anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszenie konta

Anius85
#4 Eksplorator#

Dobry wieczór,

zawieszono mi konto allegro. Chciałam się upewnić czy to stan rzeczywisty czy byc może próbująca wymusić dane wiadomość.

 

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach. ... "

 

N jakiej podstawie doszło do zawieszenia konta ? 

Co z sprzedanymi przedmiotami ? Czy nawet po weryfikacji przedmioty, które sprzedałam będę musiała wystawić ponownie ?

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 "automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach" Jeśli tego nie masz i otrzymałaś mejla od allegro, to pewnie tak i pewnie otrzymałaś instrukcje co masz zrobić 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Rzeczywiście znikły przedmioty, które sprzedałam. Z tego wynika, że po weryfikacji będę musiała wystawić je ponownie. 

Czy to również oznacza, ze allegro może od teraz zawiesić mi konto kiedy tylko uzna, że ma w ich mniemaniu ku temu podstawy ?

Czy po tej weryfikacji będę traktowana już jako sprzedawca wiarygodny ?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 Raczej zawsze mogło zawiesić konto. Widocznie podczas pandemii nasiliła się przestępczość internetowa stąd czasem lepiej dmuchać na zimne niż się poparzyć a sporo jest zgłoszeń o włamaniach na konta i nieautoryzowanych transakcjach z czyichś kont. Zapytaj ich w mejlu czy po odwieszeniu będziesz zmuszona ponownie wystawiać aukcje, chyba, ze były nieregulaminowe, to tak, ale lepiej już regulaminowe 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Naturalnie aukcje były regulaminowo wystawione. Tyle dobrze, że cofnęli mi konieczność opłat za cenę minimalną. Byłoby już absolutnym skandalem gdyby cofnęli aukcje a w sumie już sprzedaż a nie cofnęli opłat.

Myślę, że oszuści byli zawsze. Pandemia nie ma tu dużo doczynienia. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Anius85 Robią tak jeżeli jest to towar który jest często wystawiany przez oszustów albo o sporej wartości, zabytkowy itd. Powinno wszystko wrócić jak prześlesz te zdjęcia.

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Naturalnie prześle to o co proszą. Posiadam zarówno faktury jak i tym bardziej dowów osobisty

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Anius85 Możesz być zła ale było tu więcej takich zdarzeń.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 a zawiesili Ci to z którego piszesz?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Nie, moje drugie konto zostało rzekomo zawieszone. Ale ku mojemu zaskoczeniu, sprzedane przedmioty jednak wciąż tam figurują.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 Stan powinien być jaki był, możesz mieć tylko zablokowane operacje sprzedaży i wypłat na koncie. Bo tak w sumie się zastanawiam teraz, masz jakąś informacje , status czy coś ze konto jest zablokowane, zawieszone? Czy tylko mejl?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Powiem Panu, że tylko mail dostałam. Allegro używam od wielu lat stąd moje ogromne zaskoczenie. 

A czy mogę Pana prosić o link do formularza kontaktowego ?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 to miało być https://allegro.pl/pomoc/kontakt

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Bardzo Panu dziękuje za pomoc

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Już napisałam do Allegro z prośbą o kontakt, jedyne co mnie jeszcze nurtuje to fakt, że napisali o cofnięciu ofert kupna itd ale zakupione przedmioty przez użytkowników allegro wciąż są widoczne. Wraz z wpłatami od tych Panów. Bardzo to dla mnie dziwne, mam nadzieje, że uda się wyjaśnić. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 Powinna być też dodatkowo gdzieś informacja na samym koncie allegro o blokadzie, ale nie wiem jak oni to robią i czy jest też taka informacja bo nigdy nie miałem blokad

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Informacja ta jest zaszyta w pewien sposób. Mianowicie gdybym chciała przystąpić do sprzedaży kolejnych przedmiotów, nie mogła bym tego zrobić. 

Pozostaje mi tylko przesłać to czego oczekują, zastanawia mnie tylko co w sytuacji gdybym nie posiadała faktur, a przecież jest taka możliwość.

Na szczęście to mnie nie dotyczy.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 A potwierdzili Ci blokadę?

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Anius85
#4 Eksplorator#

Jeszcze nie, ale rzeczywiście klikając w sprzedaż jest informacja o blokadzie.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anius85 czyli jest blokada, może w miarę szybko odblokują, jak nie to proszę pisać tu co i jak, moderatorzy może pomogą przyspieszyć sprawę.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów