anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znikające oferty promowane

MAMY ROZWIĄZANIE!
Strefa_skarpetki
#7 Wielbiciel#

Mam w tym momencie ok 12 ofert promowanych czasami widoczne są 3 czasami 5. Sprzedaż leci w dół z dnia na dzień. Za oferty promowane brane pieniądze i w jakim celu? Skoro ich nie widać. Przed awarią, w top 10 było 6 ofert łącznie z pierwszym miejscem. Teraz trzeba zapomnieć bo nikt nie kupuje w ofertach których nie widać. O co chodzi??????

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mplaptonik otrzymałam odpowiedź. W drugim przypadku mechanizm działa tak samo, czyli wyświetlana jest jedna oferta z wielowariantowych. Ta najbardziej dopasowana do wyszukiwania.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@Strefa_skarpetki  @nat_not Również mam ten problem jak i wielu innych sprzedawców. Opisałem to tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/problem-z-wy%C5%9Bwietlaniem-ofert-promowa...

Również dostaje zdawkowe odpowiedzi, że wszystko działa jak należy. Z 69 promowanych wyświetla się 26.

oznacz moderatorów
DIAMANTI_PL
#8 Zapaleniec#

Jest jakiś nowy chory algorytm przez który zniknęło nam 1/3 promowanych ofert (dla nas to ok 60 aukcji). Już ktoś wyżej pisał ale powtórzę. Problem tkwi w wielowariantowości. Dotąd mając połączonych np 15 rozmiarów w jedno (jak u nas jest jeden pierścionek w 15 rozmiarach) promowanie któregokolwiek powodowało, że cała aukcja wielowariantowa była wśród wyróżnionych. Teraz jest loteria. Mogę promować rozmiar 15 ale algorytm wybierze sobie rozmiar 10 i tym samym aukcja będzie widoczna tak jakby była niepromowana co w praktyce oznacza, że NIE opłaca się dawać jakiejkolwiek aukcji na promocję bo jaki w tym sens skoro płacisz za wyróżnienie, a wyróżnienia z poziomu przeglądającego listing aukcji nie będzie. Chore.

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. To nie może działać na zasadzie loterii gdyż płacimy za usługę, która jest nie do końca wykonana prawidłowo.

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

Od wczoraj istnieje problem z wyświetlaniem ofert promowanych. Wiem na pewno, że problem występuje u wielu sprzedawców gdyż sprawdzałem konta innych sprzedających i dzieje się to samo. Z moich 70 ofert promowanych wyświetla się około 30 i oferty się tasują. Wystarczy sprawdzić to poprzez "wszystkie oferty sprzedającego". Tak jakby na konto był nałożony limit wyświetlanych ofert wyróżnionych. Raz dana oferta wyświetla się w promowanych, a po ponownym przeszukaniu znika i pojawia się w zwykłych ofertach inny rozmiar z racji, że ta promowana się nie wyświetla. Problem zgłaszany niestety allegro nie widzi problemu.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dominoamigo W jaki sposób zgłaszałeś do nas tę sytuację? Podaj mi proszę numer swojej korespondencji w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ Zgłoszenie nr 20037565. Przesyłałem screeny jako dowód i dalej to samo.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dominoamigo Dziękuję, ale tak jak już wiesz, Twoje zgłoszenie już było sprawdzane przez nasz zespół techniczny, który nie potwierdził błędu. Przesłałeś nam kolejne zrzuty, dlatego poczekaj proszę teraz na odpowiedź. Sprawdzimy ponownie tę sytuację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  Tak było sprawdzane, ale to nic nie daje i jak grochem o ścianę. Przecież wystarczy wejść w nasze oferty i wtedy widać, że wyświetla się około 28 a powinno być 69. Na koncie widać ile mamy ofert wyróżnionych.

oznacz moderatorów
marrrro77
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, od wczoraj widać taki problem z ofertami promowanymi. Tak jak napisał Dominoamigo pokazuje losowo część ofert promowanym, co chwilę zmienia się pula ofert promowanych ale nigdy nie są wyświetlane wszystkie.  W momencie gdy oferta promowana znika z puli ofert promowanych staje się na chwilę ofertą bez promowania i co chwilę się to zmienia.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

 @_HolaOla_  Dlaczego nikt tego porządnie nie sprawdzi. To już druga osoba pisze o tym problemie, a wielu sprzedawców się jeszcze nie zorientowało, że jest problem z ofertami promowanymi. Dokładnie to samo jest u @marrrro77 , a wcześniej jeszcze jedna osoba pisała o tym na facebooku. Płacimy za promowanie i oczekujemy prawidłowego działania, a nie spychologii ze strony obsługi. Przesyłałem konkretne dowody i na to otrzymuje odpowiedź "Zapoznałam się ze sprawą. Potwierdzam, że błąd nie występuje." .

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dominoamigo Jeśli nie otrzymałeś potwierdzenia błędu, ale wciąż masz wątpliwości, możesz dopytać w korespondencji z osobą, która weryfikowała Twoje zgłoszenie. Ze swojej strony mogę jedynie dodać, że zależy nam na tym, żeby wszystkie opcje działały prawidłowo, więc każde Wasze zgłoszenie jest szczegółowo sprawdzane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@nat_notSzczerze to mam wątpliwości czy jest szczegółowo sprawdzane skoro przedstawiam dowody, a w zamian otrzymuje odpowiedź, że wszystko działa tak jak należy. Za każdym razem odpisuje inna osoba pisząc nie do końca na temat. Tak jak pisałem potwierdziły to oprócz mnie już dwie osoby, a wiele osób jeszcze o tym nie wiem bo ten problem nie dotyka tylko nas. Tak jak pisałem płacimy za dodatkowe opcje mając nadzieję, że będzie to działało tak jak powinno, a zgłaszając jakiś błąd zostanie to skrupulatnie sprawdzone. Na razie to jest walka z wiatrakami. Dodam jeszcze, że błąd można zauważyć bez żadnych głębszych analiz bo wystarczy wejść w nasze oferty i widać jak na dłoni ile ofert wyświetla się jako promowane, a za ile ofert pobierana jest opłata.

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@nat_notKolejna osoba potwierdziła problem.

17.jpg

oznacz moderatorów
dominoamigo
#8 Zapaleniec#

@nat_not  I kolejna.18.jpg

oznacz moderatorów
DIAMANTI_PL
#8 Zapaleniec#

Potwierdzam, u nas ten sam problem. W mojej opinii występuje od 23 grudnia. Zgłaszałem problemy parokrotnie (czat Allegro etc.) - za każdym razem brak konkretnej pomocy. Sprzedajemy od 2006r więc daleko mi to osoby, która nie byłaby obeznana w Allegro, a coś takiego przydarza się po raz pierwszy. Z około 160 promowanych jeszcze 22 grudnia aukcji, 23 grudnia zostało ok 100. Aukcje, które się NIE wyświetlają, wciąż mają zaznaczone promowanie, wciąż pobierana jest za to opłata ale wśród wyróżnionych ich po prostu nie widzę. Sprawdzałem na przeglądarce Firefox, Chrome, Safari. Sprawdzałem nawet na innym komputerze, z innym IP (inne źródło internetu). Wszędzie to samo. Tymczasem pracownik obsługujący Allegro o dziwo twierdzi, że widzi aukcje wśród promowanych. Świąteczny cud, że każdy widzi co innego? Przesyłałem wiele zrzutów ekranu ale bez rezultatu. Być może problem dotyczy konkretnych działów, a nie całego Allegro ? Ciężko mi powiedzieć ale na pewno jest to błąd techniczny o większym zasięgu. Autor wątku prawdopodobnie ma też rację pisząc, że te aukcje jakoś "rotują" bo istotnie też wyłapałem co najmniej 1 przypadek gdzie aukcja jednego dnia (bodajże 24 grudnia) była wśród promowanych (w rozumieniu u mnie była widoczna jako wyróżniona) ale już 2 dni później nagle nie i nie chodzi bynajmniej o to, że wyróżnienie zostało wyłączone ponieważ w tym konkretnym przypadku chodzi nawet o aukcję gdzie wyróżnienie mam aktywne bez przerwy od jakichś 3 lat. BAŁAGAN okropny! Pewnie wielu sprzedających nawet o tym nie wie bo kto o zdrowych zmysłach wpadłby na to aby przez święta sprawdzać czy jego promowane aukcje przypadkiem nie zniknęły i wyświetlają się jako "zwykłe" oferty na listingach.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Przecież to standard. Spróbujcie sobie ustawić parametry wyszukiwarki (wyszukiwanie w/g ceny, ilości ofert). Wyniki są przecież absurdalne i mają się "nijak" do wpisywanych kryteriów wyszukiwań. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów