anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji dla sprzedawcy prywatnego - co mam zrobić jako sprzedający?

MAMY ROZWIĄZANIE!
baxxx
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem przedmiot z konta prywatnego. Kupujący dokonał zapłaty PayU. Jednak prosi mnie o anulowanie transakcji i zwrot wpłaty - na co się godzę, nie ma problemu. Pytanie: co zrobić żeby allegro zwróciło mi prowizję za transakcję, która nie doszła w efekcie do skutku? Czy mogę zwrócić wpłatę na konto kupującego, które mi podał, czy zrobić to jakoś przez allegro?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kostas11
#21 Demiurg#

@baxxx jako prywatny nie  masz obowiązku się na to godzić bo na allegro lokalnie możesz nie dostać zwrotu prowizji i będziesz w plecy 😞

Allegro - zwrot przez allegro finanse 

Allegro lokalnie - tylko na konto po wypłacie z allegro finanse 

Napisz gdzie sprzedane ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@baxxx Tak, możesz zwrócić wpłatę na konto kupującego, nie ma obowiązku zwracać inaczej. O zwrot prowizji wystąp tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

Jeżeli Allegro odmówi Ci zwrotu prowizji, złóż odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym Po otrzymaniu odpowiedzi na odwołanie, odpowiedz na tę odpowiedź i załącz w niej potwierdzenie przelewu zwrotnego.

Wpłatę możesz też zwrócić przez Allegro; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

Na Allegro Lokalnie wpłatę zwrócisz tylko na konto kupującego, nie ma innej możliwości. O zwrot prowizji w takim przypadku poproś tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie przelewu zwrotnego.

oznacz moderatorów
baxxx
#7 Wielbiciel#

wielkie dzięki xyz96 

co do pierwszego sposobu - nie mam w akcjach dot. tej sprzedaży Zwrot prowizji... czemu? Bo już przenieśli, jest tam, gdzie wskazałeś w drugim linku 😉

co za czasy, wszystko tak szybko zmieniają, że nie nadążają z poprawianiem helpów 🙂

oznacz moderatorów
baxxx
#7 Wielbiciel#

@xyz96 a mogę zrobić anulowanie tego zamówienia? bo widzę to w opcjach... to coś da? może to automatycznie zwróci mi prowizję? wiesz coś?

oznacz moderatorów
baxxx
#7 Wielbiciel#

@xyz96 i jeszcze - czy jak zwrócę wpłatę (bo też w końcu dokopałem się do tej opcji) a nie mam środków na PayU (bo kasa do mnie już przyszła) to allegro dokona zwrotu Nabywcy, a kwota obciąży moje rozliczenie z allegro do opłacenia? czy zwrot dla Nabywcy nie nastąpi?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@baxxx w tej sytuacji najlepiej abyś zwrócił wpłatę kupującemu bezpośrednio na konto (ponieważ nie masz wystarczających środków na saldzie Allegro Finanse w tej chwili), następnie wystąpił o zwrot prowizji z poziomu zakładki Zamówienia jak w podlinkowanej przez @xyz96 instrukcji, a w razie decyzji odmownej, odwołał się za pomocą tego formularza i przesłał potwierdzenie zwrotu wpłaty na konto kupującego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
baxxx
#7 Wielbiciel#

@la_nika dzięki - powiedz tylko, jak mam załączyć potwierdzenie przelewu do odwołania? Już mi odrzucili wniosek, zrobiłem odwołanie, ale nic tam nie mogłem załączyć... jedynie kliknąć odwołaj się...

jak to działa?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@baxxx jeśli nie zostałeś o to poproszony w trakcie składania wniosku to nie było to potrzebne do weryfikacji 🙂 Dane, które mamy w systemie mogą być wystarczające dla przyznania rabatu transakcyjnego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
baxxx
#7 Wielbiciel#

Ok, dzięki, rabat przyznany. Choć w warunkach sprawy nic się nie zmieniło - raz odmówiliście, potem na tych samych warunkach - przyznaliście 😉

oznacz moderatorów