anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zniesławianie na Allegro

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Allegro  nie reaguje na zniesławianie firm ,które  sprzedają produkty dopuszczone w Unii ,dlaczego ,ponieważ tracą  ci którzy wciskają ludziom trucizny ,czyli oszukują ludzi . W tym celu jeden użytkownik ,zresztą już karany ,opisuje produkty  konkurencji niezgodnie z ich przeznaczeniem . Oczernia właścicieli firm , podważa prawo polskie i europejskie i Administratorzy na to pozwalają . Kiedy ten sam użytkownik sprzedawał fałszywe suplementy ,do których dolepiał swoje  etykiety ,stworzone w photoshopie ,sprzedawał  produkty ,które nie miały producenta i truł ludzi ,również nie reagowali na zgłoszenia .  Dokonał przerobienia etykiety z innego  produktu i nalepił na swój produkt i sprzedawał go ,jako lekarstwo  ,tutaj też allegro go chroniło.  Dziwna ta ochrona nieuczciwych uzytkowników ,przy jednoczesnym blokowaniu sprzedaży produktów ,które są legalnie dopuszczone  w Unii europejskiej.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś zna podobne sytuacje ,jak tak to proszę o kontakt . 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@iwona3334, może SANEPID, albo Inspekcja Handlowa ci pomoże. Allegro raczej takimi sprawami się nie zajmuje 🙂 No jeszcze UOKiK

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Te instytucje ,które podajesz tym się nie zajmują ,  chodzi o to ,że Allegro przyzwala  na zniesławianie firm ,które stanowią konkurencję  . Producent zwracał się do Administratorów  w ramach ochrony znaku towarowego i go zbyli .  Jak to mówią w grupie siła ,więc szukam innych osób w podobnej sytuacji 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@iwona3334, no cóż, twierdzisz, że trują ludzi, to tamte instytucje powinny się tym zająć, ale skoro to nie o to chodzi, to pozostaje ci tylko sąd. Poszukaj dobrego prawnika i on ci pomoże.

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Myślę o tym ,ale zawsze warto zapytać ,bo może są inne osoby w podobnej sytuacji ,żeby wspólnie zawalczyć 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@iwona3334, stawiasz poważne zarzuty, tu nie wystarczą twoje czy producenta słowa. Takie działania trzeba udowodnić przed sądem.

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Moje zarzuty są poparte dowodami .Jeden z uzytkowników oczernia kilka firm i ich produkty ,które są dopuszczone w Unii ,a allegro na to zezwala .  https://allegro.pl/uzytkownik/oxygen1971?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-2-0717

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@iwona3334 generalnie Allegro ma wywalone na sprawy zniesławienia. Ważna jest prowizja od sprzedaży. Tylko to się dla nich liczy. Niestety Tobie zostaje tylko sąd. Zadziwia mnie tylko postępowanie tego człowieka, o którym piszesz, skoro twierdzisz, że już był karany... Jakiś idiota normalnie bo za taką recydywę może trafić nawet na rok do więzienia. Na grzywnie czy nawiązkach już się za drugim razem nie skończy.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@iwona3334 widzę, że poruszasz ten temat w kolejnym wątku - nie rób tego. Widziałam, że zgłaszasz nam wiele ofert i każda z nich jest indywidualnie weryfikowana. Jeśli masz jakieś konkretne przykłady - bardzo proszę o przesłanie ich do nas. Na ten moment opisujesz konstrukt, który nie ma poparcia w rzeczywistości.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję , ale  moim zamiarem nie było wyjaśnienie sytuacji ,bo uważam ,że w tej kwestii  chcecie postawić na swoim . Raczej szukam osób ,które są w podobnej sytuacji .Chyba nie jest to zabronione ? 

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Każdy wątek ma inny temat 

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

O widzę ,że użytkownik  oxygen1971 poszerzył  grono  zniesławianych przedsiębiorstw i ich produktów .Czy jako platforma sprzedażowa   jesteście dumni ,że zazwalacie na łamanie regulaminu i wspieranie działań nieuczciwej konkurencji ,a właściwie jednego zakompleksionego człowieczka .https://allegro.pl/uzytkownik/oxygen1971?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-2-0717

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@iwona3334  Ale o co Ci chodzi? Gdzie ten zakompleksiony człowieczek kogoś zniesławia??? Jakoś nie dostrzegam. Ślepa jestem?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Jakus123
#7 Wielbiciel#

 

 

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

 Sama sobie odpowiedziałaś . Jeżeli ktoś opisuje ,jako truciznę skażoną , produkt medyczny ,legalnie dopuszczony przez instytucję na rynek europejski  ,to jak to nazwać?  Kiedy opisy produktów są kłamstwem ,a konto służy do oczerniania innych .Jednoczesnie myslę ,że nie ma sensu dalsza dyskusja tutaj .

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@iwona3334 Dopiero teraz jasno opisałaś o co Ci chodzi i dopiero teraz rozumiem. Wiedz, że nie każdy zna się na takich substancjach. Ja nigdy nie stosowałam żadnych suplementów i temat jest mi obcy. Innym też, bo widzę, że nie zrozumieli. Allegro też nie zrozumiało w czym rzecz, bo nie napisałaś tego jasno. Skupiłaś się na "oczernianiu" a nie na właściwościach produktów i ich dopuszczeniu na rynek.

Poza tym może być jeszcze i tak, że ten jego jest skażony, a Twój będzie dobry. Znajdź ten środek w wykazie suplementów dopuszczonych na europejski rynek i prześlij do Allegro z jasnym wytłumaczeniem.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Ja pisząc do Allegro przedstawiłam temat dokładnie  i przesłałam im dowody ,na okoliczność ,że opisy wprowadzają w błąd ,przesłałam  również zaświadczenia z urzędów . Producenci też zostali powiadomieni i zwracali się do Allegro o zablokowanie sprzedaży temu uzytkownikowi ,ponieważ narusza on dobro ich firmy . W ogóle tego nie rozpatrywali .Gościu opisuje produkty ,jako trucizny skażone ołowiem ,produkty ,które są dopuszczone do spozycia  w Unii europejskiej .Gościu podważa badania i certyfikaty ,opisuje jakieś brednie .Nie rozumiem tylko tak duża firma pozwala na taki hejt ,wiem jedno ,że po drugiej stronie stoją przestępcy ,którzy wprowadzają na nasz rynek ten sam składnik produktu ,ale z Ukrainy ,często skażony i tylnymi drzwiami wprowadzany ,jako uzdrawiający . Produkty ,które on pomawia nie są suplementami ,to produkty medyczne  ,pod kontrolą laboratoryjną . Albo Allegro nie zna przepisów  ,albo działa na rzecz nieuczciwej konkurencji. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@iwona3334 ......Producenci też zostali powiadomieni i zwracali się do Allegro o zablokowanie sprzedaży temu uzytkownikowi ,ponieważ narusza on dobro ich firmy....

Dlaczego producenci nie podali gościa do sądu? Przecież, jeśli jest tak jak piszesz, to by się nie wypłacił.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Bo producenci są z Niemiec ,Holandii i Szwajcarii i koszty byłyby bardzo duże ,a gościu jest oficjalnie na rencie  ,a jego partnerka ,która w tym uczestniczy najprawdopodobniej leczy się psychiatrycznie ,korzystają z adwokatów z urzędu ,więc chyba nic na siebie nie mają . Razem wyprodukowali kilkadziesiąt donosów na różnych ludzi ,nie mają oporów pomawiać i obrażać publicznie .Dyrektorkę jednego z Sanepidów  pomówił ,że kieruje zorganizowaną grupą przestępczą ,żonę radnego wyzwał od ścierwa . Właśnie rusza proces przeciw niemu  o zniesławienie i zniewagi. Mnie osobiście jest wstyd ,że to Polak  ,który robi taką opinię innym ,uczciwym sprzedawcom. Taką metodę stosował również na innych portalach i został zablokowany . Wkrótce będzie wiadomo ,czy też nie jest chory i wie ,że może pozwolić sobie na takie działania ,bo nic mu nie zrobią . Nie wiadomo też ,czy nie robi tego n a zlecenie .

oznacz moderatorów