anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru bez wad bez zgody sprzedającego a potem żądanie zwrotu pieniędzy od allegro

amor_2004
#10 Popularyzator#

jesli osoba fizyczna nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu z automatu, co jest w warunkach zwrotu, że tylko po uzgodnieniu i to rzeczy posiadające wady. Mimo to bez pytania robiony zwrot, po 2 tygodniach pod moimi drzwiami. Kupujacy był poinformowany, że nie zgadzam się na zwrot, dołączyłam regulamin allegro. Po porzuceniu pod drzwiami przesyłki z Inpostu powiadomiłam kupującego, że może przesyłkę odebrać teraz osobiście llub zostanie nadana ponownie na jego koszt. Po miesiącu dostaję info z allegro, że kupujący wystapił o zwrot w ramach ochrony kupującycyh do allegro.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@amor_2004 Kilka pytań. Kupujacy chciał zwrócic bez podania przyczyny czy reklamował niezgodność lub usterkę? Jak przebiegała korespondencja? emailowo? kulturalnie? Co żądł i jaka była twoja odpowiedź?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#
amor_2004_0-1608501619182.jpeg

 

TULA- SKÓRA DO RĘKI
(9862566791)
1 sztuka
32,99 

Powód zwrotu: zakup przez pomyłkę


amor_2004_1-1608501619201.jpeg

 

TWO DANES-WEŁNA NOWA R. M/L OVER
(9825174649)
1 sztuka
50,00 

Powód zwrotu: rezygnuję bez podania przyczyny

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

jak widać wyżej, 1 sztuka przez pomyłkę, druga nowa igła

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

o nic nie pytał, tylko zgłosił zwrot i tyle, zapytałam o powód zwrotu itp, nic zero odpowiedzi

 

oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

zwrot tylko przez formularz zwrotu i ani słowa wyjasnienia. Jesli mam 4 dni na zwrot w przypadku wad ukrytych, a otrzymuję przesyłke, na którą nie wyraziłam zgody po 15 dniach pod drzwiami to jest OK ?

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie chcę Cię martwic, ale w przypadku wad towaru, ukrytych, czy nie - i tak odpowiadasz z ramienia rękojmi przez dwa lata. I to nie jest zwrot, a reklamacja. Chyba że ją wylączysz. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Koniecznie grzecznie odpowiedz na info od allegro ,nawet możesz skopiować swój powyższy post.

Cały czas musisz odpowiadać na info od allegro.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek Maćku, to jak to jest? Osoba prywatna nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów. Co to za cuda się u Was dzieją? 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Vryko jak oferuje smarta to zgadza się na nie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

amor_2004
#10 Popularyzator#

zień dobry,

dziękuję Pani za wiadomość.

Jeśli jest Pani osobą prywatną i nie prowadzi Pani działalności gospodarczej, nie ma Pani obowiązku przyjęcia zwrotu przedmiotu. Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje osobie prywatnej - konsumentowi, jeśli zakupił towar od Przedsiębiorcy.
Oczywiście może Pani zgodzić się na zwrot, jeśli Kupujący o to poprosi. Wówczas wszelkie kwestie możecie Państwo ustalić między sobą.
Doprecyzuję, że czym innym jest złożenie reklamacji na zakupiony towar przez Kupującego - reklamację należy przyjąć i rozpatrzyć możliwie jak najszybciej.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Vryko masz rację. Fakt, że ktoś wystąpił o rekompensatę nie ma z tym żadnego związku. Każdy kupujący może o nią wystąpić (nie każdy ją otrzyma).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów