anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwróciłem wpłatę kupującemu (towar niedostępny) on straszy prawnikiem i zastrasza że mam mu to sprze

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

Zwróciłem wpłatę kupującemu (towar niedostępny uszkodzony podczas przechowywania i wyrzuciłem go)on straszy prawnikiem,skarbowy, zastrasza że mam mu to dostarczyć bo on kupił 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Paciorek112
#7 Wielbiciel#

Cała transakcja 

oznacz moderatorów

kultowezabawki
#8 Zapaleniec#

Jest już inne prawo ,nic nie musisz już sprzedawać a on ma pełne prawo zwrotu ,

Umowa na allegro nie jest wlążąca

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kultowezabawki podaj podstawę prawną ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chyba piSSowskie inne prawo, tam nie ma prawa!!!💩

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kultowezabawki wiesz, ze niedobory leków w aptekach zostały zlikwidowane w wiekszej części?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kultowezabawki umowa na allegro jest wiążąca z chwilą oświadczenia woli pt kupuję np przez zaplacenie / przybicie licytacji etc do oferty sprzedaży bedącej oświadczeniem woli o tej sprzedaży. Tak się ostatnio wkur... że wysłałem do uokik na porady prawne dla konsumentów pytanie o oficjalną interpretację co do regulaminu allegro zobaczymy co przyjdzie i czy odpowiedź będzie miała ręce i nogi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale na nerwy coś bierzesz??

oznacz moderatorów

kultowezabawki
#8 Zapaleniec#

Ja wielokrotnie robię zwrot poprzez Allegro pieniędzy i allegro zamyka dyskusje i po robocie ,zresztą była już taka sprawa w sądzie i allegro przegrało 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Gdybyś zrobił zdjęcia uszkodzeń i podesłał kupującemu to pewnie nie wystawiłby nega i zrozumiałby sytuację. Trudno natomiast uwierzyć, że wyrzuciłeś lampę za 1400 zł, nawet jeśli uległa jakiemuś uszkodzeniu, po czym za chwilę przyjechała śmieciarka i tę lampę zabrała 🙂

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Paciorek112 moze napisz nam na czym to uszkodzenie polegało? Bo na Allegro jest bardzo popularne rozwiazanie, ze cos sie kupuje i sie tego nie dostaje - nagle towar ulegl uszkodzeniu.

Z tego co widzialem, goscie sprzedają lapmy z naprawionymi uchwytami jesli byl ulamany/szukodzony/nadarwany.

Dla swietego spokoju powinienes kupic lampe u kogos innego i wyslac klientowi.

Tak sie zalatwia temat.

Tez bym nie uwierzyl, ze sie nagle uszkodzila.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Musiałby jeszcze taki sam towar wyhaczyć jak ten co sprzedał a czasem czegoś po prostu nie ma i za chiny już nie będzie np jak się kupuje towary z marketów z promocji i wystawia to są to dostępności jednorazowe

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odleciałeś całkowicie, kupując mają spadać na drzewo i nie muszą otrzymać towaru a sprzedajacy mogą żądać 100tys i pójść do sądu. 🤕

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Ale już w drugą stronę to nie działa- tzn kupujący nie musi wywiązywać się z umowy jednak sprzedający musi, zawsze? Weź przyjmij jedną stronę i jej się trzymaj. Ja mam dziesiątki transakcji w których klient coś kupuje i nie opłaca ani nie odstępuje od umowy. Też ich powinnam zaprosić na rozprawę? Według Ciebie pewnie to inna sytuacja, bo kupującego obowiązują inne zasady 🤣

 

Co do zasady- jeśli ktoś kupił przedmiot a okazał się on uszkodzony w trakcie magazynowania pierwszym krokiem powinno być poinformowanie klienta o tym i zaproponowanie sprzedaży w odpowiednio niższej cenie. Wtedy klient albo kupi bo mega okazja albo sam zrezygnuje bo mu nie odpowiada towar.

 

Do sądu raczej nie pójdzie, bo wcale nie ma 100% pewności, że wygra.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja to patrzę na sprawę a nie jak jak sprzedajacy tyko widzą "złego" kupującego, może zacznijcie sprzedawać samym sobie a wówczas będzie mieć idealne transakcje.🤣

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@LEW433 za to Ty wszędzie widzisz złych sprzedawców. Skoro tacy źli to po co jesteś na portalu tworzonym przez tych tfu handlarzy? Weź kawę do termosu i idź na bazar pogadać z tam obecnymi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widzisz słabo idzie Ci czytanie ale nie pijam kawy z termosu, ale dziękuje za propozycję!!!

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

To niech kupi w serwsie ASO i wyśle. Lampa to lampa. 🤔 🙃

oznacz moderatorów

kultowezabawki
#8 Zapaleniec#

Zwróć wpłatę poprzez Allegro, jeżeli kupujący  założy spór skontaktuj się najlepiej telefonicznie z Allegro , konsultant sprawdzi że pieniądze zostały zwrócone i zamknie dyskusje ,miałem wiele takich przypadków 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

I przez czyjeś bałaganiarstwo kupujacy musi raz jeszcze tracic czas na szukanie towaru, zaplate [mrozenie pieniedzy] i oczekiwanie na przesylke.

Spoko. Oddajemy szmalczyk i mamy klienta w pięciu literach. Brawo handlarze! 😄

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Ciekawe która strona częściej nie wywiązuje się z umów zawartych na Allegro hmm... pomyślmy...

oznacz moderatorów