anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zestawienie sprzedaży

beata24689
#7 Wielbiciel#

Witam,od dwóch miesięcy mam problem z wyliczeniem sprzedaży,allegro przysyła plik skompresowany i sobie nie radzę.Piszę do nich dodatkowo z prośbą o starą wersję.Nie bardzo rozumiem się na tych plikach.

Próbowałam to rozszyfrować ale nie dałam rady.

A jak Wy sobie radzicie?

Przy okazji serdecznie pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku:)

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

annas14-firma
#16 Inspirator#

Starej wersji raczej nie ma co oczekiwać, bo ta była generowana ze starej aplikacji, która już nie działa na bieżących danych. 

Sposób pobierania pliku jest raczej nie skomplikowany więc jestem przekonany, że sobie poradzisz. W windows 10 rozpakowanie z zip jest automatyczne - przeciągnij plik csv do wybranego katalogu i rozpakowaniu.

Capture.JPG

Plik csv zawiera wszystkie dane o zamówieniach, tych zrealizowanych jak i anulowanych lub nie wysłanych. Tak naprawdę są to dwie tabele (kolumna Type: order i lineItem), które najlepiej przekopiować do oddzielnych arkuszy. Pierwsza pozwala zrobić zestawienie sprzedaży po wartościach zamówień. Druga to zestawienie towarów umożliwiające zrobienie zestawienia wartości i ilości towarów.

Pytanie jakie wynikowe zestawienia chcesz stworzyć ?

Osobiście największy problem mam ze zwrotami i płatnościami za pobraniem. Nie są one tak wprost do wyłapania, ale da się zrobić. Myślę, że już niedługo będzie coś można znaleźć w sieci.

Szkoda że Allegro nie wpadło na pomysł, żeby eksportować standardowe zestawienie do KPiR dla małych sprzedawców. Przy takiej liczbie odbiorców koszt jego przygotowania byłby symboliczny.

oznacz moderatorów

beata24689
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo,będę próbować,nie wiem,czy to problem ale mam windows 7.

oznacz moderatorów

beata24689
#7 Wielbiciel#

Dodam,że jestem na ryczałcie i interesuje mnie tylko zestawienie sprzedaży po wartościach.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@beata24689niestety tu problemem jest tu Windows 7, który nie jest obecnie wspierany. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mr_oma Że niby W7 nie potrafi rozpakować pliku .zip?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Miałem wczoraj napisać, że nie pamiętam już jak było z W7, ale postanowiłem to sprawdzić jak znajdę chwilę. Maja mnie wyręczyła. Rozumiem że pamięta lub sprawdziła. W7 nie jest support'owane od stycznia 2020 a żadnych zmian funkcjonalnych ne było od 2015. Co prawda to od tego czasu nic w formacie ZIP się nie zmieniło, wiec ta funkcja mogła być dostępna.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@annas14-firma Windows 7 obsługuje pliki .zip natywnie, od zawsze. O ile pamiętam, to nawet XP sobie z nimi radzi (ale nie chce mi się sprawdzać w tej chwili).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Knowhere  Masz rację, znalazłem to:

1. W systemie Windows 7 przejdź do spakowanego (skompresowanego) pliku, który chcesz rozpakować, i kliknij go prawym przyciskiem myszy.

2. W menu, które się pojawi, najedź myszą na Otwórz za pomocą, a następnie kliknij Eksplorator Windows. 

zip-unzip_open-zip-file-with-windows-explorer.jpg

 

3. Zobaczysz zawartość pliku zip. Kliknij plik i upuść go na pulpicie lub w innej lokalizacji. Zawartość pliku zostanie rozpakowana i będzie można z niej korzystać w razie potrzeby.

 zip-unzip_drag-drop.png

Congratulations, now you know how to Unzip (uncompress) a file in Windows 7! 

 

oznacz moderatorów

beata24689
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie,będę próbować.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma ja również bardzo Ci dziękuję za pomoc i zaangażowanie 🙂 @beata24689  daj proszę znać czy wszystko działa!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów