anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru i pieniędzy.

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

witam. Kupujący chce oddać towar. Ok . . Czy ja robiąc zwrot gotówki z konta allegro bedę widoczny dla tej osoby z imienia i nazwiska oraz mój nr.konta? Jak to wygląda? Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Nie. Kupujący otrzyma tylko informację od Allegro o zwrocie wpłaty, z podaniem Twojego loginu. Twoje dane osobowe może sprawdzić w mailu z powiadomieniem o zakupie lub w zakładce Kupione.

oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

A powiedz mi proszę , bo pierwszy raz mam taką sytuacje  kobieta zapłaciła Xzł  +kw  . to ile ja mam jej oddać Xzł  . bo ona zrezygnowała bo tak sobie zażyczyła bo nie dostała imienia i nazwiska od kogo to jest.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Artur-ASZA Po pierwsze : sprzedajesz jako firma? Jeżeli nie - to ta Pani nie ma prawa do zwrotu bez podania przyczyny. Koniec. ps co oznacza : "Xzł +kw" ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

pani się zasugerowała prawem konsumenta ze może zwrócić produkty . pani zapłaciła 265 zł za zestaw produktów + 8.99 przesyłka 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z prawem konsumenta powinieneś oddać 265 + 8.99. Odsyła na swój koszt.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Artur-ASZA To sprzedajesz jako firma czy nie? Jeżeli nie, to co Cię obchodzi czym ta Pani się zasugerowała?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

Mam zwykłe konto.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Artur-ASZA To tej Pani nie przysługuje prawo do zwrotu bez podania przyczyny. Tyle.

Ale możesz przyjąć zwrot jeśli chcesz.

Jeżeli sprzedaż była na allegro Lokalnie - możesz mieć problemy ze zwrotem opłaty pobranej przez allegro - pamiętaj o tym.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Powinieneś oddać X + kw. Ona odsyła na swój koszt.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Na jakiej podstawie kupujacy moze zrezygnować jeśli sprzedajacy nie jest firmą?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

nie wiem dlatego proszę o pomoc bo jestem tu nowy.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Na takiej, że sprzedawca prowadzi działalność gospodarczą, czyli ciągłą sprzedaż zorganizowaną wielu nowych przedmiotów i udostępnia zwroty.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Z jednej strony : @Artur-ASZA :Mam zwykłe konto.

Z drugiej strony : @xyz96 ma rację, może nie masz firmy, ale prowadzisz sprzedaż dużej ilości nowych produktów, a to podchodzi pod DG...lepiej chyba przyjmij 😊

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

ona koniecznie chce odemnie wyciągnąc dane osobowe , czy zwrot może dokonać na adres który był na liście przewozowym

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ona ma Twoje dane osobowe. Otrzymuje je w momencie zakupu. Może odesłać towar na te dane, a może też na adres podany w zakładce Zwroty.

oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

a ok. to po co chce jeszcze jakieś moje dane do zwrotu 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Aby się upewnić i mieć na piśmie od Ciebie, gdzie ma odesłać towar. To na wypadek gdybyś później odmówił zwrotu wpłaty z tego powodu, że odesłała na adres z Tobą nieuzgodniony.

oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

Dzięki bardzo

 

oznacz moderatorów