anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znowu jakies przepisy wprowadzają DAC7 straszą blokadami konta szok

crm20
#8 Zapaleniec#

Ręce i nogi opadają. Dopiero co załozyłem konto (stare zablokowali przez payu bo żądali skanu dowodu osobistego, wiec musialem nowe założyć i na nim już nie chcą skanu, z rok czasu mi blokowali wypłacenie chyba 40zł, tyle użerania się). Teraz znowu zaczynają jakieś przepisy DAC7 unijne wprowadzać  i znowu to samo wymuszanie jakichś zgód, danych z dowodu - jak nie zrobie tego w 60dni to allegro straszy że bedzie blokada wypłaty pieniędzy ze sprzedaży lub blokada konta.

Psychole wymyślają te przepisy żeby ludzi kontrolować!! 30 transakcji rocznie i raport??

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ale co sie martwisz na zapas ? Skarbówka i tak odczeka jakieś 4,5 roku i (jeśli już ) to wtedy dopiero cie wezwie. Ty do tej pory juz nawet zapomnisz że coś sprzedawałeś, papiery pogubisz, archiwa na necie też znikną a oni będą sobie wtedy spokojnie  mogli naliczyć odsetki za parę lat bo nie masz dokumentów.

 

oznacz moderatorów

-Rogal-1
#7 Wielbiciel#

Masz taką sytuacje z tym dac7?

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Z DAC nie, ja mam legalną firmę więc mi to jest obojętne. Ale swojego czasu polska skarbówka sie dopatrzyła że przekroczyłem jakiś limit sprzedaży na Allegro, zresztą  starych gratów i mnie ganiali o tę sprzedaż sprzed właśnie 4 a właściwie prawie 5  lat bo im sie nagle przypomniało. 😉 Zmarnowali mi cały urlop bo musiałem sie do nich najeździć i ciągle im jakieś dokumenty dowozić ale oczywiście i na tamtą sprzedaż miałem wszystkie papiery więc w końcu sie odczepili. Co zabawne, mieszkałem wtedy już we Francji, sprzedaż była jeszcze z Anglii... A chodziło chyba o jakieś 2-3 tysiące PLN. W sumie, zabawna historia to była.

 

oznacz moderatorów

-Rogal-1
#7 Wielbiciel#

Tylko, że nie mam żadnego doświadczenia bo mam 17 lat i nie mam pojęcia na ten temat

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@crm20 Jest to kolejny przykład, że tzw. implementacja unijnych przepisów w Polsce odbywa się w sposób maksymalnie skomplikowany i uciążliwy dla obywateli. Allegro przysyła w mailu litanię swojej interpretacji przepisów pomieszanych z groźbami, a ich dziadowskie zakładki w ogóle nie działają - mimo wpisania wszystkich wymaganych danych system wciąż domaga się jakiegoś uzupełnienia.

Na początku tego roku dostałem maila z e.Bay.de. Tam była krótka informacja oraz link do potwierdzenia zgodności danych, które przecież portal i tak posiadał (nazwisko/nazwa firmy, adres, NIP). I finito, od tego czasu spokój.

oznacz moderatorów

crm20
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak jest. To mi dziś przysłali:

znowu strasz blokadami konta.jpg

oznacz moderatorów

KHTAriaShop
#7 Wielbiciel#

A jak długa taka blokada wypłat trwa po uzupełnieniu danych ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@KHTAriaShop Nie wiedzę, aby na Twoim koncie była jakaś blokada. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów