anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwróciłem wpłatę kupującemu (towar niedostępny) on straszy prawnikiem i zastrasza że mam mu to sprze

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

Zwróciłem wpłatę kupującemu (towar niedostępny uszkodzony podczas przechowywania i wyrzuciłem go)on straszy prawnikiem,skarbowy, zastrasza że mam mu to dostarczyć bo on kupił 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Prawnie jak zakupił to towar jest jego i zanim go wyrzuciłeś powinieneś najpierw usunąć go z aukcji a jak były w niej oferty dobrze było zrobić fotki uszkodzeń . Allegro nic Ci nie zrobi (oddałeś pieniądze) a czy zgłosi i jakie będą konsekwencje to czas pokaże ,lepiej się dogadać.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Paciorek112 no cóż. Straszyć może, Ale jak kasę oddałeś to tylko negatywa na pewnie dostaniesz i pewnie będziesz zmagał sie z dyskusja.

oznacz moderatorów

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

No negatyw jest i dyskusja, tłumacze mu przepraszam a ten na siłę że ma mieć go w poniedziałek 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Paciorek112 spakuj cegłę i wyślij , jak złoży reklamację to oddasz kasę ... w drodze różnie historie się przytrafiają .

oznacz moderatorów

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

Kasę już mu allegro zwraca a ten że ma mieć ten reflektor, to go pytam to chcesz mieć i kasę i reflektor? Zamilkł 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Paciorek112 pamiętaj , jeśli przytrafia Ci się taka sytuacja nie zaczynaj od zwrotu kasy tylko kontaktuj się telefonicznie z kllentem , jak zrozumie i pójdzie gładko to oddajesz kasę przepraszasz , ale bywa jak w Twoim przypadku trafiasz na furiata , wówczas należy uruchomić plan B , pamiętaj ... tylko telefonicznie , mało prawdopodobne , aby klient rozmowę nagrywał 

oznacz moderatorów

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

Plan B?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Paciorek112 tak , plan B

oznacz moderatorów

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

Co masz na myśli? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Cegłę wysyłasz żeby sobie wybił przedmiot z głowy 😆

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Proszę parę dni temu taki watek jak to zły kupujący nie opłaca a....teraz zwrot bo to sprzedajacy i

spakuj cegłę i wyślij , jak złoży reklamację to oddasz kasę ... w drodze różnie historie się przytrafiają .Cegłę wysyłasz żeby sobie wybił przedmiot z głowy 

oczywiście że ma prawo pójść do sądu a kto Mu zabroni, opłacił i zawarł umowę na zwykłym Allegro >nie AL, tam sprzedający nie wysyłają bo im cena nie pasuje  a tutaj .....? nie wiem może tak samo jest.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Paciorek112 musisz przekonać klienta ,że robisz wszystko ,aby transakcję pozytywnie sfinalizować  ,ale idzie pod górkę ... starasz się , ale wygląda na to ,że zwrot środków będzie najlepszym wyjściem .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Gdyby nagrywał bez zgody i poinformowaniu nagrywającego to on by miał sprawę w sąxzie jak malowanie 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael nagrywać może ,ale bez nakazu sądu nie może tego użyć .

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael: mylisz się. Nagrywać można.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Po poinformowaniu możesz z formułką że może przerwać rozmowę. Jak firma do ciebie dzwoni nie musisz informowac o nagrywaniu nie w drugą stronę lub do osoby prywatnej

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria: ale yntelygentna porada! Kumaci ludzie nie uzywają telefonów. Wtedy handlarz ktory nie oddal 1000zł w terminie (60 dni po odebraniu przesylki) i wylapaniu dyskusji + negatywa nie bedzie mial mozliwosci grożenia kupującemu przyjechania do jego miasta i spuszczenia mu wpi-----olu.

I tak jak sprzedajacy nie odbieraja telefonow (jest podany bo jest, taki wymog Allegro) tak kupujacy nie musza korzystac z numeru.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Paciorek112 Jedyne co może zrobić to iść do sądu > ale jak dostanie zwrot kasy to ma marne szanse na wygranie sprawy. 

oznacz moderatorów

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

Wszystko przez allegro 

oznacz moderatorów