anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znikoma liczba wizyt na stronie oferty

MAMY ROZWIĄZANIE!
rostov84
#10 Popularyzator#

Cześć,

choć na Allegro jestem już prawie 18 lat, to sprzedałem tu przez ten czas chyba tylko 4 rzeczy. Ostatni raz w 2020 roku. Zauważyłem jednak od tego czasu pewną zmianę. Do tej pory, gdy wystawiałem jakiś przedmiot, to choć nigdy nie udawało mi się go od razu sprzedać, przez pierwsze 24 h od opublikowania oferty miałem przynajmniej kilkanaście wizyt na jej stronie. Tymczasem wczoraj wystawiłem czytnik ebooków i dziś, po ponad 24 h, mam zaledwie jedną wizytę na stronie oferty i jedną osobę obserwującą… Czy jest to podyktowane jakimiś zmianami na Allegro? Do tej pory nigdy nie promowałem swoich ofert. Czy obecnie jest to jedyna szansa, by ofertę sporadycznego sprzedawcy w ogóle ktoś dostrzegł?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
kostas11
#21 Demiurg#

@rostov84 bo kiedyś było inne filtrowanie i zasady pierwszeństwa, nowe pojawiały się na górze a teraz nawet samo allegro nie wie jak się pojawiają aukcje i kogo pierwsze 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
rostov84
#10 Popularyzator#

@kostas11 co w takim razie radzisz, by oferta zyskała więcej wizyt? Da się to zrobić przez edycję którychś jej opcji, czy pozostaje tylko promocja?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@rostov84 myślę że nie dasz rady, allegro to zabawa dla firm co dbają o wiele rzeczy, smart, jakość obsługi, szybkie nadania, statystyki, komentarze, opinie o produkcie itd. to wszystko wpływa na popularność i pozycję oferty na liście, Ty sprzedając jedną sztukę nie spełnisz tych warunków i to może być powodem małej ilości wejść 😞 z promowaniem pomyśl zobacz ile jest podobnych ofert promowanych i przekalkuluj czy się opłaci, może lepiej wystawić na allegro lokalnie tam więcej ludków szuka okazji 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
rostov84
#10 Popularyzator#

@kostas11 ok, a czy w takim razie da się wystawić na Allegro Lokalnie ofertę już wystawioną na Allegro? W sensie, bez robienia tego od nowa.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@rostov84 tylko ręcznie, co fajne że jak dasz kup teraz lub licytację to wystawiając na Lokalnie będzie też się wyświetlać na Allegro, odwrotnie to nie działa 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@rostov84 
Jak już wystawisz na lokalnie to "zainteresowanie" może przerosnąć Twoje oczekiwania:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/czy-kupuj%C4%85cy-potrzebuje-m...

Bądź czujny.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
rostov84
#10 Popularyzator#

@A3dam dzięki za ostrzeżenie! Czy mógłbyś mi wyjaśnić, na czym dokładnie polega to oszustwo? Do czego oszustowi potrzebny jest mail sprzedającego?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@rostov84 wysyłają wtedy na maila spreparowane potwierdzenie płatności z prośbą potwierdzenia transakcji itp. https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/oszustwa-na/m-p/324122#M26277

Nie podawaj maila i czekaj po zakupie na kasę w Allegro Finanse 🙂  na zwykłym allegro tez możesz dostać taką wiadomość z prośbą o maila, tyle że na lokalnie jest więcej prywatnych i niedoświadczonych sprzedawców podjaranych że mają kupca i wyłączają się zasady bezpieczeństwa 🙂

tu masz więcej przykładów https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/czy-kupuj%C4%85cy-potrzebuje-m...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
rostov84
#10 Popularyzator#

@kostas11 dzięki za wyjaśnienie. Właśnie dostałem pierwszą taką wiadomość. Szybkie przejście od teorii do praktyki, nie ma co. 😂

Przechwytywanie.PNG

A propos, dzięki za podpowiedź z AL, właśnie załapałem się na promocję: wyróżnienie oferty na 30 dni za 3 zł. 😉

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@rostov84 
Obrazki - do czasu zatwierdzenia przez moderatorów - są widoczne TYLKO dla Ciebie.
O tej porze moderatorzy śpią.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
rostov84
#10 Popularyzator#

Screenshot_2022-02-09-10-09-33-569_com.whatsapp.jpg

Chyba kolejna próba przekrętu. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@rostov84 
Dokładnie.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@rostov84 
Do czego oszustowi potrzebny jest mail sprzedającego?
Mail albo nr telefonu - do niefiltrowanego kontaktu (a wg oszusta: do zatwierdzenia transakcji/płatności).
W najbardziej łagodnych scenariuszach: zamiast wyczyszczonym kontem bankowym za brak czujności można "zapłacić" wysłaniem sprzedawanego przedmiotu bez uzyskania zapłaty.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
rostov84
#10 Popularyzator#

@A3dam dzięki. Właśnie zaliczyłem szybkie przejście od teorii do praktyki - patrz wyżej. 😉

oznacz moderatorów
rostov84
#10 Popularyzator#

A propos, już ponad 2h temu zamieściłem ofertę na AL z opcją "Kup teraz". Wg komunikatu, oferta w ciągu godziny powinna pojawić się również na zwykłym Allegro, ale wciąż jej tam nie ma. Dlaczego? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rostov84 Twoja oferta jest widoczna na Allegro:

la_nika_0-1644399701666.png

Dziękuję za Twoje zgłoszenie dotyczące konta Client:104328672, zablokowaliśmy je. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów