anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty od klientów.

MCoutlet
#7 Wielbiciel#

Mam taki przypadek klienta kupiła kosz na pranie 08.04.2024 dostała go 09.04.2024 o 9:42 zwrot robi tego samego dnia o godz.10;45 .Wiem że na zwrot ma 14 dni .Wysyła go dopiero 22.04.2024 Pocztą Polską gdzie paczka była nadana już 09.04.2024r. a ja jej wysłałam DPD . Dzisiaj mamy 25.04.2024 a paczka dalej jest 

Status przesyłki

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Przygotowana2024-04-09 10:45:12Elektroniczny Nadawca
Nadana2024-04-22 18:52:06UP Dębica 2
W transporcie2024-04-23 23:58:21Terminal Przeładunkowy
 
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MCoutlet Klientka zmieściła się w 14 dniach na odesłanie towaru. Ze zwrotem możesz się jednak wstrzymać do momentu odebrania przesyłki zwrotnej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak? może zwrócić później np po 20dniach od odstąpienia od umowy zakupu?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 allegro twierdzi, że tak (widziałem ich jakiś śmieszny webinar), bo w ustawie konsumenckiej po zmianie nie jest podany wyraźny termin odesłania oraz nie ma sankcji za brak czynności.

Notabene twierdzą, że sam fakt odstąpienia od umowy jest obligatoryjny, więc sprzęt przestaje być własnością kupującego. Można próbować doliczać koszty bezumownego używania sprzętu.

@MCoutlet 

W Twoim przypadku zmieściła się w terminie 14dni dokładnie jak pisze @ko_alka 
Do tego jeżeli stwierdziła, że przedmiot jej nie pasuje - to zrobiła to prawidłowo, przestała go używać i postanowiła oddać.

Mogła go np: używać przez 13 dni, a 14tego zgłosić zwrot i udawać, że wszystko jest ok.

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@RED  napisał(a):

@LEW433 allegro twierdzi, że tak (widziałem ich jakiś śmieszny webinar), bo w ustawie konsumenckiej po zmianie nie jest podany wyraźny termin odesłania oraz nie ma sankcji za brak czynności.


Jest podany wyraźny termin na odesłanie rzeczy:


Art. 34. Zwrot towaru po odstąpieniu od umowy
1. Konsument ma obowiązek zwrócić towar przedsiębiorcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze towar. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów