anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru kupującego.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Przemkko77
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem spodenki używane podałem wszystkie wymiary dokładnie i zrobiłem 10 dni produktu. Sprzedałem spodenki kupujący po odebraniu uzywanych spodenek napisał do mnie, ze spodenki sa za małe. i chce odesłać czy przysługuje mu prawo do zwrotu spodenek. Przeciez Nie jestem firma. Sprzedawałem uzywaną rzecz podane były wszystkie wymiary. Bardzo prosze o pomoc słabo sie orientuje. Myslalem ze zwrot przysługuje jedynie po zakupie nowych produktów. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie jesteś firmą, nie musisz udostępniać zwrotów.
Kupujący widzi co kupuje i jakie są warunki. Widział co brał 🙂

oznacz moderatorów
Przemkko77
#7 Wielbiciel#

Tylko ze teraz kupujący pisze i grozi mi ze sprawe zakłada spór na allegro. Ma tez w opcjach opcje zwrotu towaru i chce go zwrócic. I ze jak nie odbiore paczki bede płacić. CO zrobić ? 

oznacz moderatorów
Przemkko77
#7 Wielbiciel#

I co w przypadku, gdy kupujący wystawi mi z własnejgłupoty opinie negatywna, gdzie ja nie zawiniłem niczym?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeśli masz w aukcjach opcję zwrotu XX dni, to kupujący z tego skorzysta.
Sam sobie strzeliłeś w stopę tym ustawieniem 🙂 Ja np nie mam i brak problemów.
Więc jak jest opcja, musisz przyjąć zwrot.

oznacz moderatorów
Przemkko77
#7 Wielbiciel#

Nic z tego dalej nie rozumiem. Nie chce przyjmowac tego zwrotu bo kupujacy tak jak napisałes "Kupujący widzi co kupuje i jakie są warunki. Widział co brał " ale miałem nie zanaczoną opcje zwrotu i ma opcje zeby zwrocic towar. Jednakze czy mogę w tej sytuacji poprzez spor ktory mi zrobi z allegro nie zwracac pieniazkow i nie przyjmowac zwrotu. Mial podane wszelkie informacje i tylko z tego powodu ze kupił i mu nie pasują je chce zwrocic. Czy juz nic w tej sytuacji nie moge zrobić ? Nie moge sie powołac na to ze napisał mi ze sa mu za małe mimo ze miał podane wszelkie wymiary i towar spodenki były uzywane musze przyjac zwrot.  ?? PROSZE o pomoc.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Przemkko77 Jeśli podałeś wymiary i są one niezgodne ze stanem faktycznym, kupujący może reklamować towar i domagać się wymiany na Twój koszt lub zwrotu wszystkich kosztów. Jeżeli towar jest zgodny z opisem, a to wiemy tylko od Ciebie, kupujący nie ma podstaw do reklamacji. Towary używane też podlegają zwrotom bez podania przyczyny, ale przy zakupie od firmy. Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, ale musi przyjmować reklamacje z tytułu niezgodności z opisem.

Podałeś w zakładce Zwroty czas na odstąpienie od umowy, czy nie podałeś? Piszesz tak, że trudno zrozumieć. Jeśli podałeś, może zwrócić bez żadnego powodu.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Przemkko77, podaj linka do aukcji, będziemy pewni, narazie to strzelamy 🙂

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 jak zmierzyć coś co się rozciąga lub kurczy?

jak można reklamować używane spodenki?

ciśnie się tutaj na usta  „Chjuston, ja **piiip**ziu”  - cytat z klasyka Włatcy móch - Lekcja 76.

oznacz moderatorów