustalane między pracownikiem i Przewoźnikiem; mogą zależeć od wielu czynników oraz od formy współpracy. W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie InPost: https://inpost.pl/aktualnosci-cala-prawda-jak-pracuja-kurierzy-w-inpost
https://inpost.pl/aktualnosci-10-benefitow-ktore-zyskuja-kurierzy-w-teaminpost-czyli-dlaczego-warto-...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zbikowski-m , @malwa_17  proponuje "zatrudnić" się w InPost. Wtedy z własnego doświadczenia poczujecie moc zarobków w InPost 🤣

oznacz moderatorów

zbikowski-m
#7 Wielbiciel#

@Client:44052296 a ja proponuję nie zabierać głosu gdy nie ma się nic wartościowego do powiedzenia 😋

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zbikowski-m dałem Ci wartościową radę. Przeważnie zarobki w firmach niepaństwowych są objęte tajemnicą handlową. Jedną z możliwości poznania takich danych jest zatrudnić się w danej firmie.

A nie bawić się zgaduj zgadule

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@zbikowski-m w czym masz problem , złap pierwszego lepszego kuriera i zapytaj , będzie chciał to powie . Jak będzie chciał ...... coś niecoś wiem od swojego kuriera , ale bez jego zgody nie podzielę się tą informacją .

oznacz moderatorów

zbikowski-m
#7 Wielbiciel#

Właśnie ze względu na umowy bezpośrednio żaden tego nie powie ile zarabia co jest zrozumiałe bo to ryzyko naruszenia warunków, a druga sprawa to pytany będzie to odnosił bezpośrednio do siebie że jego konkretnie się wypytuje a nie zbiera ogólnie wiedzę

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zbikowski-m wszystko zależy kto zatrudnia 🙂  są umowy firm z podwykonawcami i podwykonawcy dodatkowo zatrudniają po kilku kurierów, Ci co u mnie latają są na pensji. A podwykonawca z tego co mówił ma od paczki + jakaś amortyzacja auta + to co wynegocjuje, musi ogarnąć auta itp. Co do konkretnych zarobków to chyba nikt Ci nie powie dokładnie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

malwa_17
#9 Pomysłodawca#

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma  i tak jest w InPost, DPD;  DHL czy UPS bo Pocztex to zupełnie inna bajka , ale we wszystkich firmach kurierskich nie oczekujcie , że będziecie zarabiać kokosy na tych paczkach a i weźcie jeszcze jedno pod uwagę , że żeby być kurierem musicie mieć odpowiedni samochód  ( marka, kolor jaki wymaga dana firma ) i być na samozatrudnieniu, a za paczkę odebraną czy doręczoną przez kuriera wszyscy przewoźnicy płacą mniej więcej tak samo.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@zbikowski-m

Otrzymałeś oficjale stanowisko In-Post.

Po co drążysz. Nikt na forum tabelek Ci nie wyświetli.

Co chcesz osiągnąć?

Jak ktoś chciałby w jakiejkolwiek firmie pracować, szuka informacji u źródła.

Poderzany ten temat.

 

oznacz moderatorów

zbikowski-m
#7 Wielbiciel#

Oficjalne stanowiska są takie że każda firma boi sie ujawnić czegokolwiek żeby reszta pracowników nie chciala podwyżki albo żeby pracownik nie odszedł tam gdzie dają więcej. Po to są umowy poufności itd.

Jeśli podejrzane jest szukanie informacji z różnych źródeł to tylko się można uśmiechnąć 🙂

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Poufność to jedno, a prywatna sprawa konkretnego kuriera, to insza rzecz.

Jak nie mówią, to nie mogą albo nie chcą z własnej woli. Nie każdy sobie życzy, aby mu do kieszeni wszyscy zaglądali. Kurier nie polityk, żeby upubliczniać jego stan majątkowy. Nie powiedziałeś nam w jakim celu szukasz tych informacji.

To miałem na myśli, a uśmiechać się trzeba. To zdrowe.😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@DECO-MASTER 

Zaprzyjaźniać się trzeba - to też zdrowe, i na dokładkę przydatne😊

Dzięki zaprzyjaźnianiu wiem, że DHL płaci od paczki, podobnie jak UPS. Nie wiem, czy to prowizja od sztuki czy transakcja wiązana (xx od adresu plus x od każdej paczki), ale w obu firmach kurier dostaje rogala😁😁😁, jak mu się masówka trafi.

Logika podpowiada, że InPost musi robić tak samo, żeby kurierów nie stracić.

oznacz moderatorów