anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez PayU - ślepa uliczka?

Potrzos
#7 Wielbiciel#

Witam

Uzgodniłem z kupującym, że odstępujemy od sprzedaży na mój wniosek i zwracam wpłatę. Kliknąłem "zwrot wpłaty" w opcjach transakcji, wybrałem PayU, bo tak została opłacona transakcja, i spodziewałem się, że automatyczne otworzy mi się ścieżka płatności PayU, ale nic z tego. Zobaczyłem komunikat o braku środków.

A więc dokonałem odpowiedniej nadpłaty na Allegro - i dalej nic!

Poszukując dalej, odkryłem, że chyba powinienem przelać kwotę na PayU, a nie Allegro, ale rejestracja w PayU kosztuje 199 zł, czyli kilkakrotnie więcej niż transakcja. Niestety, nie ma możliwości resetowania zwrotu i wybrania innej formy płatności. Pat.

Pytanie - co mam zrobić, żeby dokonać skutecznie zwrotu wpłaty przez Allegro?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Potrzos aby zasilić konto w PayU środkami, wystarczy sprzedać przedmiot i przyjąć wpłatę przez PayU. Rzeczywiście zasilanie subkonta w Allegro nic nie da - to subkonto służy wyłącznie do regulowania opłat i prowizji związanych ze sprzedażą.

Zakładam, że jesteś okazjonalnym sprzedawcą i rzadko kiedy otrzymujesz wpłaty - w tej sytuacji najlepiej poproś kupującego o numer jego konta i zwróć mu pieniądze tradycyjnie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Potrzos
#7 Wielbiciel#

No dobrze, chociaż wolałbym mieć wszystkie operacje zapisane w historii transakcji.

Ale to nie rozwiązuje problemu, jak anulować zwrot przez PayU? Obawiam się, że jak sprzedam coś następnym razem, to kwota zapłacona przez kupującego zamiast trafić do mnie zostanie przeznaczona na pokrycie zwrotu, który nastawiłem.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Nie wiem, kiedy zamierzasz coś sprzedać - zwrot po 24 godzinach anuluje się automatycznie, jeżeli konto nie zostanie zasilone. Po prostu poczekaj 24 godziny od zlecenia zwrotu.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów