anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Patrycjatyska
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy mozna prosic o jakas porade. Moja sytuacja wyglada tak ze na allegro wystawilam i sprzedalam telefon. Po kilku miesiacach zalogowalam sie na i widze ze dwa miesiace wczesniej kupujacy zlorzyl do allegro pismo o zwrot finansow za zakup bo telefon zostal zablokowany, allegro wyplacilo te pieniadze kupujacemu a ja oddalem do allegro, ale kupujacego poprosilem o zwrot tego telefonu chodzi o nowy samsung galaxy s10+ a kupujacy mowi ze nie odesle mi go bo na telefonie sa dla niego wzne dokumenty a nie moze tego skopiowac bo telefon jest zablokowany. Dodam ze zaproponowalam kupujacemu sciagniecie blokady na moj koszt w jednym z salonow w jego miescie ale on sie tlumaczy ze musi zapytac na policji czy moze tak zrobic a niby dzisiaj byl na policji i policjantka ktora prowadzila ta sprawe bo w czerwcu zglosil na policje bo nie mial ze m a kontaktu jest do wrzesnia na urlopie. Prosze o jakas porade co w takim wypadku mam zrobic? Jestem osoba prywatna i kupujacy tez jest osoba prywatna

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Patrycjatyska Nie może być tak, abyś po zwrocie wpłaty nie otrzymała z powrotem sprzedanego przedmiotu. Trzeba było nie oddawać pieniędzy do Allegro przed zwrotem telefonu. Teraz skontaktuj się z Allegro i domagaj się zwrotu towaru, niech oni to załatwiają z kupującym, skoro wymusili na Tobie zwrot wpłaty. Odpisz w prowadzonej korespondencji lub pisz w tej sprawie przez formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

oznacz moderatorów

Patrycjatyska
#7 Wielbiciel#

Pytalam allegro gdzie jest telefon skoro kupujacy otrzymal zwrot za zakup to ja chce swoj telefon odzyskac a oni mi napisali ze mam z kupujacym w tej sprawie sie skontaktowac

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Patrycjatyska Trudno w to uwierzyć. Zmusili Cię do oddania pieniędzy, a teraz umywają ręce i nie chcą oddać telefonu? Składaj odwołanie od tej decyzji tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b Napisz, że skierujesz sprawę do sądu i zrób to, jeśli Ci nie pomogą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Patrycjatyska  Co tzn są jego dane / Sądzę że go używa.Napisz do Allegro, nie może tak być aby dostał kasę i towar( chyba że wyraziłeś na to zgodę) Opisz sytuację a jak nie to zgłoś na Policję jako o przywłaszczenie mienia.

oznacz moderatorów

Patrycjatyska
#7 Wielbiciel#

Sprawa wyglada tak ja sprzedalam telefon dokladnie we wrzesniu tamtego roku, na allegro zagladalem bardzo malo, teraz dwa tygodnie temu zagladam na allegro i widze ze kupujacy 12 czerwca tego roku zlorzyl do allegro o zwrot finansow bo telefon zostal zablokowany z powodu nie zaplacenia rachunku za telefon (tu jest moja wina i sie do tego przyznaje bo poprzez nieumyslne uzywanie internetu poza unia europejska mam kilka tysiecy rachunku. Ok ja akceptuje to ze allegro mu oddalo pieniadze ale skoro on odzyskal pieniadze to ja chce swoj telefon bo takie jest moje prawo i nigdy nie wyrazilam zgody na to zeby on sobie zostawil ten telefon. Tydzien temu rozmawialam z kupujacym powiedzial ze jest za granica i za tydzien bedzie w polsce to zgodzi sie na odblokowanie tego telefonu zeby sciagnac te dane a dzisiaj mi mowi ze on najpierw chce zapytac sie na policji czy moze tak zrobic, ja mu tlumacze ze on odzyskal pieniadze wiec sprawa jest zakonczona ale on mimo wszystko mowi ze on tak nie odesle tego telefonu. Zagrozilam mu dzisiaj ze zglosze na policje o przywlaszczenie mienia ale on mowi ze on na policji u siebie zglosil ze on telefonu nie odda do puki nie odzyska tych danych. I teraz nie wiem co mam zrobic 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Napisz odwołanie do Allegro przez podany wyżej formularz i jednocześnie rzeczywiście możesz zgłosić sprawę na policję, bo teraz to Ty nie masz telefonu i pieniędzy. W zgłoszeniu możesz podać, że Allegro zażądało od Ciebie zwrotu wpłaty bez odesłania telefonu. Allegro w chwili wypłaty rekompensaty przejmuje od kupującego roszczenia względem Ciebie, tak wynika z regulaminu POK, a więc powinno doprowadzić do zwrotu telefonu.

oznacz moderatorów