anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kupującemu za anulowaną sprzedaż

Rent_Skitour_Zak
#2 Obserwator#

Sprzedałem na allegro buty. Niestety przez mój błąd nie mam już tego rozmiaru . Anulowałem sprzedaż poprzez zaznaczając Brak produktu i zwrot pieniędzy kupującemu. Niestety otrzymałem komunikat że zwrot nie może być zrealizowany z powodu braków wystarczających środków. Brak wpłaciłem na konto allegro ( jest już widoczny). Zleciłem ponowny zwrot kupującemu i to samo nie mogę bo brakuje środków. Wygląda jak by to były 2 różne portfele. Proszę o pomoc jak to zrobić aby kupujący otrzymał swoją wpłatę za towar który ja anulowałem. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Rent_Skitour_Zak Czy zasiliłeś konto do zwrotu w sposób opisany tutaj?

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Rent_Skitour_Zak
#2 Obserwator#

Dokładnie tak na swoim koncie mam kwotę pomniejszoną o prowizję tak więc dodałem nawet z lekka górką kwotę prowizji aby wystarczyło na zwrot. Chciałbym aby klient nie czół się oszukany i za mój błąd otrzymał szybko kasę a ja później będę wnioskował o zwrot pobranej prowizji 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Rent_Skitour_Zak za pomocą tej funkcjonalnoci wpłacasz srodki tylko i wyłącznie na potrzeby okrelonej transakcji czyli musisz wpłacić kwotę jaką masz zamiar zwrócić . 

oznacz moderatorów

Rent_Skitour_Zak
#2 Obserwator#

To moja pierwsza sprzedaż na allegro i od razu z takim zonkiem. A co jest z tymi pieniędzmi co klient zapłacił te pieniądze allegro mi wypłaci. Dlaczego nie można tych samych pieniędzy zwrócić 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Taki zwrot czeka 24godz. jakby co a później zostanie anulowany jak nie będzie wymaganej kwoty, możesz także zasilić do wysokości zwracanej kwoty.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz mu zrobić normalny przelew a skan potwierdzenia jego wykonania podeślij do allegro jako podstawa do zwrotu prowizji.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Przecież nie zwracają prowizji jeśli do transakcji nie doszło z winny innej niż kupującego.

oznacz moderatorów

Rent_Skitour_Zak
#2 Obserwator#

A to nawet nie wiedziałem . Ale na prowizji mi wcale nie zależy chce po prostu zwrócić kasę kupującemu i zamknąć temat 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Środki na zwrot muszą być w tej zakładce: https://salescenter.allegro.com/funds-and-operations-history?dateTo=2024-09-11&dateFrom=2024-08-12

ważne, aby w zależności od tego czym klient płacił (PayU czy Przelewy24) kwota ma być dostępna w całości u tego operatora. 

oznacz moderatorów