anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy a brak środków na koncie.

MAMY ROZWIĄZANIE!
bougieitems
#10 Popularyzator#

Dzień dobry. Osoba kupiła towar z mojej aukcji. Niestety jak twierdzi przedmiot nie spełnia jej oczekiwań. Niestety dokonałem wypłaty środków z allegro na moje konto firmowe. Osoba zapłaciła poprzez PayU. Mam środki na koncie allegro ale nie w PayU tylko w przelewy24. Zleciłem zwrot za pomocą allegro, ale nie wiedziałem, że allegro nie pobierze pieniędzy z wspólnej puli tylko z PayU bo osoba zapłaciła poprzez bramkę PayU, a jak wspomniałem w PayU brakuje funduszy. Więc, z tego co widzę zwrotu nie mogę zrobić ponieważ jest brak środków w PayU. Nie mogę również anulować zwrotu ponieważ się nie da. Nie mogę również doładować konta, bo nie ma takiej opcji. Nie wiem co teraz zrobić a klient czeka na pieniądze. Proszę o pomoc i jeśli ktoś wie, to jaki mam czas na zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Poprosić o nr konta bankowego kupującego i przelać.

oznacz moderatorów
bougieitems
#10 Popularyzator#

Tyle wiem. Ale w powietrzu wisi uruchomiony automatyczny zwrot, i kiedy pieniądze wpłyną ze sprzedaży zostanie zrealizowany zwrot pieniędzy razy 2. Jeden poprzez przelew zwykły tradycyjny, a drugi poprzez zlecenie zwrotu pieniędzy poprzez allegro. Pytanie jest takie jak anulować zwrot na allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wisi 24 godz i jak nie będzie środków to zostanie anulowany, ale jak zauważyłeś zleciłeś nie przez PayU  tylko Przelewy24.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie zlecił przez Przelewy24, tylko z Allegro Finanse ogólnie. Nie będzie pieniędzy tam gdzie kupujący wpłacił, zwrot nie zostanie zrealizowany.

oznacz moderatorów
bougieitems
#10 Popularyzator#

Nie zleciłem poprzez przelewy24 ponieważ jeżeli bym to zrobił to nie było by problemu. Klient zapłacił poprzez PayU i tą samą stroną idzie zwrot. Wyżej napisałem.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@bougieitems Zlecony zwrot za pośrednictwem Allegro Finanse anuluje się automatycznie po 24 godzinach, o ile nie wpłyną środki od kupujących do Twojej zakładki PayU. Odczekaj 24 godziny i po anulowaniu zwrotu oddaj kupującemu pieniądze zwykłym przelewem bezpośrednio na jego rachunek bankowy, który Ci poda.

Gdyby Allegro odmówiło Ci zwrotu prowizji, złożysz odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym i dołączysz dowód zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
bougieitems
#10 Popularyzator#

Dziękuję. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów