anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków

MAMY ROZWIĄZANIE!
PSK-NET
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Chcę się dopytać o zwrot środków kupującemu w przypadku jeśli zostało uszkodzone lub zwrócone niekompletne opakowanie "handlowe" (brak wewnętrznych elementów w opakowania towaru - gąbki wygłuszające, przegrody, folie i pokrowce zabezpieczające urządzenie), które są istotne w celu dalszej sprzedaży. Bez tych elementów klienci uważają urządzenie za używanie. Czy można nie przyjąć zwrotu lub pomniejszyć kwotę zwracaną klientowi?

Drugie moje pytanie, czy można odmówić przyjęcia zwrotu w przypadku jeśli urządzenie było używane?

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
LEW433
#21 Demiurg#

@PSK-NET Jak sprzedajesz jako firmo to nie, nie możesz odmówić przyjęcia zwrotu, Tak możesz pomniejszyć zwrot jeżeli towar jest niekompletny albo używany, ale musisz to obiektywnie ocenić.

oznacz moderatorów
PSK-NET
#7 Wielbiciel#

Czy mogę prosić o podstawę prawną?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@PSK-NET Nie możesz odmówić przyjęcia zwrotu bo towar staje się Twoją własnością z chwilą złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy przez kupującego.  
Masz prawo do pomniejszenia zwracanej kwoty o utratę wartości towaru. 

oznacz moderatorów
PSK-NET
#7 Wielbiciel#

Zrozumiałem, że nie mogę odmówić zwrotu towaru ale chciałbym przeczytać podstawę prawną również dotyczącą pomniejszenia zwróconej kwoty utratę wartości towaru.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@PSK-NET art 34.4 ustawy konsumenckiej 

oznacz moderatorów
PSK-NET
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Lecz zanim zacznę lektura, to pytanie czy znajdę tam informacje odnośnie prawa pomniejszania zwróconej kwoty za utratę wartości towaru itd.?
Wystarczy odpowiedź tak lub nie.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@PSK-NET Tak. Podałem Ci konkretny paragraf ustawy który o tym mówi. 
Generalna zasada jest taka, że kupujący może sprawdzić towar w takim stopniu w jakim mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. 

oznacz moderatorów
PSK-NET
#7 Wielbiciel#

Już znalazłem.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@PSK-NET napisz mniej więcej ci masz za asortyment to ci napiszemy za co możesz pomniejszyć i ile pi razy oko 

oznacz moderatorów
PSK-NET
#7 Wielbiciel#

Urządzenia sieciowe (routery, switche, kamery IP)

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Jak coś ma plomby to za otwarcie potrącasz 10 do 20 proc bo nie wystawisz jako nowe. Jak coś ma gwarancję prod liczoną od 1 uruchomienia to wyceniasz jak używkę na podstaiwe podobnych ofert w sieci ogłoszeń sprzedaży zapisujesz wydruk z dniem godziną na podkładkę. Jak rozwali opakowanie to 10% za opakowanie zastępcze jak nie było plomb. Sugeruję kupić i zakładać plomby własne na opakowanie i na towar plus nagrania pakowania z plombami jako materiał dowodowy 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wystarczy przeczytać.

oznacz moderatorów
PSK-NET
#7 Wielbiciel#

Dzięki, to mi naprawdę pomogło.

oznacz moderatorów