anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot kosztów dostawy

lusedjoa
#9 Pomysłodawca#

Na pozór prosta sytuacja, kupujący odstępuje od umowy, odsyła mi towar, wpłacił koszt towaru +koszt wysyłki. Ja w ramach tego wysyłam inpost paczkomat. Teraz odeśle i ja muszę zwrócić pieniądze. Oczywista rzecz zwracam koszt towaru, a co z wysyłką? Ten koszt 8,99 ja płacę na fakturze z inpost. Dlaczego mam być w plecy 8,99 oddając kupującemu po zwrocie. On odstępuje od umowy  bez podania przyczyny, czyli na zasadzie "zmieniłem zdanie". Dlaczego mam ponosić koszt wysyłki czyli jego widzimisię? Rozumiem sytuacje gdy zwrot ma miejsce z mojej winy, niezgodnośc z opisem itp. Ale w tej sytuacji ???? Zawsze odsyłam koszt dostawy ale nie do końca to rozumiem. Proszę wyjaśnijcie

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Użytkownik @exoryna wskazał kilka ważnych kwestii. 

  1. Kupujący może zwrócić towar bez paragonu;
  2. Możliwość odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi także w przypadku towarów używanych.

Dlatego prosiłabym Cię @lusedjoa o przyjrzenie się swoim ofertom i usunięcie z nich niedozwolonych przez Allegro zapisów. Najważniejsze informacje dotyczące zwrotów i reklamacji znajdziesz tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@mr_oma nieprawda, ja nie pisałem o zwrotach towarów używanych. Mowa była o reklamacji.

Zwrot to nie reklamacja.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@exoryna, przepraszam, w drugim podpunkcie faktycznie mówiłeś o reklamacji, a nie odstąpieniu od umowy towarów używanych. Dodam tylko, że towar używany też można zwracać. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@mr_oma nie ma sprawy. Nie myli się ten co nic nie robi. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma 

odstępując od umowy kupujący ma złożyć odpowiednie jednoznaczne oświadczenie

i przedstawić dowód zakupu

paragon nie jest wymagany bo dowodem zakupu może być coś innego co identyfikuje zawarcie umowy lub zakup

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

To kolejny bubel prawny "eurokolchozu", sprzedawca ma zwracać koszt wysyłki kupującemu który przykładowo złe zmierzył wkład butów.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lusedjoa, w przypadku zwrotu produktu w terminie 14 dni od jego otrzymania, Klient ma prawo do odesłania go bez podania przyczyny, jednak musi ponieść on koszty dostarczenia przesyłki do nadawcy (Sprzedającego).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Niestety, tak jest skonstruowane prawo konsumenckie - moim zdaniem pisane przez laików, gdyż jedne zapisy są sprzeczne z innymi. Dodatkowo są niespójne z innymi przepisami. Ale my na to już nie poradzimy. To, że sklepy internetowe nie zwracają często kosztów wysyłki - cóż, ja to rozumiem. Ze swojej strony, jako kupujący, gdybym zwracał zamówiony produkt np zakupiony przez pomyłkę, to byłoby mi wstyd żądać od sprzedawcy zwrotu kosztów wysyłki. Nawet w takiej sytuacji kupując przez Allegro nie miałbym pretensji do sprzedawcy, gdyby nie zwrócił kosztów wysyłki.

Dodatkowo - sprawdź sobie ile masz niedozwolonych zapisów na aukcjach.

Potem sobie sprawdź w internecie ile taki jeden zapis kosztuje, jeśli ktoś cie zgłosi.

Potem pomnóż to przez ilość niedozwolonych klauzul na swoich aukcjach i dowiesz się ile zapłacisz kary.

oznacz moderatorów