anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwroty- rozliczenie z księgowością

MAMY ROZWIĄZANIE!
SklepDekorantka
#7 Wielbiciel#

Jak rozliczacie zwroty z księgowością. Przekazujecie im tylko, że był zwrot na allegro i dołączacie paragon/ fakturę? czy w jakiś inny sposób? Czy to wystarczy, czy potrzebny do Urzędu Skarbowego protokół zwrotu?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Można to robić na różne sposoby.

Znajomy sam sobie to załatwia korzystając z e-księgowości. Opcja "anulowanie paragonu", podpina paragon, oczywiście robi korektę ale nie musi jej podłączać.

Ja robię całość, czyli robię korektę, podpinam pod to zwrócony paragon i oświadczenie o odstąpieniu od umowy i to idzie do biura rachunkowego, które mnie rozlicza.

Gorzej - gdy klient nie odeśle paragonu (pamiętaj, że to Ty musisz udowodnić US, że do danego zdarzenia nie doszło). Wtedy dodatkowo drukuję: paragon na A4, potwierdzenie zamówienia, potw. wpłaty i potwierdzenie zwrotu środków kupującemu. Można jeszcze dołączyć list przewozowy ze zwrotu.

oznacz moderatorów
SklepDekorantka
#7 Wielbiciel#

Oświadczenia o odstąpieniu nie dołączę, bo klient poprzez allegro mi takiego nie dostarcza ( tak robię na swoim sklepie), ale właśnie nie wiem skąd wziąć dokument, potwierdzający, że klient zwrot poprzez allegro?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

SklepDekorantka - jak kupujący z Allegro robi Ci zwrot, to masz info na e-mail. Drukujesz go. Może sprawdź sobie w ustawieniach konta, jakie masz odhaczone opcje otrzymywanych informacji z Allegro. Jak nie otrzymujesz takich informacji - napisz na czacie z pracownikiem Allegro, ja jestem zadowolony z tego sposobu rozwiązywania problemów.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@SklepDekorantka ja drukuję zwrot allegro - potwierdzenie zwrotu z allegro finanse lub przelew z banku - etykieta zwrotu i masz 100% dowód na zwrot dla US 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
SklepDekorantka
#7 Wielbiciel#

okej, właśnie o to mi chodziło jakie dokumenty dołączacie, gdyż z allegro nie mamy protokołu zwrotu od klienta 😉

oznacz moderatorów
folkowy-slesin
#10 Popularyzator#

Jak przy pełnej księgowości potwierdzacie zwrot kasy z AF? tu się nie da wydrukować potwierdzenia, że oddaliśmy kasę???

Zawsze oddawałam kasę z konta firmowego, wiadomo jest potwierdzenie. Ale teraz Allegro nie zwróci prowizji jeśli dokona się zwrotu z konta firmowego a nie AF.

"Nie przyznamy rabatu transakcyjnego, jeśli:

  1. Kupujący zapłacił za zakupy za pomocą Allegro Finanse i nie dostał od Ciebie zwrotu swojej wpłaty tą samą drogą (czyli przez Allegro Finanse)."
oznacz moderatorów